بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان ⭐بهترین Wallet ها برای ایرانیان [نرم افزاری + سخت افزاری]

11 جولای 2024 -

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان

 

کیف پول ارز دیجیتال، یک ابزار پر کاربرد در بازار ارز دیجیتال است؛ معامله گران و سرمایه گذاران، دارایی های خود را [خرد و کلان] در این کیف پول های دیجیتالی نگه داری می کنند.

کیف پول (Wallet) یک نرم افزار مبتنی بر بلاکچین است، که امکان نگهداری دارایی ها [کوین، NFT و …] به علاوه قابلیت تبادل ارز (Swap) و انتقال زنجیره به زنجیره (Bridge) را به کاربر می دهد.

نکته حائز اهمیت برای کاربران ایرانی، امنیت و قابل اعتماد بودن کیف پول ارز های دیجیتال است؛ برای نگهداری سرمایه بلند مدت (Hold) در دنیای رمز ارز ها، کیف پول ها [نرم افزاری و سخت افزاری] بهترین گزینه ها هستند.

کیف پول ها در انواع مختلف، به شما امکانات بسیاری برای کنترل دارایی هایتان می دهند؛ قبل از مطالعه ادامه مطلب اگر علاقه مند هستید بدانید تفاوت کیف پول و صرافی چیست، به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان

کیف پول ارز دیجیتال ابزاری برای کنترل و نگهداری دارایی ها
فناوری استفاده شده بلاکچین (بلاک های زنجیره ای)
امکانات کیف پول دیجیتال انتقال رمز ارز ها، تبادل رمز ارز 
بهترین استفاده مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت

 

انواع کیف پول ارز دیجیتال

 

کیف پول های ارز دیجیتال به طور کلی در دو نوع نرم افزاری [افزونه و اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل] و سخت افزاری ارائه می شوند؛ کیف پول سخت افزاری از امنیت بالا تری نسبت به نسخه نرم افزاری برخوردار است، اما هر دو نسخه دارای امنیت بالایی هستند.

نوع دیگر دسته بندی کیف پول های ارز دیجیتال، بر اساس پشتیبانی از شبکه (بلاکچین) های مختلف است؛ برای مثال کیف پول “Phantom” مختص به چین «سولانا» است و برای فعالیت در این شبکه افراد باید از فانتوم استفاده نمایند.

نکته قابل توجه برای کاربران ایرانی، استفاده از ابزار های تغییر IP یا همان «فیلتر شکن» است؛ حتی اگر یک سایت ارز دیجیتال مشکلی برای خدمات دهی با IP ایران را نداشت؛ باز هم از VPN ها برای فعالیت در فضای کریپتو استفاده نمایید.

کیف پول ارز دیجیتال به شما امکان کاوش در دنیای خدمات مالی غیر متمرکز یا “Defi” را می دهد؛ شما با کیف پول های خود امکان وصل شدن به “DeApps” را دارید و می توانید فعالیت هایی نظیر استیکینگ، فارمینگ، ییلد و ساختن استخر نقدینگی را انجام دهید.

در ادامه به معرفی و بررسی چندین مورد از بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها می پردازیم.

 

بررسی Metamask

کیف متامسک (Metamask) یکی از پر طرفدار ترین و با سابقه ترین کیف پول های ارز دیجیتال است؛ این کیف پول قابلیت سواپ (تبدیل رمز ارز)، انتقال با پل ارتباطی شبکه [Bridge برای تغییر چین یک رمز ارز] و اضافه کردن چین های مختلف را به کاربران می دهد.

البته در قسمت “Buy & Sell” امکان خرید و فروش رمز ارز وجود دارد که این قسمت برای کاربران ایرانی قابل استفاده نمی باشد؛ البته معامله گران ایرانی به راحتی از صرافی های آنلاین [ایرانی یا خارجی] می توانند، رمز ارز های مختلف به این کیف پول انتقال دهند.

متامسک می تواند بهترین کیف پول برای ایرانیان به حساب بیاید؛ زیرا نصب و راه اندازی این کیف پول بسیار راحت است و دارای نسخه وب و موبایل است که می توانید دارایی های خود را در هر نقطه از دنیا کنترل کنید.

ولت متامسک از 301 بلاکچین موجود تقریبا بیش از 70% را پشتیبانی می کند؛ به کاربران امکان می دهد، شبکه و توکن های مختلف را به دلخواه به کیف پول خود اضافه کنند؛ متامسک دارای امنیت بالایی است و مورد اعتماد کاربران بوده است.

کیف پول متامسک، امکان ساخت چندین حساب را به کاربران خود می دهد و برای هر حساب کلید های خصوصی (Private Key) جداگانه تعریف می کند تا کاربر در هر دستگاهی به دارایی های خود دسترسی داشته باشد.

بهترین کیف پول برای ایرانی ها

 

بررسی Trustwallet

تراست ولت (Trustwallet) از کیف پول های قدیمی در بازار ارز دیجیتال و محبوب کاربران ایرانی و سراسر جهان می باشد؛ این کیف پول مانند رقبای خود دارای امنیت بالا و امکانات بسیار مفیدی برای کاربران می باشد.

