مزایا و معایب بروکر کپیتال اکستند -بررسی مزایای بروکر CapitalXtend در 2024

01 فوریه 2024 -

بررسی مزایا و معایب بروکر کپیتال اکستند

 

در عالم پر تلاطم بازار های مالی، انتخاب یک کارگزاری [معتبر و مطمئن] نقش کلیدی در مسیر پیروزی یا شکست معامله گران فارکس ایفا می کند؛ که نیازمند بررسی آنها قبل از شروع به کار در بروکر است.

مزایا و معایب بروکر کپتال اکستند“، عبارتی است که مانند نقشه ای برای معامله گران، تصویری شفاف از فرصت ها و ریسک هایی که این بروکر به همراه دارد، ارائه می دهد.

ثبت نام در CapitalXtend

بروکر کپیتال اکستند به عنوان یکی از ارائه دهندگان (کارگزاری) خدمات مالی اینترنتی، همانند هر بروکر دیگری، دارای مجموعه ای از «مزایا و معایب» است که باید پیش از هر گونه تصمیم گیری مورد بررسی قرار گیرند.

مزایا و معایب بروکر کپیتال اکستند

این مقاله، با در نظر گرفتن دقیق جنبه های مختلف، از پیشرفته ترین امکانات تجاری گرفته تا چالش های رگولاتوری، به شما کمک می کند تا با دانش کامل نسبت به انتخاب بروکر مورد نظر خود اقدام نمایید.

مزایا کپیتال اکستند
معایب کپیتال اکستند
حداقل واریزی کم اسپرد نسبتا زیاد در حساب استاندارد
رگولاتوری معتبر عدم ارائه حساب سنتی
تنوع حساب های ECN نامناسب برای معاملات شاخص ها
واریز و برداشت مناسب عدم رگوله سطح بالا در اروپا
کپی تریدینگ (پم و سوشال) نارضایتی برخی مشتریان از سرعت اجرای معاملات

 

👍مزایای بروکر کپیتال اکستند چیست؟

 

برخی از مهم ترین مزایای بروکر کپیتال اکستند شامل موارد زیر است:

  • دسترسی به بازار های متنوع مالی مثل فارکس، سهام، شاخص ها، کالا ها و ارز های دیجیتال؛
  • امکانات آموزشی گسترده شامل وبینار ها، دوره های آموزشی، و کتاب های الکترونیکی؛
  • تحلیل های بازار روزانه و اتاق های معاملاتی زنده برای به روز رسانی معامله گران؛
  • پلتفرم های معاملاتی پیشرفته و کاربر پسند؛
  • ابزار های تحلیلی و تکنیکال برای کمک به تصمیم گیری های معاملاتی؛
  • امکان انتخاب از میان انواع حساب های معاملاتی برای نیاز های مختلف؛
  • پروسه های واریز و برداشت سریع و ساده؛
  • بستری امن برای انجام معاملات؛
  • تنوع در ابزار های معاملاتی و گزینه های سرمایه گذاری؛
  • سیستم پشتیبانی مشتری که به صورت 24 ساعته در دسترس است.

 

📺سوشیال تریدینگ و حساب PAMM

 

این کارگزاری دارای قابلیت سوشیال تریدینگ است که برای افراد تازه کار این شرایط را ایجاد می کند تا از استراتژی های افراد ماهر در این زمینه برای معاملات خود استفاده کنند. این سیستم امکان کپی تریدینگ از چندین مدیر را فراهم کرده است.

همچنین در بروکر کپیتال اکستند می توانید از طریق از طریق حساب پم، مدیریت حساب را به عهده بگیرید [و از طریق معامله با دارایی های سرمایه گذاران]، کارمزد خوبی را دریافت کنید. ارائه این سیستم ها در بروکر کپیتال اکستند به صورت همزمان در سایر بروکرها ارائه نشده است.

 

📊حداقل واریزی در حساب های متنوع

 

یکی از مزایای اصلی بروکر کپیتال اکستند، تنوع حساب های معاملاتی و حداقل واریزی آنها برای مشتریان ایرانی است. شما می توانید تنها با واریز 12 دلار از حساب استاندارد در بروکر کپیتال اکستند استفاده کنید.

سایر حساب های ECN و ProECN در بروکر کپیتال اکستند به ترتیب با 50$ و 100$ فعال می شوند. بنابراین معامله گران با حداقل ریسک می توانند از حساب های ای سی ان در این بروکر با اسپرد 0.0 پیپ استفاده کنند.

 

💵واریز و برداشت آسان

 

در این کارگزاری، واریز و برداشت به صورت ریالی انجام می شود و این امر می تواند برای کاربران ایرانی ساده و قابل فهم باشد. همچنین، یک تیم حرفه ای ایرانی با سابقه درخشان در بازار مالی در بروکر کپیتال اکستند فعالیت می کند.

