بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال ⏰راهنمای کامل بهترین ساعت نوسان گیری ارز دیجیتال

28 ژوئن 2024 -

 بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال چه موقع است

 

در آموزش فارکس و بازار های مالی یکی از مهم ترین نکاتی که در استراتژی های معاملاتی و تحلیل تکنیکال، باید لحاظ شود اطلاع از بهترین ساعت برای حضور در بازار است.

بازار ارز های دیجیتال (Crypto Currency) نیز از این معقوله مستثنی نیست؛ دانستن «بهترین ساعت ترید برای ترید ارز دیجیتال» یکی از مسائل مهم برای بهتر شدن برآیند معاملات هر فرد به شمار می رود.

معمولا برای اطلاع از بهترین ساعت ترید در بازار های مالی عوامل اصلی مانند «حجم معاملات»، «اخبار سیاسی و اقتصادی» و باز و بسته شدن بازار های مهم جهانی مانند توکیو، لندن و سشن نیویورک را دنبال می کنند.

اما باید توجه داشته باشید که هر بازار علاوه بر عوامل کلی، از برخی عوامل مختص به خود هم برای انتخاب بهترین ساعت معامله تاثیر می گیرد.

بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال

بهترین ساعت ترید کریپتو در ایران 4 تا 7:30 صبح و 4 عصر تا 12 شب
عوامل موثر بر بهترین ساعت ترید اخبار اقتصادی، رویداد های تکنولوژی و بازار های مالی 
عوامل شخصی در انتخاب تایم معامله استراتژی شخصی، هدف از حضور در بازار مالی
بهترین ساعت ترید کریپتو در جهان با باز شدن بازار توکیو تا پایان بازار نیویورک

 

بهترین ساعت معامله ارز دیجیتال برای ایرانیان

 

معامله گران ایرانی، بهترین ساعت برای معامله ارز دیجیتال را با هم پوشانی بازار های بزرگ (لندن و نیویورک) می سنجند؛ به علت نقدینگی بالا در هم پوشانی بازار های بین المللی فرصت های خوبی برای ترید در کریپتو فراهم می شود.

اما طبق بررسی های انجام شده بهترین ساعت معامله ارز دیجیتال برای ایرانی ها از 4 صبح تا 7:30 صبح است؛ پس از آن بازار از ساعت 4 عصر تا 12 شب ادامه حرکت می دهد یا موج های جدید حرکتی می سازد.

بالا رفتن حجم معاملات بازار ارز دیجیتال در ساعت 4 صبح به وقت ایران به علت حضور تریدر های چینی در بازار است؛ می توان این بازه اول صبح را بهترین ساعت نوسان گیری ارز دیجیتال برای ایرانیان در نظر گرفت.

اما اگر قادر به انجام معامله در این ساعات نبودید اصلا جای نگرانی نیست، با توجه به تفاوت زمانی بین ایران و بازار های مالی کلیدی مانند نیویورک و لندن، ساعات عصر تا اوایل شب (حدود 4 عصر تا 8 شب به وقت ایران) زمان مناسبی برای کسب سود است!

 

عوامل شخصی در بهترین تایم ترید کریپتو

با توجه به رشد تعداد علاقه‌ مندان به ترید ارز دیجیتال در ایران، ممکن است پرسشی ایجاد شود که: «آیا حتما باید در بهترین ساعت برای ترید ارز دیجیتال حضور داشته باشم؟»

در پاسخ به این سوال باید گفت که عوامل شخصی بسیاری در این امر دخیل هستند؛ برای مثال شاید شما بر اساس کاری که به آن مشغول هستید وقت کافی برای نوسان گیری از بازار کریپتو را ندارید.

در اینصورت سبک معاملاتی شما [مثلا در تایم فریم روزانه]، به شما اجازه می دهد تا بدون نیاز به حضور در ساعات پر نوسان بازار، معاملات بلند مدتی را مدیریت کنید.

استراتژی معاملاتی هر شخص و مسائل روانشناسی یا خود شناسی نیز در انتخاب بهترین تایم برای ترید ارز دیجیتال تاثیر بسزایی دارند.

