کلاهبرداری بروکر آلپاری واقعی است؟ ♨️ماجرای کندل سازی آلپاری برای ایرانیان

11 نوامبر 2023 -

کلاهبرداری بروکر آلپاری از ایرانیان؛ شایعه یا واقعیت!

 

بازار فارکس در ایران به دلیل تحریم مالی ایرانیان، در انحصار بروکرهای محدودی قرار دارد؛ و بسیاری از بروکرهای معتبر و سرشناس در این بازار حضور ندارند. از سوی دیگر معامله گران ایران امکان پیگیری حقوقی برای شکایت از بروکرهای فارکس را هم ندارند.

در بین بروکرهایی که با ایران کار می کنند، بروکر آلپاری «Alpari» جزو بروکرهای است که جایگاه خوبی دارد و در طول سالهای گذشته توانسته است اعتبار بالایی را از آن خود کند. اما این بروکر نیز خالی از گزارش های کلاهبرداری نیست!

ثبت نام در Alpari

البته بروکر آلپاری در تلاش است با ارائه سرویس های جدید، امنیت معاملات خود را افزایش دهد. در ادامه این پست به بررسی برخی از شکایات و موضوعات کلاهبرداری بروکر آلپاری در نگاه معامله گران ایرانی می پردازیم.

بروکر فارکس آلپاری/Alpari
اعتبار بروکر خوب
گزارش کلاهبرداری کندل سازی، افزایش اسلیپیج
پلتفرم معاملاتی متاتریدر4، متاتریدر 5، تریدینگ ویو
تماس با مشاور پشتیبانی تلگرام

 

آیا بروکر آلپاری کلاهبرداری است؟

 

بروکر آلپاری یکی کارگزاری های مشهور فارکس در ایران است و معامله گران زیادی با این بروکر آشنایی دارند. با توجه به سابقه و سرویس هایی که بروکر آلپاری ارائه می کند، نمی توانیم آن را یک بروکر اسکم بدانیم.

اما برخی از معامله گران مدعی هستند که این بروکر از طریق برخی از روش ها به دنبال کلاهبرداری های محدود از معامله گران ایرانی است! زیرا امکان پیگیری قضایی برای معامله گران ایرانی از رگولاتوری و نهادهای نظارتی وجود ندارد.

کلاهبرداری بروکر آلپاری، کندل سازی آلپاری

برخی از این موارد شایع در بروکر آلپاری که در فضای مجازی درباره آن مطالب زیادی منتشر شده است، شامل موارد زیر است:

 

📊کندل سازی آلپاری در حساب «ECN»

 

کندل سازی آلپاری یکی از موارد کلاهبرداری است که درباره این کارگزاری مطرح شده است. ماجرای کندل سازی در بروکر آلپاری اغلب در متاتریدر 4 اتفاق می افتد و تاکنون موارد مختلفی از آن گزارش شده است.

کندل سازی در بروکر آلپاری زمانی اتفاق می افتد که یک پوزیشن باز در پلتفرم معاملاتی شما وجود داشته باشد. طبق تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، چارت معاملاتی این افراد با چارت سایر معامله گران تفاوت دارد!

به عبارت دیگر، زمانی که نمودار قیمتی به نزدیکی حد ضرر معامله گران می رسد، بروکر آلپاری با ایجاد کندل متفاوت نسبت به سایر نمودارها، باعث بسته شدن آن معامله در زیان می شود.

اما نکته جالب این است که این کندل در حساب متاتریدر، در سایر حساب های آلپاری و یا چارت نماد در تریدینگ ویو وجود ندارد! این موضوع نشان می دهد که کندل سازی تنها برای حسابهایی که دارای معامله باز با حد ضرر مشخص هستند، اتفاق می افتد.

کلاهبرداری بروکر آلپاری

به عنوان نمونه، فردی با انتشار یک ویدیو از حساب معاملاتی خود در متاتریدر، یک کندل نامتعارف را (در جفت ارز فارکس GBP/CAD) نشان می دهد؛ که با نمودار آن در پلتفرم تریدینگ ویو و بازار جهانی تفاوت دارد.

کندل سازی آلپاری، کلاهبرداری بروکر آلپاری
کندل سازی آلپاری در متاتریدر حساب های مختلف

البته این فرد اشاره می کند که از حساب ECN استفاده می کند، که انتظار می رود نمودار مشابه با سایر بروکرهای بزرگ جهانی را مشاهده نماید. اما نمودار پلتفرم او، با یک کندل قرمز از سطح حمایتی عبور کرده است.

نه تنها کندل سازی آلپاری در این حساب با نمودار تریدینگ ویو تفاوت دارد، بلکه در سایر نمودارهای متاتریدر آلپاری نیز چنین کندلی وجود ندارد! البته اسناد این موضوع به دست تیم دیجی تریدرز نرسیده است و نمی توانند آن را به طور قطعی تایید یا تکذیب نماید.

اما تعداد گزارش هایی که درباره کندل سازی بروکرها در ایران منتشر می شود، بسیار زیاد است. افراد دیگری هم این موضوع را در حساب های خود مشاهده کرده اند و ویدیو مربوط به آنها نیز منتشر شده است.

