بهترین صرافی برای استیک ارز دیجیتال 💰در کدام صرافی [Staking] بهتر است

08 جولای 2024 -

بهترین صرافی برای استیک

 

در بازار ارز های دیجیتال، راه های «درآمد زایی غیر فعال» بسیاری وجود دارد؛ “Staking” یا همان قفل کردن دارایی در صرافی، یکی از راه های درآمد زایی ایمن در دنیای رمز ارز ها است.

استیکینگ در صرافی یعنی، صرافی های ارز دیجیتال [فارغ از متمرکز و غیر متمرکز] برای تثبیت دارایی در بلاکچین مورد نظر در ازای سهام داری کاربران، درصد سود سالیانه ای تحت عنوان “APR” به صاحب دارایی پرداخت می کنند.

کاربران ایرانی می توانند در صرافی های داخلی و خارجی استیک کردن دارایی های خود را انجام دهند؛ اما نکته قابل تامل در این مورد، نیاز به احراز هویت در برخی صرافی های خارجی است. امکان احراز هویت برای کاربران ایرانی به صورت قانونی وجود ندارد!

بنابر این کاربرانی که با مدارک خارج از ایران احراز هویت می کنند؛ قادر به انجام فعالیت در صرافی ارز دیجیتال بین المللی هستند؛ البته جای نگرانی نیست، زیرا فرایند استیکینگ در صرافی های ایرانی نیز انجام پذیر می باشد.

با این حال صرافی های زیادی در رقابت برای جذب سرمایه گذاران جهت استیک کردن دارایی ها هستند که طرح های جذابی به کاربران  ارائه می کنند؛ که در ادامه به بررسی این صرافی ها خواهیم پرداخت.

بهترین صرافی برای استیک

استیکینگ سهام گذاری در صرافی
شبکه های معروف اتریوم، سولانا، کازماس
نوع درآمد غیر فعال
محاسبه سود سالیانه بر حسب درصد

 

معرفی بهترین صرافی ها برای استیکینگ

 

در بازار رمز ارز ها، بلاکچین (شبکه) هایی که از پروتکل “POS” یعنی «اثبات سهام» یا نسخه های گوناگون آن استفاده می کنند قابلیت استیک کردن رمز ارز را دارند.

از جمله این شبکه ها می توان به اتریوم (Etherium 2.0)، آوالانچ (Avalanch)، کازماس (Cosmos)، پولکادات (Polkadot) و سولانا (Solana) اشاره کرد که از شبکه های با سابقه و نام دار دنیای ارز دیجیتال هستند.

3 بهترین صرافی ها برای استیک در ایران

صرافی های ایرانی هم برای کاربران خود طرح های استیکینگ متنوع ارائه می کنند؛ اگر چه معایبی در نوع ارائه این صرافی ها از لحاظ ظرفیت شرکت کنندگان و محدودیت در ارز های دیجیتال وجود دارد.

اما مزیت غیر قابل انکار در مورد این صرافی ها امنیت دارایی ها برای کاربران مبتدی و نیمه حرفه ای است؛ در ادامه برخی از صرافی های معتبر ایرانی جهت استیک کردن ارز دیجیتال را معرفی کرده ایم.

 • صرافی نوبیتکس: نوبیتکس صرافی پیشرو ایرانی، طرح های متنوعی برای کسب درآمد غیر فعال برای کاربران خود در نظر گرفته است. استیکینگ یکی از طرح های کسب درآمد از نوبیتکس است.
 • صرافی تترلند: صرافی تترلند نیز در بخش “قلک تترلند” طرح های استیکینگ خود را برای کاربران ارائه کرده است.
 • صرافی ورسلند: صرافی ورسلند طرح های استیکینگ خود را در سربرگ استیکینگ برای کاربران خود ارائه کرده است.

بهترین صرافی ها برای استیکینگ

 

بهترین صرافی برای استیکینگ خارجی

 

صرافی های معتبر ارز دیجیتال در سراسر دنیا نیاز به استفاده از این شبکه ها دارند و برای فعالیت بهتر خود، استیکینگ ارز ها در این بلاکچین ها را ارائه می کنند؛ در ادامه بهترین صرافی ها برای استیک را معرفی کرده ایم.

استیکینگ صرافی بایننس (Binance)

صرافی بایننس، رتبه اول صرافی های متمرکز در جهان با حجم معاملات روزانه بیش از 6 میلیارد دلار، در بخش “Earn” طرح های استیکینگ خود را ارائه کرده است.
در این صرافی طرح های استیکینگ با انتخاب دوره های 15 تا 120 روزه ارائه می شود و لیست گسترده ای از ارز های دیجیتال جهت استیک در این صرافی ارائه می شود.

