انواع حساب های فیبوگروپ ⭐ تفاوت حساب های معاملاتی در بروکر فیبوگروپ

13 سپتامبر 2023 -

انواع حساب های بروکر فیبوگروپ | FiboGroup

 

انتخاب حساب معاملاتی مناسب برای فارکس، یکی از مهمترین دغدغه های معامله گران است. انواع حساب های معاملاتی بروکر فیبوگروپ می تواند نیاز سلایق مختلف معامله گران را در بازار فارکس برطرف سازد.

بیشترین تعداد حساب های فیبوگروپ بر روی پلتفرم متاتریدر 4 ارائه شده است و بخشی از دیگر بر روی متاتریدر 5 و سی تریدر ارائه می شود. برخی از حساب های بروکر فیبو مثل حساب سنتی و فیکس، برای معامله گران مبتدی مناسب است.

ثبت نام در FiboGroup

انواع حساب NDD فیبوگروپ برای معامله گران باتجربه و حرفه ای، کاربردی تر است. توجه داشته باشید که سرویس هایی نظیر حساب اسلامی و حساب پم جزو حساب های معاملاتی بشمار نمی آیند و به همین دلیل، این موارد در مقاله مجزا بررسی شده است.

در ادامه این پست به بررسی انواع حسابهای بروکر فیبوگروپ پرداخته ایم و تفاوت حساب های فیبوگروپ را بررسی کرده ایم.

انواع حساب های فیبوگروپ، تفاوت حساب های فیبوگروپ

نام بروکر فارکس
فیبوگروپ – FiboGroup
حساب سنتی MT4 Cent
حساب اسپرد ثابت MT4 Fixed
حساب متاتریدر 4 MT4 NDD
حساب متاتریدر 5 MT5 NDD
حساب سی تریدر cTrader NDD
پشتیبانی معامله گران تماس در Telegram

 

🎞️بررسی انواع حساب فیبوگروپ (ویدیو)

 

 

انواع حساب های فیبوگروپ؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

انواع حساب در فیبوگروپ برای معامله گران مبتدی

 

حساب های معاملاتی در بروکر فیبوگروپ، برای معامله گران مبتدی تنوع کاملی دارد. معامله گران مبتدی یا استراتژی های معاملاتی در مرحله ابتدایی، می توانند از این حساب ها استفاده کنند.

حساب «سنت» برای تست معاملات با کمترین ریسک ممکن مناسب است و حساب «اسپرد ثابت» برای تست استراتژی و ارزیابی وین ریت آنها [در ربات های اکسپرت] مناسب است.

بنابراین هر دو حساب سنتی و فیکس در بروکر فیبوگروپ، برای استراتژی های مبتدی بسیار مناسب است که مشخصات آنها را بررسی کرده ایم:

 

حساب سنت (CENT) فیبوگروپ

 

یکی از مهمترین حساب های مورد نیاز معامله گران حرفه ای و مبتدی، حساب سنتی است. این حساب برای تست استراتژی های معاملاتی بسیار مناسب و کم ریسک است.

کافی است که حساب خود را با 1 دلار شارژ کنید و شروع به معامله گری در حساب واقعی کنید. این حساب برای معامله گرانی که علاقه مند به تمرین در معاملات واقعی دارند، بسیار عالی است.

حساب سنتی فیبوگروپ

قبلا در یک پست تخصصی حساب سنتی فیبوگروپ را بررسی کرده ایم. در صورتی که علاقه مند به استفاده از این حساب هستید، پیشنهاد می کنیم پست مربوط به آن را مطالعه کنید.

 

حساب اسپرد ثابت یا فیکس (Fixed) در فیبوگروپ

 

حساب فیکس در فیبوگروپ مناسب برای تست و کار بر روی ربات های تجاری است، زیرا میزان اسپرد این حساب ثابت است و باعث تسهیل آزمایش و بهینه سازی آسان اکسپرت ها خواهد شد.

حساب فیکس فیبو برای معاملات باز هفتگی نیز گزینه مناسبی است. زیرا تنها حسابی است که می توانید قابلیت حساب اسلامی را در آن فعال نمایید. تکنولوژی اجرای معاملات این حساب بازار ساز یا مارکت میکر (Market Maker) می باشد.

حداقل میزان اسپرد در این حساب 2 پیپ در جفت ارز محبوب EUR/USD است و معاملات در این حساب بدون کمیسیون می باشد. سقف لوریج یا اهرم معاملاتی این حساب تا 1:200 است. البته میزان لوریج برای معاملات ارزهای دیجیتال حداکثر 1:25 است.

معامله گران در این بروکر به نماد های 43 جفت ارز اصلی و فرعی در فارکس و CFD های فلزات طلا و نقره و 9 نماد از ارزهای دیجیتال دسترسی دارند. ارز پایه این حساب علاوه بر دلار می تواند یورو و پوند و فرانک سوئیس می تواند باشد.

🚨توجه: تمامی جفت ارزهای حساب فیکس فیبوگروپ دارای اسپرد ثابت نیستند و برخی از جفت ارزهای فرعی و کراس در این حساب دارای اسپرد شناور هستند.