یکی از راه های جلوگیری از کندل سازی بروکرهای فارکس، استفاده از اکسپرت مدیریت سرمایه است، تا حد ضرر و حد سود معاملاتی شما مخفی شود و در سرورهای بروکر ثبت نشود!

با توجه به نیاز معامله گران و درخواست مشتریان باشگاه دیجی تریدرز، ربات اختصاصی برای معامله گران ایجاد شده است. نسخه ربات دستیار تریدر در متاتریدر 4 و 5 را، می توانید از سایت دیجی تریدرز دریافت نمایید.

 

❌عدم فعال شدن حد سود در زمان خبر

 

یکی دیگر از موارد کلاهبرداری بروکر آلپاری، عدم بسته شدن «حد سود» یا «Take Profit» در زمان انتشار اخبار و حرکت های پامپی در بازار است. این موضوع دلایل مختلفی مثل افزایش اسلیپیج در نماد را دارد.

در یکی از گزارش های معامله گران، فردی با انتشار تصویر متاتریدر خود، نشان می دهد که قیمت از حد سود اون عبور کرده است اما معامله وی با سود بسته نشده است! پس از آن، نمودار در خلاف جهت حرکت کرده است.

آیا آلپاری کلاهبرداری است، کلاهبرداری آلپاری

این معامله در نماد CHF/JPY به صورت SELL انجام گرفته است. البته توجه داشته باشید که برای بسته شدن معامله در حد سود معامله فروش (Sell)، باید قیمت ask از آن قیمت حد سود عبور کند.

در چنین مواردی که قیمت با یک شدو عبور کرده است، امکان واید شدن اسپرد نیز وجود دارد، که باعث می شود، حد سود فعال نشود! اما در این مورد فرد شاکی، مدعی است که حد ضرر او در آن لحظه به رنگ زرد هم درآمده است!

آیا آلپاری کلاهبرداری است

در چنین مواردی برای اطمینان از اینکه قیمت «ASK» از قیمت «TP» معامله عبور کرده است، می توانید تاریخچه تیک دیتای بروکر را در آن تاریخ بررسی کنید. به عنوان مثال در تصویر بالا، علیرغم ایجاد شدو، هیچ تیک دیتایی برای آن در متاتریدر وجود ندارد!

 

📢پاسخ بروکر آلپاری به شایعات کلاهبرداری

 

با پیگیری هایی که تیم دیجی تریدرز از بروکر آلپاری انجام داده است، تاکنون هیچ کدام از این شایعات مورد تایید بروکر قرار نگرفته است. آلپاری دستکاری معاملات متاتریدر را رد کرده است و معتقد است که نمودار قیمتی در این بروکر می تواند با سایر بروکر ها متفاوت باشد!

این به معنای کلاهبرداری نیست، زیرا در سایر بروکرها نیز این تفاوت در نمودار ها وجود دارد. از سوی دیگر آلپاری به تازگی با ارائه پلتفرم تریدینگ ویو برای انجام معامله، حسن نیت خود را به معامله گران ایرانی اثبات کرده است.

زیرا تمامی این افراد مدعی هستند که بروکر با دستکاری متاتریدر، در معاملات آنها دخالت می کند. اما با ارائه پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو در آلپاری، معامله گران می توانند بدون ورود به متاتریدر، در چارت تریدینگ ویو نیز معامله کنند!

ثبت نام در آلپاری

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره کلاهبرداری آلپاری

 

با بررسی موارد مختلفی از شکایات مشتریان، سعی کرده ایم تا رسالت آگاهی بخشی به معامله گران ایرانی را ایفا کنیم و از سوی دیگر هیچ یک از این موارد دارای مستندات مشخص و کاملی نیستند.

به همین دلیل، نمی توانیم بروکر آلپاری را به بیش از 3 میلیون مشتری و 2 دهه سابقه خوب، یک بروکر کلاهبردار بنامیم! بلکه این بروکر یکی از کارگزاری های معتبر در بازار فارکس ایران است که خدمات ارزنده ای را ارائه کرده است.

البته ما متعهد هستیم که در صورت مشاهده و دسترسی به اطلاعات موثق، آنها را در این صفحه منتشر کنیم. در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان برای افتتاح حساب در بروکر آلپاری دارید، می توانید با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا آلپاری یک بروکر کلاهبردار است؟

خیر، بروکر آلپاری یکی از بروکر های معتبر و با سابقه در بازار ایران است. البته شایعاتی درباره این بروکر وجود دارد که تا کنون اطلاعات کامل و مستندی درباره آنها منتشر نشده است.

آیا بروکر آلپاری کندل سازی می کند؟

تا کنون در این مورد مستندات کاملی به دست ما نرسیده است. اما این موضوع در شبکه های اجتماعی مطرح شده است و می تواند به دلیل محبوبیت بالای بروکر آلپاری، از سوی رقیب ها و افراد سودجو مطرح شده باشد.
همچنین توجه داشته باشید که بروکرهایی که با ایرانیان کار می کنند، به دلیل رگولاتوری ضعیف، خالی از اشکال نیستند و بهتر است با رعایت تمامی جوانب در آنها فعالیت نمایید.

درج نظر