آموزش فیلتر نویسی در تریدینگ ویو ⭐فیلترنویسی تریدینگ ویو (Screener)

05 جولای 2024 -

فیلتر نویسی در تریدینگ ویو چیست؟

 

«فیلتر نویسی» در سایت تریدینگ ویو، ابزاری است جهت «بررسی خودکار نماد» های معاملاتی که گاهاً با برنامه نویسی مقایسه می شود، چرا که در عمل فیلتر نویسی نیز از کد نویسی استفاده می شود.

این کار باعث می‌ شود تا سرمایه‌ گذار نیازی به بررسی مداوم بازار نداشته باشد و فقط کافی است فیلتر مناسب را تعریف کند [بر حسب پارامترهای مورد نظر] تا تمام عملیات به صورت خودکار انجام شود و تمام نماد هایی که ویژگی های مورد نظر را دارند نمایش داده شوند.

در پنل “screener” کاربر توسط پارامتر های بسیاری قادر به انجام «فیلترنویسی» خواهد بود؛ یعنی کاربر می‌تواند بر اساس حجم معاملات، روند، اندیکاتورها و ترکیب همه این پارامترها ارزهای مدنظر خود را فیلتر کند.

آموزش فیلترنویسی در تریدینگ ویو

اسکرینر تریدینگ ویو چیست؟

اسکرینر(screener) تریدینگ ویو یکی از ابزار های مفید و قدرتمند در پلتفرم کاربردی “تریدینگ ویو” است؛ که امکان جست و جو و «فیلتر نویسی ارزدیجیتال» بر اساس پارامتر های مختلف [اندیکاتورها، صرافی ها، حجم معاملات و …] را فراهم می‌کند.

به عنوان مثال در دنیای کریپتو با وجود بیش از «2.4 میلیون کوین» و توکن دیجیتال این ابزار امکانات زیادی را به کاربران ارائه می دهد؛ تا بتوانند با توجه به نیاز ها و اهداف خود، کوین یا توکن مناسب را پیدا کنند.

مزیت فیلتر نویسی در تریدینگ ویو (Screener) این است که می توانید ارزهای مختلف را بر اساس معیار هایی مانند ترکیب با استراتژی شخصی، روند بازار، اندیکاتورها و … فیلتر کنید.

«اسکرینر تریدینگ ویو» در تمامی بخش های بازار فعال است. وب سایت تریدینگ ویو برای ارز های دیجیتال، جفت ارز های بازار فارکس، صندوق های معاملاتی، سهام شرکت های بزرگ و… اسکرینر جداگانه ای دارد.

نام ابزار Trading view screener
کاربرد ابزار شناسایی سریع نماد ها با ویژگی های مورد نظر
مزیت زمانی صرفه جویی در زمان پیدا کردن موقعیت در بازار
قابلیت های ابزار فیلتر براساس اندیکاتورها، حجم معاملات، ارزش بازار …
مزیت کاربری عدم نیاز به برنامه نویسی و استفاده از کد های آماده

 

آموزش فیلترنویسی در تریدینگ ویو (Screener)

 

اگر به امکانات فیلتر کردن با پنل «اسکرینر» تریدینگ ویو مسلط شوید؛ می توانید بسته به استراتژی خود، ارز های دیجیتال یا نماد های فارکس را، در شرایط نزدیک به معامله، در هر زمان مشاهده نمایید.

برای فیلترنویسی در تریدینگ ویو مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول: ورود به فیلترنویسی تریدینگ ویو

در وبسایت تریدینگ ویو از صفحه اول (Home page) با انتخاب گزینه “Products” و سپس انتخاب “Screeners“، وارد پنل “crypto Pairs ” شوید. توجه داشته باشید در این بخش اسکرینر های مربوط به فارکس و سهام هم در دسترس است.

فیلترنویسی تریدینگ ویو

پس از ورود به اسکرینر، امکانات مختلفی در اختیار کاربر قرار می گیرد که عبارت اند از: تنظیمات پیش فرض، شاخص های فیلترینگ، تغییر شاخص ها، فیلتر کردن کوین ها و فیلتر پیشرفته. همچنین امکان تغییر تایم فریم نیز وجود دارد. کاربران می توانند با استفاده از این امکانات، نماد مورد نظر را با دقت بیشتری پیدا کنند.