 

تفاوت صرافی و کیف پول

مقایسه کیف پول و صرافی ارز دیجیتال

جهت اطلاع از تفاوت های کیف پول و صرافی ارز دیجیتال، می توانید از آموزش تصویری زیر استفاده کنید:

تفاوت کیف پول و صرافی چیست

 

بهترین تایم ترید کریپتو در جهان

آگاهی از بهترین ساعت های ترید ارز دیجیتال در سطح جهان ممکن است چالش برانگیز باشد؛ اما با این حال با بررسی آمار متوجه می شویم که بیشترین فعالیت در بازار ارز های دیجیتال عمدتاً در ساعاتی که بازار های مالی توکیو، لندن و نیویورک باز است انجام می شود.

ساعت باز شدن بازار های مالی توکیو، لندن و نیویورک به یک شاخص برای تعیین ساعت حضور در بازار های مالی مانند ارز دیجیتال و فارکس و … شده است.

همچنین هم زمانی بازار های مالی جهانی با بالا رفتن حجم معاملات همراه است که فرصت های معاملاتی خوبی روی نمودار پدید می آورد.

 

نکات مهم بهترین ساعت ترید کریپتو

با رعایت نکات زیر، معامله گران می توانند به بهترین شکل، از فرصت های ناشی از نوسانات بازار استفاده کنند و ریسک های مرتبط را کاهش دهند:

  • آگاهی از بازار های جهانی: بازار های مهم نظیر نیویورک و لندن، ساعات خاصی از روز را با بیشترین حجم معاملات تجربه می کنند. هم پوشانی این بازار ها، اغلب باعث افزایش نوسان قیمت و حجم معاملات می شود.
  • تحلیل اخبار مهم اقتصادی: انتشار گزارش های اقتصادی مهم، می تواند باعث ایجاد نوسانات قیمتی شدید شود. معامله گران باید زمان بندی این گزارش ها را دنبال کنند.
  • مدیریت ریسک: در ساعات پر نوسان، مدیریت ریسک و استفاده از دستور های توقف ضرر، می تواند از سرمایه شما در برابر تغییرات ناگهانی بازار محافظت کند.
  • تنظیم استراتژی معاملاتی: داشتن یک برنامه و استراتژی معاملاتی محکم و انعطاف پذیر، به ویژه برای عملکرد در ساعات پر نوسان، امری حیاتی است.

 

💡نظر کارشناس درباره بهترین ساعت معاملات ارز دیجیتال

 

در این مقاله سعی بر این بود که با معرفی بهترین ساعت ترید در ارز دیجیتال، شما را در انتخاب ساعت معاملاتی در استراتژی خود یاری کنیم.

در نظر داشته باشید صرفاً اعلام یک ساعت از آمار های جهانی و تحقیقاتی دلیل بر این نیست که حتما تمام معامله‌ گران در این ساعات در بازار حضور داشته باشند؛ همه چیز در بازار های مالی از شخصیت معامله گر تا بهترین ساعت ترید برای هر شخص منحصر به فرد است.

در نظر داشته باشید استراتژی معاملاتی شما با پیدا کردن بهترین ساعت ترید در ارز دیجیتال ممکن است بهبود یابد و شما را از متحمل شدن ضرر های احتمالی حفظ کند.

سوالات متداول

چرا زمان انتخاب شده برای معامله در بازار ارز دیجیتال مهم است؟

انتخاب زمان مناسب برای معامله، می تواند به حداکثر رساندن سود و کاهش ریسک کمک کند؛ زیرا بازار در زمان های مختلف واکنش های متفاوتی نشان می دهد.

چگونه می توان بهترین ساعت برای معامله ارز دیجیتال را تعیین کرد؟

مطالعه الگو های بازار و تحلیل داده های تاریخی، به شناسایی ساعاتی که بازار بیشترین حجم و نوسان را دارد، کمک می کند.

آیا معامله در هر ساعتی از روز ممکن است؟

بازار ارز دیجیتال ۲۴ ساعته فعال است؛ اما برخی ساعات به دلیل حجم بالاتر معاملات و نوسانات، فرصت های بهتری را برای سود آوری ارائه می دهند.

درج نظر