یک تیم پشتیبانی مالی قوی برای فارسی زبانان تشکیل شده است که از روز دوشنبه تا جمعه پاسخگویی می کند و از طریق چت زنده و شبکه های اجتماعی در کوتاهترین زمان ممکن به معامله گران پاسخ می دهند.

ثبت نام در CapitalXtend

 

👎معایب بروکر کپیتال اکستند چیست؟

 

هیچ بروکری بی عیب و نقص نیست و حالا، پس از بررسی مزایای (CapitalXtend) نوبت به معایب آن رسیده است. شما باید برای تصمیم گیری درباره این کارگزاری، معایب آن را هم بشناسید.

باید توجه داشت که نقایص و مزایای ذکر شده بسته به شرایط، نیاز ها و اولویت های شخصی هر معامله گر متفاوت است. در نتیجه، پیش از انجام هرگونه قرار داد با بروکر، تحقیقات دقیق و جامع را انجام دهید تا مطمئن شوید که بروکر انتخابی مطابق با استاندارد ها و انتظارات شما است.

 

🔴اسپرد بالا در شاخص های بورس

 

در بعضی از معاملات، اسپرد و کمیسیون سایت بروکر کپیتال اکستند بالا است، که برای برخی از معامله گران که به دنبال هزینه های کمتر برای معاملات خود هستند شاید گزینه مناسبی نباشد.

به عنوان مثال در نماد شاخص داوجونز باید معامله گران با اسپرد بالای 300 پیپ معامله کنند، که عملا هیچ معامله گری برای انجام معاملات در بروکر کپیتال اکستند رغبت نخواهد داشت.

🟡عدم ارائه حساب سنتی

 

متاسفانه در لیست حساب های این بروکر «حساب سنتی» وجود ندارد؛ بنابراین سرمایه گذاری در کپتال اکستند به “تریدر های مبتدی” نمی شود. زیرا در ابتدا بسیاری معامله گران سرمایه های خود را به دلیل عدم تجربه از دست می دهند.

بهترین حساب برای کسب تجربه در بازار واقعی فارکس، استفاده از حساب سنتی است که [شرایط مشابهی با سایر حساب ها دارد اما] ریسک مالی آن بسیار کمتر است. بهترین بروکر برای حساب سنتی، «لایت فارکس» است.

 

🟠سابقه و رگولاتوری بروکر

 

یکی دیگر از ضعف های کپیتال اکستند نداشتن سابقه طولانی یا رگولاتوری قوی باشد؛ البته تا کنون شکایت رسمی از کلاهبرداری این بروکر نشده است! اما اعتماد کردن بروکری تازه تاسیس کمی سخت است.

از طرف دیگر این بروکر حتی رگوله معتبر جهانی هم ندارد. شما می توانید برای فعالیت در این بروکر درباره اعتبار آن و رضایت مشتریان آن تحقیق کنید، تا با شناخت بیشتری وارد این بروکر شوید.

 

💡نظر کارشناس درباره مزایا بروکر کپیتال اکستند

 

بروکر کپتال اکستند با ارائه پلتفرم های معاملاتی پیشرفته، تنوع در ابزار های مالی و امکانات آموزشی گسترده، می تواند برای معامله گران گزینه ای جذاب باشد.

با این حال، مزایا و معایب بروکر کپتال اکستند که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم می تواند چراغ راهنمایی برای معامله گران باشد. البته شما می توانید از طریق «پشتیبانی تلگرام» هم مشاوره اختصاصی دریافت کنید.

در حالی که کپتال اکستند تدابیری برای حمایت سرمایه گذاران در نظر گرفته، امنیت سرمایه گذاری به استاندارد های رگولاتور های اروپایی نمی رسد و معامله گران باید دقیقاً بررسی کنند که آیا این بروکر با نیاز ها و تحمل ریسک آن ها همخوانی دارد یا خیر.

شما می توانید بروکر کپیتال اکستند را با بروکرهای معتبری مثل آلپاری، لایت فارکس یا آمارکتس نیز مقایسه نمایید تا از خدمات این بروکرهای فعال و قوی نیز استفاده نمایید.

سوالات متداول

آیا بروکر کپیتال اکستند مزیت پلتفرم نسبت به سایر بروکرها دارد؟

بله، این بروکر از متاتریدر 4 و 5 استفاده می کند که نسبت به 90% بروکرها قابل رقابت است اما در برخی از بروکرها مثل لایت فایننس، امکان استفاده از سی تریدر نیز وجود دارد.

مهمترین معایب بروکر کپیتال اکستند چیست؟

اسپرد این بروکر در برخی از نماد های بازار فارکس مثل شاخص های بورس جهانی بسیار زیاد است.

بروکر کپتال اکستند چند حساب معاملاتی دارد؟

بروکر کپیتال اکستند دارای 4 حساب (استاندارد)، (ECN)، (ECN Pro) و (Platinum) است.

درج نظر