ثبت نام در بروکر فیبو گروپ، افتتاح حساب فیبو

انواع حسابهای معاملاتی فیبوگروپ با اسپرد شناور

 

حساب های فیبوگروپ در سه پلتفرم متاتریدر 4 (MT4)، متاتریدر 5 (MT5) و سی تریدر (cTrader) ارائه می شود. این حساب ها دارای مشخصات مشابهی هستند و تفاوتی هایی در میزان کمیسیون و اسپرد آنها وجود دارد:

 

حساب های فیبوگروپ در متاتریدر 4

 

بروکر فیبوگروپ، برای علاوه بر حساب های سنت و فیکس در متاتریدر 4، از دو حساب دیگری هم پشتیبانی می کند. که شامل موارد زیر است:

 • حساب NDD بدون کمیسیون
 • حساب NDD با کمیسیون

 

حساب NDD بدون کمیسیون (MT4 NDD No Commission)، مشابه حساب استاندارد یا کلاسیک در بروکرهای دیگر فارکس است؛ و حساب NDD با کمیسیون (MT4 NDD)، به نوعی حساب ECN فیبوگروپ بشمار می رود.

حداقل واریزی برای این حساب ها 50 دلار است. کمترین اسپرد حساب بدون کمیسیون [یا به عبارت دیگر، همان حساب استاندارد فیبوگروپ]، از 0.8 پیپ در نماد EUR/USD شروع می شود. این میزان اسپرد در مقایسه با سایر بروکرها مناسب می باشد.

از سوی دیگر حساب MT4 NDD که همراه با کمیسیون می باشد، کمترین اسپرد 0.0 پیپ را دارد. کمیسیون این حساب 0.003 درصد معامله است. این حساب برای معامله گران حرفه ای و با تجربه در فارکس مناسب است.

 

حساب های فیبوگروپ در متاتریدر 5

 

حساب ان دی دی با متاتریدر 5 مشابه با حساب قبلی فیبوگروپ است، با این تفاوت که امکان استفاده از قابلیت های متاتریدر 5 در آن وجود دارد. این حساب به دو صورت ارائه شده است:

 • MT5 NDD Netting
 • MT5 NDD Hedging

 

معامله گران حرفه ای که موجودی حساب بالایی دارند، می توانند از حساب MT5 NDD Hedging یا ان دی دی هجینگ استفاده کنند. این حساب امکان معاملات هجینگ را ارائه کرده است اما توجه داشته باشید که این سبک از معاملات می تواند با ریسک زیادی همراه باشد.

بنابراین استفاده از این حساب برای معامله گران حرفه ای مناسب است. حساب نتینگ در متاتریدر 5 برای معامله گران مبتدی مناسب نیست. زیرا تمامی اردرهای معاملاتی در یک جهت قرار دارند و برای معاملات مارتینگل می تواند مناسب باشد که سبک پرریسک می باشد.

توصیه می کنیم از حساب های MT5 NDD برای شروع کار خود استفاده نکنید، زیرا این حساب ها برای معامله گران باتجربه و حرفه ای مناسب است.

 

حساب فیبوگروپ در سی تریدر

 

حساب سی تریدر فیبو، با پلتفرم جدیدی معاملات فارکس را ارائه کرده است. استفاده از پلتفرم سی تریدر نتوانسته است جایگزین برنامه محبوب متاتریدر شود اما برخی از معامله گران علاقه مند به این پلتفرم هستند.

امکانات ارائه شده در این حساب مشابه با حساب MT4 NDD است و تفاوت اصلی آن در میزان استاپ آوت معاملات است که در این حساب 20% می باشد و برای معاملات اسکالپر های روزانه مناسب می باشد.

با توجه به اینکه استاپ آوت کمتری در این حساب نسبت به سایر انواع حساب فیبوگروپ در متاتریدر وجود دارد، ریسک موجودی در این حساب بالاتر رفته است. بنابراین استفاده از این حساب تنها برای معامله گران حرفه ای فارکس توصیه می شود.

ثبت نام در بروکر فیبو گروپ، افتتاح حساب فیبو

تفاوت حساب های فیبوگروپ

 

با توجه به تنوع زیاد انواع حساب های بروکر فیبوگروپ، انتخاب حساب مناسب می تواند برای معامله گران با تجربه کمی دشوار به نظر آید. علیرغم اینکه توضیحات لازم درباره انواع حساب های فیبوگروپ را ارائه کردیم، اما بررسی تفاوت حساب های فیبوگروپ نیز می تواند برای معامله گران مفید باشد.

مهمترین تفاوت حساب های فیبوگروپ شامل موارد زیر است:

 

🎯حداقل اسپرد و کمیسیون معاملات

 

اسپرد نمادهای معاملاتی در انواع حساب های فیبوگروپ متفاوت با یکدیگر می باشد. به طور طبیعی حساب هایی که دارای کمیسیون می باشند، از 0.0 پیپ اسپرد شناور هم بهره می برند. بروکر فیبوگروپ در حساب های خود از اسپرد شناور و ثابت نیز استفاده کرده است.

