کلاهبرداری بروکر آلپاری واقعی است؟ ♨️ماجرای کندل سازی آلپاری برای ایرانیان

11 نوامبر 2023 -

کلاهبرداری بروکر آلپاری از ایرانیان؛ شایعه یا واقعیت!

 

بازار فارکس در ایران به دلیل تحریم مالی ایرانیان، در انحصار بروکرهای محدودی قرار دارد؛ و بسیاری از بروکرهای [معتبر/سرشناس] جهان در این بازار حضور ندارند. از سوی دیگر معامله گران ایران امکان پیگیری حقوقی برای شکایت از بروکرهای فارکس را هم ندارند.

در بین بروکرهایی که با ایران کار می کنند، بروکر آلپاری «Alpari» جزو بروکرهای است که جایگاه خوبی دارد و در طول سالهای گذشته توانسته است اعتبار بالایی را از آن خود کند. اما این بروکر نیز خالی از گزارش های کلاهبرداری نیست!

ثبت نام در Alpari

البته بروکر آلپاری در تلاش است با ارائه سرویس های جدید، “امنیت معاملات” خود را افزایش دهد. در ادامه این پست به بررسی برخی از شکایات و موضوعات کلاهبرداری بروکر آلپاری در نگاه معامله گران ایرانی می پردازیم.

بروکر فارکس آلپاری/Alpari
اعتبار بروکر خوب
گزارش کلاهبرداری کندل سازی، افزایش اسلیپیج
پلتفرم معاملاتی متاتریدر4، متاتریدر 5، تریدینگ ویو
تماس با مشاور پشتیبانی تلگرام

 

🎞️بررسی کلاهبرداری [کندل سازی] در آلپاری

 

 

کلاهبرداری بروکر آلپاری؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

آیا بروکر آلپاری کلاهبرداری است؟

 

خیر، بروکر آلپاری یکی کارگزاری های مشهور فارکس در ایران است و در حال حاضر “بیش از 3 میلیون تریدر” در آن حساب معاملاتی دارند. بنابراین با توجه به سابقه و سرویس هایی که بروکر آلپاری ارائه می کند، نمی توان آن را یک بروکر اسکم دانست!

البته برخی از معامله گران مدعی هستند که این بروکر از طریق برخی از روش ها به دنبال «کلاهبرداری های محدود» از معامله گران ایرانی است! زیرا امکان پیگیری قضایی برای معامله گران ایرانی از رگولاتوری و نهادهای نظارتی وجود ندارد.

کلاهبرداری بروکر آلپاری، کندل سازی آلپاری

برخی از این موارد شایع در بروکر آلپاری که در فضای مجازی درباره آن مطالب زیادی منتشر شده است، شامل موارد زیر است:

 

برداشت پول از حساب معامله گران

 

یکی از گزارش های شکایت معامله گران از آلپاری، مربوط به «برداشت غیرقانونی» از حساب معاملاتی تریدر هاست. یکی از معامله گران با ارسال تصویر حساب معاملاتی خود، مدعی شده است که بروکر آلپاری هر ماه از حساب او 10 دلار برداشت می کند.

پس از پیگیری تیم مجموعه دیجی تریدرز، مشخص شد که افراد زیادی درباره این موضوع شکایت دارند. با بررسی انجام گرفته از پشتیبانی فنی در بروکر آلپاری، مشخص شد که این کارمزد جهت «عدم انجام معامله» از حساب معامله گران کسر می شود.

کلاهبرداری بروکر آلپاری
کلاهبرداری بروکر آلپاری؛ برداشت پول از حساب تریدرها

طبق اعلام بروکر، در صورتی که در طول “یک ماه“، هیچ معامله در حساب های خود انجام ندهید، کارگزاری آلپاری «کارمزدی» را از حساب شما کسر خواهد کرد و آلپاری مدعی است که این موضوع دزدی یا کلاهبرداری بروکر نمی تواند باشد!

بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که فرصت انجام معاملات در بروکر آلپاری را ندارید، سرمایه خود را از طریق کیف پول تاپ چنج [که بدون کارمزد است] برداشت کنید؛ تا موجودی حساب شما بدون دلیل کسر نگردد.

 

📊کندل سازی آلپاری در حساب «ECN»

 

کندل سازی آلپاری یکی از موارد کلاهبرداری است که درباره این کارگزاری مطرح شده است. ماجرای کندل سازی در بروکر آلپاری اغلب در «متاتریدر 4» اتفاق می افتد و تاکنون موارد مختلفی از آن گزارش شده است.