مرحله دوم: تنظیمات فیلترنویسی

به طور مثال از بین صرافی های معتبر دنیا از نظر حجم معاملات و نقدینگی “بایننس” (Binance) یکی از گزینه های مناسب برای بررسی کوین ها می‌باشد.

در صفحه «اسکرینر ارزدیجیتال» (crypto pairs screeners) شما قابلیت فیلتر کردن صرافی را از بخش «Exchange» دارید، در سمت راست صفحه در کنار گزینه «Exchange» بر روی دکمه فیلتر کلیک کنید تا منوی آن باز شود، سپس تیک صرافی «Binance» را فعال کنید.

فیلترنویسی در تریدینگ ویو

حالا تمامی پیرها [منظور پیر بیت کوین یا تتر است] از صرافی بایننس لیست شده و به شما نمایش داده می‌شوند؛در سمت راست صفحه از گزینه “Filters” برای دسترسی به تمام تنظیمات مربوط به «فیلتر نویسی» می‌توانید استفاده کنید که در ادامه با مثال توضیح خواهیم داد.

سربرگ های دیگر هم دارای تنظیمات مختص به خود هستند که عبارتند از:

 • Ticker: نماد جفت ارز مورد نظر، که معمولاً به صورت دو نماد ارز دیجیتال نمایش داده می‌شود مانند (BTC/USD)
 • Price: قیمت فعلی نماد جفت ارز
 • Change%: تغییرات قیمتی جفت ارز از 24 ساعت گذشته برحسب درصد
 • Change: میزان تغییر قیمت از 24 گذشته
 • High: بالاترین قیمت نماد جفت ارز از 24 ساعت گذشته
 • Low: پایین ترین قیمت جفت ارز از 24 ساعت گذشته
 • Volume: حجم معاملات جفت ارز از 24 گذشته
 • Vol 24H in USD: حجم معاملات در جفت ارز های USD از 24 ساعت گذشته
 • Vol 24h Change: درصد تغییرات حجم معاملات از 24 ساعت گذشته
 • Technical Rating: رتبه بندی تکنیکال جفت ارز بر اساس تحلیل خودکار پنل
 • Exchange: صرافی های فعال در ارزدیجیتال

توجه داشته باشید هر یک از موارد بالا قابلیت فیلترینگ دارند که از دکمه فیلتر در کنار هر مورد می‌توانید این کار را انجام دهید.

بهترین پراپ کریپتو، حساب پراپ کریپتو، پراپ رایگان ارز دیجیتال

معرفی حساب پراپ تریدینگ

معامله گرانی که علاقه مند به ثبت نام پراپ کریپتو هستند، می توانند از آموزش تصویری زیر استفاده کنند:

بهترین پراپ کریپتو

 

💡نظر کارشناس درباره “اسکرینر تریدینگ ویو”

 

«اسکرینر تریدینگ ویو» یک ابزار فوق العاده کاربردی برای پیدا کردن موقعیت های مناسب در بازار های مختلف به خصوص بازار «ارز دیجیتال» است.

زیرا با استفاده از این ابزار نیازی نیست، در تمامی روز های معاملاتی تنها با یک ارز دیجیتال پیش بروید و تحلیل های خود را روی یک ارز دیجیتال انجام دهید.

پخش شدن سرمایه و معاملات در چندین ارز مختلف بازدهی بالاتری دارد؛ اما نکته مهم تر آن است که بنیاد دیگر سهم ها نیز مشخص شود و به صورت هیجانی وارد معاملات نمی‌شوید.

در کل ابزار «اسکرینر تریدینگ ویو» ارزش زمان گذاشتن و یادگیری را دارد و به عنوان یک دستیار کارآمد به حساب می‌آید و یادگیری این ابزار می‌تواند تاثیر شگرفی در ساده سازی پیدا کردن موقعیت های مناسب در بازار بگذارد،

سوالات متداول

مزایای استفاده از اسکرینر تریدینگ ویو چیست؟

اسکرینر تریدینگ ویو اجازه می دهد تا کلیت بازار را زیر نظر داشته باشید و فرصت های معاملاتی را در بازار را دریابید.

بهترین روش استفاده از اسکرینر تریدینگ ویو چیست؟

بهترین روش استفاده از اسکرینر تریدینگ ویو این است که با اندیکاتور های تحلیل تکنیکال آن ها را ترکیب کنیم و پس از گرفتن سیگنال معاملاتی وارد معامله شویم.

درج نظر