بهترین صرافی ارز دیجیتال ترکیه 🇹🇷معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال در ترکیه

11 جولای 2024 -

بهترین صرافی ارز دیجیتال ترکیه کدام است؟

 

کشور ترکیه، اقدامات مهمی درباره گسترش فعالیت ارز های دیجیتال انجام داده است، از برگزاری همایش های مهم و سخنرانی مدیران صرافی ها (CEO) در این مراسم ها و راه اندازی صرافی های ارز دیجیتال در ترکیه، اقدامات مهم این کشور در بازار رمز ارز ها می باشد.

شهروندان کشور ترکیه مانند هم وطنان ایرانی شامل ممنوعیت های احراز هویت در صرافی های بزرگ مانند “بایننس“، “کوکوین” و… نمی شوند؛ اما با وجود چنین رقبایی صرافی های ترکیه همچنان فعالیت می کنند و به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند.

مردم ترکیه نیز به دلیل تورم اقتصادی در این کشور، به کسب درآمد دلاری از طریق ترید و سرمایه گذاری علاقه مند شده اند؛ و در حال حاضر 4 امین کشور پرطرفدار در زمینه معاملات ارزهای دیجیتال هستند.

با این وجود سوال پیش می آید که کدام صرافی ترکیه ای به ایرانیان خدمات می دهد؟ همه صرافی های ترکیه به ایرانیان خدمات نمی دهند! اما در ادامه مطلب بهترین صرافی های ترکیه را به شما معرفی می کنیم.

قبل از خواندن ادامه مطلب جهت انتخاب بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانیان [داخلی و خارجی]، می توانید این صفحه را مطالعه نمایید.

بهترین صرافی ارز دیجیتال ترکیه

کشور ترکیه
بهترین صرافی Paribu
حجم صرافی 79 میلیون دلار
احراز هویت الزامی نیست
سایر صرافی ها BTC turk, Bitlo, Bitexen

 

معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال در ترکیه

 

ترکیه دارای تعداد زیادی صرافی ارز دیجیتال است که در این بین، نام چندین صرافی ترکی در ارائه خدمات مالی به مشتریان خوش درخشیده است. صرافی های ترکیه برای ارائه خدمات با کیفیت و ابزار های سرمایه گذاری با یکدیگر در رقابت هستند.

لیست بهترین صرافی های ترکیه عبارتند از:

  • BTC turk
  • Paribu
  • Bitexen
  • Bitlo

شرایط همه صرافی های ترکیه در قبال کاربران ایرانی یکسان نیست و قبل ورود به این صرافی ها بهتر است در برابر قوانین آنها در مورد کاربران ایرانی بیشتر بدانیم.

 

صرافی ارز دیجیتال پاریبو (Paribu)

پاریبو یکی دیگر از صرافی های بومی ترکیه است؛ دفتر این صرافی در استانبول واقع شده است. صرافی ارز دیجیتال پاریبو فعالیت خود را در سال 2017 آغاز کرد و تا الان رضایت مشتریان زیادی را جلب کرده است.

حجم معملات روزانه در صرافی پاریبو بیش از 120 میلیون دلار بر آورد شده است که این آمار برای یک صرافی ارز دیجیتال، ارقام خوبی به حساب می آید. این صرافی بزرگترین صرافی ترکیه محسوب می شود و دارای 5 میلیون کاربر فعال است.

برای فعالیت در این صرافی باید آدرس ثبت شده در ترکیه داشته باشید و شهروند ترکیه باشید؛ در غیر این صورت صرافی ارز دیجیتال پاریبو به شما خدمات ارائه نمی کند.

بهترین صرافی ارز دیجیتال در ترکیه

 

صرافی ارز دیجیتال بی تی سی ترک (BTC turk)

صرافی BTC turk [یا بتجه ترک در زبان محلی] که یکی از صرافی های داخلی کشور ترکیه است و از سال 2013 فعالیت خود را آغاز کرده است؛ به کاربران ایرانی بدون ارائه ID card ترکیه اجازه فعالیت نمی دهد.

بدیهی است که امکان واریز و برداشت با «لیر ترکیه» در این صرافی قابل انجام است و حجم معاملات این صرافی در بازار اسپات ارز دیجیتال، بیش از 79 میلیون دلار می باشد.

دفتر مرکزی «بی تی سی ترک» در شهر استانبول قرار دارد و شرایط کارمزد در این صرافی برای شهروندان ترکیه ای بسیار مطلوب است، که در برخی موارد کارمزد انتقالات بیتکوین و دیگر رمز ارز ها صفر یا بسیار اندک است.

این صرافی معتبرترین و بزرگترین صرافی در ترکیه است و اسپانسر تیم ملی فوتبال و برخی دیگر موارد دیگر در این کشور است. مزیت مهم این صرافی امکان احراز هویت برای ایرانیان دارای کارت اقامت می باشد.