کندل سازی در بروکر آلپاری زمانی اتفاق می افتد که یک “پوزیشن باز” در پلتفرم معاملاتی شما وجود داشته باشد. طبق تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، چارت معاملاتی این افراد با چارت سایر معامله گران تفاوت دارد!

به عبارت دیگر، زمانی که نمودار قیمتی به نزدیکی حد ضرر (SL) معامله گران می رسد، [بروکر آلپاری با ایجاد کندل متفاوت نسبت به سایر نمودارها]، باعث بسته شدن آن معامله در زیان می شود.

اما نکته جالب این است که این کندل در حساب متاتریدر، در سایر حساب های آلپاری و یا «چارت نماد در تریدینگ ویو» وجود ندارد! این موضوع نشان می دهد که کندل سازی تنها برای حسابهایی که دارای معامله باز با حد ضرر مشخص هستند، اتفاق می افتد.

کلاهبرداری بروکر آلپاری

به عنوان نمونه، فردی با انتشار یک ویدیو از حساب معاملاتی خود در متاتریدر، یک کندل نامتعارف را (در جفت ارز فارکس GBP/CAD) نشان می دهد؛ که با نمودار آن در پلتفرم “تریدینگ ویو” و بازار جهانی تفاوت دارد.

کندل سازی آلپاری، کلاهبرداری بروکر آلپاری
کندل سازی آلپاری در متاتریدر حساب های مختلف

البته این فرد اشاره می کند که از “حساب ECN” استفاده می کند، که انتظار می رود نمودار مشابه با سایر بروکرهای بزرگ جهانی را مشاهده نماید. اما نمودار پلتفرم او، با یک کندل قرمز از سطح حمایتی عبور کرده است.

نه تنها کندل سازی آلپاری در این حساب با نمودار تریدینگ ویو تفاوت دارد، بلکه در سایر «نمودارهای متاتریدر آلپاری» نیز چنین کندلی وجود ندارد! البته اسناد این موضوع به دست تیم دیجی تریدرز نرسیده است و نمی توانند آن را به طور قطعی تایید یا تکذیب نماید!

اما تعداد گزارش هایی که درباره کندل سازی بروکرها در ایران منتشر می شود، زیاد است. افراد دیگری هم این موضوع را در حساب های خود مشاهده کرده اند و ویدیو مربوط به آنها نیز منتشر شده است.

یکی از راه های جلوگیری از کندل سازی بروکرهای فارکس، استفاده از اکسپرت مدیریت سرمایه است، تا حد ضرر و حد سود معاملاتی [شما مخفی شود و] در سرورهای بروکر ثبت نشود!

با توجه به نیاز معامله گران و درخواست مشتریان باشگاه دیجی تریدرز، ربات اختصاصی برای معامله گران ایجاد شده است. نسخه ربات دستیار تریدر در «متاتریدر 4 و 5» را، می توانید از سایت دیجی تریدرز دریافت نمایید.

 

❌عدم فعال شدن حد سود در زمان خبر

 

یکی دیگر از موارد کلاهبرداری بروکر آلپاری، عدم بسته شدن «حد سود» یا «Take Profit» در زمان انتشار اخبار و حرکت های پامپی در بازار است. این موضوع دلایل مختلفی مثل افزایش اسلیپیج در نماد را دارد.

در یکی از گزارش های معامله گران، [فردی با انتشار تصویر متاتریدر خود]، نشان می دهد که قیمت از حد سود (TP) اون عبور کرده است اما معامله وی با سود بسته نشده است! پس از آن، نمودار در خلاف جهت حرکت کرده است.

آیا آلپاری کلاهبرداری است، کلاهبرداری آلپاری

این معامله در نماد CHF/JPY به صورت «SELL» انجام گرفته است. البته توجه داشته باشید که برای بسته شدن معامله در حد سود معامله فروش (Sell)، باید قیمت “ask” از آن قیمت حد سود عبور کند.

در چنین مواردی که قیمت با یک شدو عبور کرده است، امکان «واید شدن اسپرد» نیز وجود دارد، که باعث می شود، حد سود فعال نشود! اما در این مورد فرد شاکی، مدعی است که حد ضرر او در آن لحظه به رنگ زرد هم درآمده است!

آیا آلپاری کلاهبرداری است

در چنین مواردی برای اطمینان از اینکه قیمت «ASK» از قیمت «TP» معامله عبور کرده است، می توانید تاریخچه تیک دیتای بروکر را در آن تاریخ بررسی کنید. به عنوان مثال در تصویر بالا، علیرغم ایجاد شدو، هیچ تیک دیتایی برای آن در متاتریدر وجود ندارد!

