نماد گاز در تریدینگ ویو (Trading view) چارت نماد گاز طبیعی در تریدینگ ویو

20 ژوئن 2024 -

نماد گاز در تریدینگ ویو چیست؟

 

یکی از نماد های مختص به «انرژی» در تریدینگ ویو، گاز طبیعی “Nutural Gas” با نماد «Gas» است؛ که سرمایه گذاران برای تحلیل، سرمایه گذاری و یا نوسان گیری از این نماد «پر نوسان» می‌توانند از تریدینگ ویو استفاده کنند.

تنها یک نماد برای گاز در تریدینگ ویو وجود ندارد بلکه این منبع طبیعی با نماد های گوناگونی در tradingview یافت می شود. برخی از مهم ترین ها عبارتند از:

  • NGAS: رایج ترین نماد برای نشان دادن قراردادهای آتی گاز طبیعی در تریدینگ ویو و بسیاری از کارگزاری ها است.
  • NG: این نماد به طور گسترده برای نشان دادن قرارداد های آتی گاز طبیعی استفاده می شود.
  • GASUSD: این نماد برای نشان دادن قیمت گاز طبیعی در مقابل دلار آمریکا به صورت CFD (قرارداد مابه التفاوت) استفاده می شود.

گاز طبیعی در بروکر های فارکس با نماد “NG”  یا “NGAS”  در دسترس معامله‌گران قرار میگیرد. در ادامه به بررسی نماد گاز طبیعی در تریدینگ ویو خواهیم پرداخت.

نماد گاز در تریدینگ ویو

بروکر های تریدینگ ویو نماد گاز طبیعی
Capital.com NATURALGAS
FXCM NGAS
FXOpen XNGUSD

 

نماد گاز طبیعی در تریدینگ ویو

 

اگر برای شما سوال است که چه نماد هایی جهت معامله گاز طبیعی در تریدینگ ویو در دسترس است؟! باید بگوییم در تریدینگ ویو، گاز طبیعی به صورت کلی با نماد “XNG”، “NG” یا “NGAS” در دسترس است.

البته در بروکرهای مختلف، نماد معاملاتی گاز(Natural Gas) ممکن است متفاوت باشد؛ اما در این صفحه به شما آموزش می‌دهیم که چطور نمودار گاز طبیعی را از بروکر های مختلف، باز کنید و تحلیل و بررسی کنید.

برای مثال، اگر قصد داشته باشید گاز طبیعی را در برابر دلار آمریکا تحلیل و معامله کنید کافی است در پنجره جستجوی تریدینگ ویو، نماد “XNGUSD” را جستجو کنید و چارت های مختلف را در اختیار داشته باشید.

قیمت گاز طبیعی در برابر دلار آمریکا را می‌توانید از بروکرهای معتبر جهان مثل Capital.com ،FXCM ،FXOpen و … پیگیری کنید!

 

چارت گازطبیعی در تریدینگ ویو

برای باز کردن نماد گاز طبیعی در تریدینگ ویو می‌توانید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 

گام 1: ورود به بخش “Energy”

بعد از ورود به سایت Trading view در منوی بالای سایت، گزینه Markets را انتخاب تا این بخش به شما نمایش داده شود؛ سپس به ترتیب وارد بخش «Futures» و بخش «Gas» شوید.

نماد گاز در تریدینگ ویو

 

گام 2: تعیین نماد “گاز طبیعی”

در این صفحه برای باز کردن نمودار گاز طبیعی از بروکرهای مختلف حق انتخاب دارید، روی دکمه “NG1NYMEX” کلیک کنید تا منوی «Products» باز شود، سپس سربرگ «CFDs» را انتخاب کنید.

نماد گاز در تریدینگ ویو

 

گام 3: باز کردن چارت گاز

پس از انتخاب بروکر مورد نظر، روی دکمه “NATURAL GAS chart” کلیک کنید تا نمودار [با ابزارهای تحلیل تکنیکال] گاز در تریدینگ ویو را مشاهده کنید.

نماد گاز در تریدینگ ویو

 

💡جمع بندی کارشناس درباره گاز در تریدینگ ویو

 

معامله نماد گاز در تریدینگ ویو به دلیل نوسانات بالا، یک کار تخصصی است و برای افراد تازه کار مناسب نیست. این بازار به دلیل نوسانات بالا ترغیب کننده است؛ اما بدون تسلط کامل بر بازار گاز، احتمال موفقیت در معاملات این نماد بسیار کم است.

ترید نماد گاز در تریدینگ ویو به دلیل رفتار خاص و نوسانات فصلی آن، نیازمند استراتژی دقیق و تحلیل «فاندامنتال قوی» است. به طور کلی کالاهای انرژی به دلیل «عرضه و تقاضا»، نوسانات غیرقابل پیش بینی و شدیدی دارند.

بهترین استراتژی، معاملات کوتاه مدت برای سودهای کوتاه مدت است. همچنین قیمت گاز می تواند در یک موقعیت بلندمدت، به سرعت و به دلایل مختلف تغییر کند. حالا شما به ما بگویید، چه تجربه ای از معاملات نماد گاز دارید؟!

سوالات متداول

آیا نماد گاز طبیعی در بروکرهای مختلف متفاوت است؟

بله، نماد گاز طبیعی در بروکرهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

چه نماد هایی برای معامله گاز در تریدینگ ویو وجود دارد؟

مهم ترین نماد های معاملاتی گاز در تریدینگ ویو NGAS، NG و GASUSD هستند.

آیا نماد گاز در کارگزاری های فارکس ارائه شده است؟

بله، معامله گران می توانند نماد گاز در آلپاری یا لایت فارکس را معامله کنند.

درج نظر