بهترین صرافی ها برای استیکینگ

 

استیکینگ صرافی کوکوین (Kucoin)

صرافی کوکوین یکی از معتبر ترین صرافی ها در سطح جهان است؛ این صرافی که فعالیت خود را از سال 2017 آغاز کرد سرعت رشد بسیار بالایی داشت. متاسفانه احراز هویت در این صرافی برای کاربران داخل ایران امکان پذیر نیست.
کوکوین طرح های استیکینگ متعددی ارائه می کند، که برای دسترسی به این طرح ها باید از بخش “Earn” گزینه “Staking” را بزنید و لیست ارز ها را برای استیک بررسی نمایید.

بهترین صرافی های خارجی برای استیک

 

استیکینگ صرافی اوکی اکس (OKX)

صرافی اوکی اکس، نیز یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال است که امکان استیک کردن دارایی ها را به کاربران می دهد. برای دسترسی به طرح های استیکینگ در این صرافی از بخش “Grow” روی گزینه “On-chain Earn” بزنید.
دریافت سود های استیکینگ در این صرافی برای هر شبکه متفاوت است؛ در فضای «دیفای» [خدمات مالی غیر متمرکز] سود سرمایه گذاری ساعت 00:00 هر شب با اصل سرمایه برای کاربران توزیع خواهد شد.

بهترین صرافی ها برای استیکینگ

 

استیکینگ صرافی کریپتو دات کام (Crypto.com)

صرافی crypto.com یکی از صرافی های با اعتبار در دنیای ارز دیجیتال است؛ برای دستیابی به طرح های استیکینگ این صرافی از بخش “Product” بر روی “On-chain staking” کلیک نمایید.
این صرافی نیز همانند رقیبان خود دارای طرح های استیکینگ متنوع است که با یک رابط کاربری جذاب آن ها ارائه می دهد؛ که جهت اطلاع از جزئیات استیک هر ارز می توانید آمار سربرگ های مربوطه را مطالعه نمایید.

بهترین صرافی ها برای استیک

 

 

چگونه بهترین موقعیت استیکینگ را پیدا کنیم

 

صرافی ها با ارائه اطلاعات طرح های استیکینگ کار کاربران را برای یافتن بهترین طرح سهولت بخشیده اند؛ اما برای یافتن بهترین موقعیت استیکینگ باید به نکات مهمی توجه داشت.

نکات مهم در یافتن بهترین موقعیت استیکینگ در صرافی ها عبارتند از:

  • صرافی های مشهور حجم نقدینگی بالاتری دارند و ممکن است طرح های بهتری برای استیک ارائه کنند.
  • میزان سرمایه شما برای استیک می تواند در تصمیم گیری در استیکینگ موثر باشد.
  • ارز های اصلی بلاکچین های تازه وارد، معمولا درصد سود بالایی برای استیکینگ به سرمایه گذاران می دهند.
  • نوع دیگری از استیکینگ «فارمینگ» است که می تواند در مواقعی بیشتر از استیکینگ سود آور باشد.
بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان

بررسی بهترین ولت در ارز های دیجیتال

افرادی که علاقه مند به اطلاع از بهترین کیف پول ها برا ایرانیان هستند، می توانند از آموزش تصویری زیر استفاده کنند:

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان

 

💡نظر کارشناس درباره بهترین صرافی برای استیکینگ

 

استیکینگ یکی از راه های لذت بخش جهت درآمد غیر فعال می باشد؛ صرافی های داخلی و خارجی متعددی طرح های استیک ارائه می کنند و در این مقاله سعی کردیم بهترین صرافی ها را به شما معرفی کنیم.

اگر سرمایه زیادی دارید و علاقه ای به ترید ندارید می توانید به جای سپرده گذاری پول در بانک ها، آن را در طرح های استیکینگ صرافی ها سهام گذاری کنید و سود خوبی دریافت کنید.

صرافی های خارجی نیاز به احراز هویت دارند و کاربران ایرانی با مدارک کشور ایران قادر به انجام “KYC” در این صرافی ها نیستند؛ در مقابل میتوانید در صرافی های ایرانی با احراز هویت و خیال راحت پول خود را در طرح های استیکینگ سرمایه گذاری کنید.

سوالات متداول

عوامل موثر در انتخاب صرافی برای استیکینگ کدام است؟

میزان درصد سود سالانه، تنوع طح های استیکینگ ارائه شده می تواند مهم ترین عامل در انتخاب صرافی باشد.

آیا صرافی های ایرانی طرح های استیکینگ ارائه می دهند؟

بله، برخی صرافی های ایرانی از جمله نوبیتکس، تتر لند و ورسلند سرح های استیک به کاربران ارائه می دهند.

بین صرافی های ایرانی و خارجی کدام یک برای استیک بهتر است؟

امنیت در صرافی های ایرانی بیشتر است، اما سود در صرافی های خارجی بیشتر می باشد.

درج نظر