 

📢پاسخ بروکر آلپاری به شایعات کلاهبرداری

 

با پیگیری هایی که تیم دیجی تریدرز از بروکر آلپاری انجام داده است، تاکنون هیچ کدام از این شایعات مورد تایید بروکر قرار نگرفته است. آلپاری “دستکاری معاملات متاتریدر” را رد کرده است و معتقد است که نمودار قیمتی در این بروکر می تواند با سایر بروکر ها متفاوت باشد!

این به معنای کلاهبرداری نیست، زیرا در سایر بروکرها نیز این تفاوت در نمودار ها وجود دارد. از سوی دیگر آلپاری به تازگی با ارائه “پلتفرم تریدینگ ویو” برای انجام معامله، حسن نیت خود را به معامله گران ایرانی اثبات کرده است.

زیرا تمامی این افراد مدعی هستند که بروکر با دستکاری متاتریدر، در معاملات آنها دخالت می کند. اما با ارائه پلتفرم معاملاتی آلپاری در تریدینگ ویو، معامله گران می توانند بدون ورود به متاتریدر، در چارت تریدینگ ویو نیز معامله کنند!

ثبت نام در آلپاری

کلاهبرداری بروکرها در فارکس، بروکرهای کلاهبردار

🔎 کلاهبرداری در کارگزاری های فارکس

 

در این صفحه به بررسی کلاهبرداری بروکرهای معروف و کمتر شناخته شده پرداخته ایم:

 کلاهبرداری بروکرها ➡️

پشتیبانی بروکر آلپاری

پشتیبانی بروکر Alpari برای ایرانیان 🔍

 

برای تماس با پشتیبانی فارسی در آلپاری به صفحه زیر مراجعه کنید:

 پشتیبانی آلپاری ➡️

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره کلاهبرداری آلپاری

 

با بررسی موارد مختلفی از شکایات مشتریان، سعی کرده ایم تا رسالت آگاهی بخشی به معامله گران ایرانی را ایفا کنیم و از سوی دیگر هیچ یک از این موارد دارای مستندات مشخص و کاملی نیستند.

به همین دلیل، نمی توانیم بروکر آلپاری را به بیش از «3 میلیون مشتری» و «2 دهه سابقه خوب»، یک بروکر کلاهبردار بنامیم! بلکه این بروکر یکی از کارگزاری های معتبر در بازار فارکس ایران است که خدمات ارزنده ای را ارائه کرده است.

البته ما متعهد هستیم که در صورت مشاهده و دسترسی به اطلاعات موثق، آنها را در این صفحه منتشر کنیم. در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان برای افتتاح حساب در بروکر آلپاری دارید، می توانید با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا آلپاری یک بروکر کلاهبردار است؟

خیر، بروکر آلپاری یکی از بروکر های معتبر و با سابقه در بازار ایران است. البته شایعاتی درباره این بروکر وجود دارد که تا کنون اطلاعات کامل و مستندی درباره آنها منتشر نشده است.

آیا بروکر آلپاری کندل سازی می کند؟

تا کنون در این مورد مستندات کاملی به دست ما نرسیده است. اما این موضوع در شبکه های اجتماعی مطرح شده است و می تواند به دلیل محبوبیت بالای بروکر آلپاری، از سوی رقیب ها و افراد سودجو مطرح شده باشد.
همچنین توجه داشته باشید که بروکرهایی که با ایرانیان کار می کنند، به دلیل رگولاتوری ضعیف، خالی از اشکال نیستند و بهتر است با رعایت تمامی جوانب در آنها فعالیت نمایید.

آیا بروکر آلپاری در تمامی حساب های دستکاری می کند؟

خیر، «دستکاری» و «کندل سازی آلپاری» در تمامی حساب وجود ندارد و مواردی که [در شبکه های اجتماعی] منتشر شده است به صورت موردی می باشد و بررسی صحت آنها قابل بررسی نیست!