تراست ولت از بیشتر شبکه ها پشتیبانی می کند؛ امکان سواپ رمز ارز ها داخل تراست ولت وجود دارد؛ بیش از 100 میلیون کاربر فعال دارد، این معنی امن بودن این کیف پول ارز دیجیتال است.

تراست ولت که می توان گفت بهترین کیف پول دیجیتال برای ایرانیان است؛ امکان داشتن چند حساب را به کاربران خود می دهد؛ بیش از «4.5 میلیون» توکن را پشتیبانی می کند و با بیشتر صرافی های غیر متمرکز اتصال بر قرار می کند.

کیف پول تراست ولت دارای نسخه کامپیوتر (تحت وب) و نرم افزار موبایل [اندروید و IOS] می باشد؛ نسخه تحت وب تراست ولت توسط بیشتر مرورگز های معروف [مانند کروم و Edge] پشتیبانی می شود.

بهترین کیف پول دیجیتال برای ایرانیان

 

بررسی Phantom

شبکه سولانا برای فعالیت کاربران علاقه مند به این شبکه، کیف پول ارز دیجیتال “Phantom” را ارئه کرد؛ فانتوم تمام ویژگی های هم نوع های خود را دارد و از امنیت و سرعت بالایی برخوردار است.

کیف پول فانتوم از شبکه های سولانا، اتریوم، پالیگان و بیت کوین پشتیبانی می کند و می توانید توکن های این شبکه را در این کیف پول نگهداری کنید.

امکان جستجوی میم کوین ها و کوین های تازه وارد در شبکه سولانا در ولت فانتوم وجود دارد و کاربران زیادی روزانه در کیف پول فانتوم مشغول تبادل دارایی های دیجیتال هستند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان

 

بررسی Tonkeeper

با راه اندازی شبکه تون (TON) و اتفاقاتی که برای ارز های معروف این شبکه افتاد [ارز NOT و TONCOIN] کاربران زیادی برای فعالیت در این شبکه حضور پیدا کردند.

یکی از کیف پول های معتبر و امن در شبکه تون برای کاربران ایرانی کیف پول ارز دیجیتال “Tonkeeper” است. تون کیپر به راحتی راه اندازی می شود و دارای نسخه تحت وب و موبایل است.

کیف پول Tonkeeper از طریق شبکه اجتماعی تلگرام نیز قابل استفاده است که بهتر است برای این نوع استفاده از VPN های پایدار و مناسب استفاده نمایید.

در حال حاضر تون کیپر بهترین کیف پول برای ایرانی ها در شبکه “Telegram Open Network” است؛ کیف پول تون کیپر تنها از شبکه تون پشتیبانی می کند و کاربران ایرانی می توانند از این کیف پول استفاده نمایند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها

 

بررسی Ledger

در دسته بندی کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال، کیف پول “Ledger Nano” یکی از بهترین گزینه ها برای افراد است؛ این کیف پول با رابط «کابل تلفن» به موبایل وصل می شود و دسترسی به کیف پول لجر، از طریق نرم افزار رابط شرکت لجر انجام می شود.

لجر بیش از 700 کوین را پشتیبانی می کند و بهترین کیف پول برای ایرانی ها جهت سرمایه گذاری بلند مدت است؛ یکی از ویژگی های منحصر به فرد کیف پول لجر، بازیابی دارایی ها بدون اتصال به اینترنت است، که این کیف پول را به یکی از امن ترین کیف های دیجیتالی تبدیل می کند.

بهترین کیف پول دیجیتال برای ایران

 

بررسی Trezor

کیف پول ترزور (Trezor) یکی دیگر از کیف پول های امن برای نگهداری آفلاین از ارز های دیجیتال است؛ ترزور رقیب اصلی کیف پول لجر به حساب می آید و از امکانات منحصر به فردی برخوردار است.

کیف پول ترزور برای افزایش سرعت انجام تراکنش ها، قابلیت هایی دارد که با پرداخت هزینه این قابلیت ها برای کاربران فعال می شود. شما می توانید با خیال راحت از این کیف پول برای نگهداری ارز های دیجیتال استفاده نمایید.

بهترین کیف پول برای ایرانیان

 

💡نظر کارشناس درباره بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان

 

در این مقاله به معرفی بهترین کیف پول برای ایرانی ها پرداخته شد؛ کیف پول ارز دیجیتال کنترل تمام و کمال دارایی ها را به افراد می دهد؛ بنا بر این انتخاب درست کیف پول، لازمه حفظ امنیت سرمایه کاربران است.

یکی از بخش های جذاب دنیای کریپتو، فضای فعالیت های غیر متمرکز DEX است، که با شناخت این فضا قطعا یک کیف پول ارز دیجیتال لازم نیاز شماست.

سوالات متداول

کدام نوع کیف پول امنیت بیشتری دارد؟

کیف پول سخت افزاری امنیت بیشتری دارد؛ اما به معنی نا امن بودن کیف پول های نرم افزاری نیست.

درج نظر