در اوایل ماه جولای 2024 این صرافی بزرگ، توسط هکرها مورد حمله قرار گرفت اما خوشبختانه صرافی از دارایی های مشتریان حفاظت کرد و خسارت های ایجاد شده را جبران کرد!

بهترین صرافی ارز دیجیتال ترکیه

 

صرافی ارز دیجیتال بیتلو (Bitlo)

بیتلو صرافی ارز دیجیتال ترکیه ای است که فعالیت خود را از سال 2018 آغاز کرده است؛ صرافی بیتلو امکان تبادل بیش از 90 ارز دیجیتال را به کاربران خود می دهد.

حجم معاملات روزانه در بازار اسپات برای این صرافی بیش از 4 میلیون دلار بر آورد می شود؛ واریز و برداشت با لیر ترکیه از بانک های رسمی این کشور در این صرافی بدون کارمزد انجام می شود.

بیتلو از طرح های حمایت کاربر و پشتیبانی قوی برخوردار است؛ برنده جایزه رضایت کاربران در سال 2021 در ترکیه می باشد. این صرافی نیز برای اجازه فعالیت، نیاز به داشتن کارت شهروندی ترکیه می باشد.

البته علیرغم اینکه معامله گران و سرمایه گذاران ایرانی امکان احراز هویت ندارند، اما می توانند بدون احراز هویت واریز و برداشت [لیری و رمز ارز] انجام دهند. البته برای می بایست حساب بانکی به نام خودتان در ترکیه داشته باشید.

صرافی ارز دیجیتال در ترکیه

 

صرافی ارز دیجیتال بیت اکسن (Bitexen)

بیت اکسن یک صرافی ارز دیجیتال در ترکیه است که فعالیت خود را از سال 2018 در استانبول شروع کرده است؛ حجم معاملات این صرافی به صورت روزانه در بازار اسپات 63 میلیون دلار است.

صرافی ارز دیجیتال بیت اکسن دارای 2 میلیون کاربر است و از صرافی های بزرگ کریپتو در ترکیه به حساب می آید. این صرافی برای کاهش کارمزد، یک توکن با نام “BTXN” دارد که با استفاده از آن، کارمزد مبادلات

در صرافی را کاهش می دهد.

مبادلات با لیر ترکیه از طریق بانک های رسمی این کشور در این صرافی انجام می شود؛ این صرافی نیز برای احراز هویت جهت فعالیت کاربران ایرانی نیاز به آدرس ثبتی و آیدی کارت ترکیه دارد.

بهترین صرافی ارز دیجیتال در ترکیه

 

اعتبار صرافی های ارز دیجیتال در ترکیه

اعتبار هر صرافی در سراسر دنیا به عوامل کلی بر می گردد و صرافی ارز دیجیتال ترکیه نیز از این قوانین مستثنی نیست؛ تنها در برخی جزئیات، صرافی ها می توانند از لحاظ قوانین داخلی، با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

  • رگولاتوری صرافی و مجوز های فعالیت
  • تعداد کاربران فعال در صرافی
  • حجم معاملات روزانه صرافی
  • تعداد ارز های پشتیبانی شده توسط صرافی
  • سابقه فعالیت صرافی
بهترین صرافی خرید تتر

خرید Tether در ایران از بهترین صرافی ها

معامله گرانی که برای فعالیت در صرافی ارز دیجیتال ترکیه، نیاز به خرید تتر از بهترین صرافی ایران را  دارند، می توانند از آموزش تصویری زیر استفاده کنند:

بهترین صرافی خرید تتر

 

💡نظر کارشناس درباره صرافی ارز دیجیتال ترکیه

 

ترکیه کشور همسایه ما است که بر خلاف اعتقاد دینی دولت ترکیه نسبت به ارز های دیجیتال، فعالیت در بازار کریپتو در این کشور با محدودیت خاصی رو به رو نیست.

بنا بر این تعداد زیادی صرافی ارز دیجیتال در ترکیه کار می کنند و به کاربران ایرانی بنا به شرایط شهروندی کشور ترکیه خدمات ارائه می دهند.

اگر مقیم کشور ترکیه هستید در این مقاله سعی کردیم، معتبر ترین صرافی های ارز دیجیتال در ترکیه را به شما معرفی کنیم؛ فعالیت در صرافی های ترکیه ای دارای مزیت هایی برای شهروندان هست که در مطلب توضیح داده شد.

سوالات متداول

آیا صرافی‌ ارز دیجیتال در ترکیه امن هستند؟

بله صرافی های ترکیه از قوانین مالی کشور ترکیه و رگولاتوری های معتبر پیروی می کنند.

صرافی های ترکیه ای با مدارک ایرانی احراز هویت انجام می دهند؟

خیر، برای کاربران ایرانی مدارک ثبتی و آیدی کارت الزامی می باشد.

برای احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال ترکیه، فقط داشتن اقامت کافی است؟

خیر، اغلب صرافی های ارز دیجیتال ترکیه، به شرط شهروند ترکیه بودن احراز هویت انجام می دهند.

درج نظر