نظرات (10)
 1. دوستان ایرانی عزیزم. بروکر آلپاری قطعا کلاهبرداری میکنه شک نکنین. هرکسی سوالی هم داشت با مدرک و سند براش روشن میکنم. چندین بار پول من و دوستانمون رو با کندل سازی الکی و لیکویید کردن خورده. شما کافیه یبار با موجودی کم یا حجم زیاد نسبت به موجودی حسابتون معامله باز کنین و همزمان همون پارت رو روی تریدینگ ویو هم باز کنین اونموقع متوجه میشین که تا حسابتون رو لیکویید نکنه دست برنمیداره. همین لحظه که تاریخ 25اسفند 1402 و (15مارس2024)ساعت 15:30 تا 16:00 رو میتونین مشاهده کنین که 10 دلار روی طلا اختلاف قیمت داره !!!!! پشتیبانیش هم جواب نمیده و میگه اسپانسر اجازه نمیده پول رو برگردونیم !!!!! هرکسی هم خواست با سند و مدرک کندل سازی هاشو نشونش میدم و ثابت هم میکنم. برای کف قیمت دیروز 24 اسفند هم میتونین نگاه کنین قیمت از 2157 پایینتر نیومده ولی این بروکر لعنتی 2152 زده. تورو جان عزیزانتون اطلاع رسانی کنین

 2. متأسفانه الپاری خیلی کلاهبرداری میکنه من معاملاتم رو در موقع اخبار سیو سود کردم ولی بعد اخبار حتی سود سیو شده من هم از دست رفت،

 3. خیلی عذر میخوام ولی خنده دار نیست این پیشنهاد؟؟ که حد ضرر نذاریم که پوزیشن استاپ نخوره؟؟ خب اگه با یه کلاهبردار طرف باشیم ،هزار امکان دیگه برای کلاهبرداری واسه ش هست …بابد قشنگ مشخص بشه که کدوم بروکر کلاهبرداری میکنه که اصلا طرفش نریم وگرنه بربم پول بذارین توش و باهاشون کار کنیم و مراقب باشیم که نشد راهکار _ انگار بخوای با مار بازی کنی و بگی مراقبم گازم نگیره ولی دمش نیش نداره….میدونم خیلیا دقیقا جواب رو مبدونن اما ملاحطه میکنن …بابد واقعیتو بگین تا مردم نرن سراغ هر بروکری که کلاهبرداره …

  • با سلام. توجه داشته باشید که این موضوع در بروکرها به صورت موردی پیش میاد و برای همه اتفاق نمی افتد! ضمنا ما پیشنهاد نمی کنیم که از حد ضرر استفاده نکنید اما در صورتی که می خواهید بروکر از میزان حد ضرر شما اطلاع نداشته باشد، می تونید از اکسپرت مدیریت سرمایه استفاده کنید که حد ضرر شما مخفی باشد! برای اطلاعات بیشتر به صفحه ربات دستیار تریدر مراجعه کنید.

 4. حالا با همه این تفاسیر بگید ببینم بروکر آلپاری در جواب به این شایعات چه واکنشی نشون داده؟ آیا این مسائل رو رد کردن؟ یا اومدن بیانه ای بدن و رفع اتهام کنند یا نه؟ با بی تفاوتی ازش گذشتن؟

  • با سلام. بله، بروکر آلپاری از طریق مکاتبه ایمیلی اطلاع رسانی لازم برای برخی از موارد را با مشتریان خود انجام داده است.

 5. به نظر شما آیا این مسائلی که مطرح شده تاثیری روی اعتبار آلپاری داره؟ آیا اتهام کلاهبرداری میتونه اعتبار آلپاری رو خدشه دار کنه؟ چون من حس میکنم اعتبار زیادی داره این بروکر و سال هاست که داره فعالیت میکنه و این انگ ها بهش نمیچسبه. نظر شما چیه؟

 6. شنیدم در بروکر آلپاری مسائلی مثل کندل سازی پیش میاد. اره؟ صحت داره؟ این موضوع چقدر واقعیت داره؟ چطوری میتونم مطمئن بشم؟

 7. سلام. من وقتی sl میذارم آلپاری برای من کندل سازی می کنه. مثلا ماهی یکی دو بار اتفاق افتاده برام. ولی اگه حد ضرر نذارم و خودم پای سیستم باشم این اتفاق نمی افته… کسایی که مشکل دارن پیشنهاد می کنم حد ضرر نذارید و دستی ببندید. ممنون از سایت دیجی تریدرز بابت اطلاعات خوبی که قرار میده..

  • با سلام. بله همچنین شما می توانید از ربات دستیار تریدر را از سایت دیجی تریدرز به صورت رایگان دانلود کنید و دقیقا همان کاری که خودتان انجام می دهید را از طریق این ربات تنظیم کنید. همچنین نیازی به تعیین حد ضرر و حد سود ندارید و بدون درگیر شدن احساسات در لحظه مورد نیاز، معامله شما در موقعیت لازم، بسته خواهد شد.

درج نظر