شاخص یورو در تریدینگ ویو چیست؟ نمودار نماد شاخص یورو در TradingView

11 مه 2024 -

شاخص یورو در تریدینگ ویو چیست؟

 

شاخص یورو در تریدینگ ویو، قدرت یورو (Euro) اتحادیه اروپا را در برابر سبدی از سایر ارزهای اصلی کشورهای جهان را نشان می دهد و مورد توجه معامله گران فارکس قرار دارد.

این شاخص یکی از پرکاربردترین شاخص های ارزی است که به تعیین اینکه آیا یورو و وضعیت اقتصادی اروپا خوب عمل می کند یا خیر، کمک می کند!

در آموزش فارکس عنوان می شود که فراز و نشیب های شاخص یورو اغلب می تواند با تصمیمات سیاست بانک مرکزی اروپا، تولید و تورم کشورهای عضو اتحادیه مرتبط باشد.

شاخص یورو در فوریه سال 2007 میلادی معرفی شده است. در اغلب موارد، شاخص یورو به طور معکوس با شاخص دلار آمریکا حرکت می کند و همبستگی زیادی با طلا دارد.

نماد شاخص یورو در تریدینگ ویو

نماد شاخص یورو در تریدینگ ویو

 

«نماد شاخص یورو در تریدینگ ویو» با علامت اختصاری “EXY” نمایش داده می شود. همچنین این نماد در بورس نزدک با علامت “XDE” نشان داده می شود و ارزش شاخص آنها یکسان است.

در حال حاضر این شاخص در هیچ یک از بروکرهای فارکس قابل معامله نیست. معامله گران نمودار شاخص یورو صرفا برای تحلیل و مقایسه آن با سایر شاخص ها نظیر شاخص دلار آمریکا در تریدینگ ویو (DXY) استفاده می کنند.

 

نمودار شاخص یورو در تریدینگ ویو

 

در نمودار زیر می توانید چارت شاخص یورو در تریدینگ ویو را مشاهده کنید:

همچنین می توانید از طریق جستجو نماد «EXY» در تردینگ ویو، اطلاعات، تحلیل ها و اخبار بیشتری مربوط به این شاخص را مشاهده کنید.

 

مشخصات شاخص یورو در تریدینگ ویو

 

در جدول زیر می توانید مشخصات شاخص یورو در تریدینگ ویو را مشاهده نمایید:

نام نماد شاخص یورو
نماد شاخص
EXY
سال ارائه
2007
بروکر قابل معامله ندارد
بورس ارائه کننده نزدک
نماد بورسی
XDE
بیشترین ارزش تاریخی
160 واحد
کمترین ارزش تاریخی
95 واحد
همبستگی با دلار معکوس (واگرا)

 

💡نظر کارشناس درباره نماد شاخص یورو در تریدینگ ویو

 

شاخص یورو همبستگی های مختلفی با نماد «دلار آمریکا»، «نفت» و «طلا» در بازار فارکس دارد. این شاخص نواحی حمایت و مقاومت بسیار مهم دارد که مورد توجه معامله گران قرار می گیرد!

به همین جهت این شاخص به تنهایی می تواند سیگنال های زیادی برای معامله گران فارکس به همراه داشته باشد. در صورتی که بر روی جفت ارزهای مرتبط با یورو معامله می کنید، می توانید از شاخص یورو تاییدیه معاملاتی بگیرید.

سوالات متداول

نماد شاخص یورو در تریدینگ ویو چیست؟

شاخص یورو در تریدینگ ویو با 2 نماد “EXY” و “XDE” که مربوط به بورس نزدک است نمایش داده می شود.

آیا امکان معامله شاخص یورو در بروکرها وجود دارد؟

خیر، شاخص یورو در تریدینگ ویو تنها برای تحلیل ارائه شده است.

درج نظر