میزان کمیسیون حساب های معاملاتی نیز با یکدیگر تفاوت دارد. شما می توانید در تمامی پلتفرم های این بروکر از حساب با اسپرد شناور از 0.0 پیپ و با کمیسیون استفاده کنید. بیشترین کمیسیون در انواع حساب های بروکر فیبوگروپ، مربوط به حساب MT5 NDD است.

 

🚀حداکثر لوریج حسابها

 

لوریج یا اهرم معاملاتی در فارکس اهمیت زیادی برای معامله گران دارد. خوشبختانه بروکر فیبوگروپ از لوریج های مناسبی برخوردار است و ریسک زیادی برای معامله گران ایجاد نمی کند. البته حداکثر لوریج در حساب های فیبوگروپ، 1:1000 است که در حساب سنتی ارائه شده است.

کمترین اسپرد معاملات نیز در حساب اسپرد ثابت فیکس تا سقف 1:200 ارائه می شود. سایر انواع حساب های معاملاتی فیبوگروپ دارای سقف لوریج 1:400 هستند که برای میزان آن برای معاملات فارکس مناسب می باشد.

 

💻پلتفرم معاملاتی حساب ها

 

در بروکر فیبوگروپ، 3 نوع پلتفرم معاملاتی ارائه می شود که شامل موارد زیر است:

 • متاتریدر 4 (MT4)
 • متاتریدر 5 (MT5)
 • سی تریدر (cTrader)

محبوبیت حساب متاتریدر 4 در میان معامله گران فارکس قابل چشم پوشی نیست و بروکر فیبو بیشترین تعداد حساب های معاملاتی را بر روی پلتفرم متاتریدر 4 ارائه کرده است.

 

📈استاپ اوت حساب ها

 

یکی دیگر از تفاوت حساب های فیبوگروپ، میزان استاپ آوت (Stop Out) آنها می باشد. این موضوع برای معامله گرانی که به دنبال انجام معاملات هجینگ یا مارتینگل هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. همچنین ممکن است معامله گران مبتدی به دلیل عدم اطلاع از میزان آن دچار زیان ناخواسته شوند.

در اغلب حساب های فیبوگروپ در صورتی که اکوئیتی یا موجودی حساب با لحاظ معاملات باز، مساوی یا کمتر از 50 درصد مارجین حساب شود، بروکر فیبو می تواند معاملات را ببندد و این موضوع می تواند مطابق با استراتژی و تمایل شما نباشد.

بنابراین استاپ آوت بالا از دارای معامله گران در برابر زیان های بیشتر مراقبت می کند اما در عین حال برای استراتژی های مدیریت سرمایه می تواند دارای اهمیت بالایی باشد. پرریسک ترین حساب های فیبوگروپ، حساب سنتی و سی تریدر با 20% استاپ آوت هستند.

 

📊جدول تفاوت حساب های فیبوگروپ

 

در جدول زیر می توانید تفاوت حساب های فیبوگروپ را مقایسه کنید:

تفاوت حساب های فیبوگروپ
ویژگی حساب های معاملاتی حداقل اسپرد کمیسیون
حداکثر لوریج
پلتفرم معاملات
استاپ آوت
حساب سنتی شناور از 0.6 پیپ ندارد
1:1000
MT4
20%
حساب اسپرد ثابت (فیکس) ثابت از 2.0 پیپ ندارد
1:200
MT4
20%
حساب MT4 NDD شناور از 0.0 پیپ
0.003 درصد
1:400
MT4
50%
حساب MT4 NDD No Commission شناور از 0.8 پیپ
ندارد
1:400
MT4
50%
حساب MT5 NDD شناور از 0.0 پیپ
0.003 درصد
1:400
MT5
50%
حساب cTrader NDD شناور از 0.0 پیپ
0.005 درصد
1:400
cTrader
20%

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره حساب های فیبوگروپ

 

بروکر فیبوگروپ حساب های متنوعی را در اختیار معامله گران قرار داده است. توصیه اکید ما به معامله گران فارکس، توجه به مشخصات این حساب های معاملاتی است تا بتوانند بهترین حساب فیبوگروپ را برای خود انتخاب نمایند.

به طور قطعی هیچ یک از انواع حساب های فیبوگروپ، نمی تواند برای تمامی معامله گران مناسب باشد و هر شخصی متناسب با استراتژی، سبک مدیریت سرمایه و نماد معاملاتی خود، می تواند از آنها استفاده نماید.

در صورتی که برای انتخاب حساب معاملاتی و شروع معاملات در بروکر فیبوگروپ نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید، میتوانید با کارشناس دیجی تریدرز در تلگرام تماس بگیرید.

سوالات متداول

انواع حساب های فیبوگروپ کدام است؟

انواع حساب در فیبوگروپ شامل شامل :

 • حساب سنتی MT4 Cent
 • حساب فیبکس MT4 Fixed
 • حساب MT4 NDD
 • حساب MT4 NDD بدون کمیسیون
 • حساب MT5 NDD نتینگ
 • حساب MT5 NDD هجینگ
 • حساب cTrader NDD

درج نظر