بهترین ساعت معامله بیت کوین ⌚چه ساعتی Bitcoin معامله کنیم؟

29 ژوئن 2024 -

بهترین ساعت معامله بیت کوین

 

بازار ارزدیجیتال (Crypto currency) به صورت 24 ساعته باز است و نمادهایی مثل «بیت کوین» در تمامی ساعات طول هفته، در حال نوسان هستند. با این حال آیا این رمزارز معروف در همه ساعات روز مناسب ترید است؟

بعد از رشد 45% بیت کوین و از زمان تایید ETF (صندوق های سرمایه گذاری) های بیت کوین در آمریکا، آمار و ارقام نشان می دهند بهترین ساعت معامله بیت کوین خارج از ساعت سشن نیویورک است.

بازار بورس نیویورک (NYSE) به وقت ایران از ساعت 16:30 تا ساعت 20:00 بیشترین حجم معاملات و نوسان را دارد؛ اما بیت کوین در بازار ارز دیجیتال بیشترین سود و حجم معاملات را از ساعت 15:00 تا 18:00 (به وقت ایران) ثبت کرده است.

البته در این بازه زمانی بازار نیویورک کاملا باز است ولی بهترین ساعت معامله در بیت کوین کمی با بهترین ساعت ترید فارکس، متفاوت است و پیرو بازار نیویورک نیست!

بهترین ساعت معامله بیت کوین

ماه میلادی ساعت بیشترین حجم (به وقت ایران)
ژانویه 15:30 تا 18:00
فوریه 15:30 تا 17:30
مارس 15:00 تا 18:30
آوریل 16:00 تا 17:00
مه 15:30 تا 18:00
ژوئن 16:00 تا 19:00

 

بهترین ساعت معامله بیت کوین برای ایرانیان

 

طبق آمار تریدر های ایرانی برای حضور در بهترین ساعت خرید و فروش بیت کوین و نوسان گیری از این ارز کار چندان سختی ندارند؛ البته زمان مناسب برای معامله بیت کوین در ایران، عمدتا به ساعات اولیه صبح و ساعات پایانی شب هم محدود می شود.

این امر به دلیل حضور معامله‌گران چینی در بازار بیت کوین اتفاق می افتد، که اغلب بین ساعت 4:30 تا 6:00 صبح به وقت ایران بیت کوین نوسانات خوبی را روی نمودار به نمایش می گذارد.

تداخل بازار لندن و نیویورک هم ساعت خوبی برای ترید در بیت کوین به حساب می آید؛ زیرا در هم زمانی باز بودن بازار های لندن و نیویورک، بازار های مالی به دلیل حجم بالای معاملات نوسانات شدیدی را تجربه می کنند.

ترید بیت کوین در ساعت بازارهای مختلف

انتخاب بهترین ساعت معامله بیت کوین می تواند بر اساس زمان های مختلف معاملاتی متغیر باشد. در این بخش به بررسی این تفاوت ها و تعیین بهترین ساعت برای معامله بیت کوین در هر زمان می پردازیم:

  • ساعات بازار آسیا (توکیو): بهترین زمان برای معامله گرانی که به دنبال استفاده از حرکات اولیه بازار هستند. «سود آور ترین» زمان برای معامله بیت کوین، ممکن است در این بازه زمانی رخ دهد؛ به ویژه هنگامی که اخبار مهم اقتصادی منتشر می شود.
  • ساعات بازار لندن: زمانی که حجم معاملات بالا می رود و نوسانات قیمتی افزایش می یابد. در بازار لندن، به دلیل تقاطع بازار آسیا و آمریکا حجم معاملات بالاست.
  • ساعات بازار نیویورک: اغلب “ساعت ایده‌آل برای معامله بیت کوین” به دلیل انتشار گزارش های اقتصادی و اخبار مهم می باشد. این بازه می تواند بیشترین حجم معاملات و نوسانات را به خود اختصاص دهد؛ که فرصت های معاملاتی خوبی را فراهم می آورد.

 

فرق بلاکچین و ارز دیجیتال، تفاوت بلاکچین و بیت کوین

ارز دیجیتال و بلاکچین چه تفاوتی دارند

جهت اطلاع از تفاوت بلاکچین و ارز دیجیتال می توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

فرق بلاکچین و ارز دیجیتال

 

عوامل موثر بر نوسان قیمت بیت کوین چیست؟!

نوسان قیمت بیت کوین تنها محدود به ساعت بازار  های مختلف نمی شود؛ عوامل متعددی می تواند بر نوسان قیمت بیت کوین در بازار تاثیر بگذارد.

عوامل زیادی از جمله «اخبار اقتصادی» ، «اخبار جهانی» و  تصمیمات سیاسی تا تغییرات در قوانین و مقررات، بر نوسان قیمت بیت کوین اثر می گذارند.

انتشار اطلاعیه ها و اخبار مربوط به ETF های بیت کوین باعث بروز نوسان قیمت در این رمز ارز می شوند و معامله‌ گران برای در نظر گرفتن بهترین ساعت معامله بیت کوین در استراتژی خود بهتر است این موارد را نظر بگیرند.

برای مثال قبل از هاوینگ بیت کوین در سال 2024، آخرین صندوق‌ های ETF بیت کوین که تایید شده‌ اند شامل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) و ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) هستند.

این تایید ها توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در تاریخ 10 ژانویه 2024 صورت گرفتند و باعث رشد بالای 20% بیت کوین شدند.

پیشرفت ها در تکنولوژی بلاک چین و معرفی ویژگی های جدید مانند “قرارداد های هوشمند” و “ارتقاء شبکه”، می توانند به بهبود کارایی و امنیت بیت کوین کمک کنند و به عنوان یکی از عوامل موثر بر بهترین ساعت معامله بیت کوین در نظر گرفته شوند.

 

💡نظر کارشناس درباره ساعت معامله بیت کوین

 

بازار رمز ارز ها یکی از پر نوسان ترین بازار های دنیاست، در نظر گرفتن بهترین ساعت ترید روی بیت کوین می تواند به استراتژی معامله‌ گران برای ترید روی دیگر ارز های دیجیتال هم تاثیر بگذارد؛ زیرا تقریبا همه آلت کوین ها به طبع بیت کوین نوسان می کنند.

بر اساس داده‌ ها، بازار بورس نیویورک (NYSE) به وقت ایران از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰:۰۰ بیشترین حجم معاملات را دارد، اما برای بیت کوین، بیشترین حجم معاملات و سودآوری از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۸:۰۰ به وقت ایران ثبت شده است.

سوالات متداول

چرا انتخاب زمان مناسب برای معامله بیت کوین مهم است؟

انتخاب زمان مناسب به شما کمک می کند تا از نوسانات بازار به نفع خود استفاده کرده و ریسک زیان را کاهش دهید.

چگونه می توان بهترین ساعت معامله بیت کوین را تشخیص داد؟

با تحلیل دقیق نوسانات بازار، حجم معاملات و توجه به اخبار جهانی و تغییرات قانونی مرتبط با ارز های دیجیتال.

درج نظر