نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو 📉نمودار شاخص دلار آمریکا در TradingView

15 آوریل 2024 -

بررسی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو

 

شاخص دلار در تریدینگ ویو، نمایانگر ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی از ارز های بین المللی است. این شاخص با نماد “DXY” در تریدینگ ویو نمایش داده می شود.

نماد شاخص دلار آمریکا، با نمادهای دیگری مثل USDX که از ترکیب حروف دلار آمریکا (USD) و شاخص (IndeX) نیز بدست می آید در چارت بسیاری از بروکرهای فارکس استفاده می شود.

شاخص دلار معیاری مهم [برای تحلیل گران مالی و سرمایه گذاران] به شمار می رود؛ تا بتوانند نوسانات ارزش دلار و تأثیر آن بر بازار های مالی جهانی را مورد بررسی قرار دهند.

نمودار شاخص دلار در تریدینگ ویو، به کاربران این امکان را می دهد که با استفاده از ابزار های تحلیلی متنوع، چشم اندازی دقیق از روند حرکتی شاخص دلار به دست آورند.

نمودار نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو

اهمیت شاخص دلار امریکا در تریدینگ ویو، فقط در محدوده دلار آمریکا خلاصه نمی شود؛ بلکه شاخص دلار کانادا در تریدینگ ویو و سایر شاخص های مرتبط با دلار نیز توسط معامله گران زیادی دنبال می شوند.

 

نمودار شاخص دلار در تریدینگ ویو

 

معامله گران برای تحلیل و بررسی شاخص دلار می توانند از طریق صفحه شاخص DXY در تریدینگ ویو، این نماد را بررسی کنند. شاخص دلار در تریدینگ ویو در چارت بروکرهای مختلفی به صورت CFD ارائه شده است.

نماد شاخص دلار، در برخی از بروکرهای تریدینگ ویو تفاوت دارد و شما می توانید با نمادهای زیر آن را مشاهده کنید:

نام بروکر
شاخص دلار
کپیتال دات کام DXY
پپراستون USDX
ایزی مارکتس USXUSD
بلک بول مارکتس DX.F

در بین بروکرهای ایرانی نیز، نماد شاخص دلار در آلپاری بسیار مورد توجه معامله گران قرار دارد. برای مشاهده شاخص دلار در تریدینگ ویو مراحل زیر را انجام دهید:

 

گام 1: ورود به بخش «US indices»

 

از منوی بالای صفحه بر روی گزینه «Markets» کلیک کنید. سپس از زیر منوی آن وارد قسمت «indices» شوید و گزینه «US indices» جهت مشاهده تمامی شاخص های مربوط به آمریکا انتخاب کنید.

در صفحه جدید، از انتهای لیست مربوط به شاخص های اقتصادی و مالی آمریکا، بر روی گزینه «DXY – U.S. Dollar Currency Index» کلیک نمایید.

نمودار نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو

 

گام 2: انتخاب نمودار شاخص دلار

 

در صفحه جدید از منوی کشویی در پایین علامت شاخص دلار، منبع ارائه کننده نمودار را انتخاب کنید. شما می توانید از تب مربوط به “index” چارت آن را از منبع شاخص را بررسی کنید و یا وارد تب “CFDs” شوید و نمودار آن را در بروکرها مشاهده کنید.

نمودار نماد شاخص دلار آمریکا در تریدینگ ویو
نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو

 

گام 3: بازکردن نمودار شاخص دلار

 

برای مشاهده نمودار شاخص دلار در پلتفرم تحلیلی تریدینگ ویو بر روی لینک «DXY Charts» کلیک کنید تا نمودار کندلی آن را مشاهده نمایید.

نمودار نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو
نمودار شاخص دلار در تریدینگ ویو

 

💡جمع بندی کارشناس درباره شاخص دلار در تریدینگ ویو

 

. شاخص دلار تریدینگ ویو، به معامله گران اجازه می دهد تا با استفاده از نمودار شاخص دلار در تریدینگ ویو و نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو، تحلیل های دقیقی از روند دلار داشته باشند و فرصت هایی را نیز برای پیش بینی تغییرات آینده بازار بدست بیاورند.

توجه داشته باشید که شاخص دلار در تریدینگ ویو با دامیننس دلار آمریکا تفاوت دارد. بسیاری از افراد برای تحلیل بازارهای مالی مثل ارزهای دیجیتال به دنبال آن هستند که ارتباطی با شاخص دلار آمریکا ندارد.

سوالات متداول

نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو چیست؟

شاخص دلار آمریکا در تریدینگ ویو با نماد “DXY” ارائه شده است.

آیا نماد شاخص دلار در بروکرها یکسان است؟

خیر، در برخی از بروکرهای فارکس این شاخص با نمادهایی نظیر «USX» و «USInd» ارائه شده اند.

نظرات (2)
  1. به یک تحلیل دقیق برروی نماد EUR/ USD دارم که در بازار نوسانی در حال حاضر ریسک پایینی داشته باشه از کجا می تونم تهیه کنم؟

    • با سلام. مفهوم ریسک مربوط به معامله می باشد و شما نمی توانید بر اساس تحلیل که هر دو جهت بازار را بررسی می کند یا ممکن است احتمال حرکت به یک سمت را بیشتر بداند، وارد معامله شوید. برای انجام معامله باید از یک استراتژی تست شده استفاده کنید و تحت شرایط آن معامله کنید و ریسک معاملات تان را از طریق محاسبه حجم در فارکس کنترل کنید.

درج نظر