حساب دمو تریدینگ ویو 📉آموزش Paper trading در تریدینگ ویو!

30 ژوئن 2024 -

معرفی حساب دمو تریدینگ ویو

 

در تمام پلتفرم های بازار مالی، به معامله‌گران [اعم از مبتدی و حرفه ای] امکان استفاده از پول مجازی با حساب آزمایشی (Demo account)  را می دهند؛ این حساب ها تعبیه شده است تا فضایی برای آزمون و خطا در بازار های مالی (Forex، Crypto، Stock) را برای تریدر ها فراهم کند.

پلتفرم “سایت تریدینگ ویو” نیز در قسمت “Paper trading” امکان معامله کردن با پول مجازی و شارژ اولیه حساب به میزان دلخواه را فراهم کرده است.

در حساب دمو تریدینگ ویو سفارشات مارکت (Market)، لیمیت (Limit Order) و استاپ اردر (Stop Order) قابل انجام می باشد؛ البته اکانت دمو تریدینگ ویو اهرم معاملاتی ندارد ولی در عوض مقدار کمیسیون هر سفارش بر اساس درصد یا مقدار ثابت (رقم) قابل تنظیم است.

حساب دمو تریدینگ ویو یک حساب آزمایشی است که افراد مبتدی می توانند برای تمرین و آموزش استفاده کنند؛ افراد حرفه‌ای بازار هم از اکانت دمو تریدینگ ویو برای تست استراتژی های جدید خود استفاده می کنند.

قبل از خواندن ادامه مطلب برای آشنایی با تفاوت اکانت های تریدینگ ویو به صفحه مربوطه مراجعه نمایید؛ در ادامه به آموزش دمو تریدینگ ویو و ویژگی های این حساب مجازی بیشتر می پردازیم.

حساب دمو تریدینگ ویو

نام پلتفرم تریدینگ ویو
حساب آزمایشی Paper Trading
اهرم معاملاتی ندارد
صرافی به انتخاب کاربر
مدت زمان استفاده نا محدود

 

آموزش دمو تریدینگ ویو

 

برای اتصال اکانت دمو تریدینگ ویو و دسترسی به امکانات آن طبق مراحل زیر پیش بروید:

گام 1: اتصال Paper trading در تریدینگ ویو

در قدم اول پس از ثبت نام در سایت تریدینگ ویو و باز کردن چارت معاملاتی این پلتفرم، در قسمت پایین صفحه روی “Trading Panel” کلیک نمایید.

دمو تریدینگ ویو

 

گام 2: ورود به حساب دمو تریدینگ ویو

در این پنل مجدد روی “Paper trading” کلیک نمایید و در پنجره باز شده دکمه «Connect» (اتصال) را بزنید تا پنل به حساب کاربری شما در تریدینگ ویو متصل شود.

اکانت دمو تریدینگ ویو

 

گام 3: تنظیمات  دمو تریدینگ ویو

پس از اتصال اکانت دمو تریدینگ ویو به حساب کاربری شما، در قسمت بالای پنل روی دکمه «Account» کلیک نمایید و «Create Account» را بزنید.

آموزش دمو تریدینگ ویو

 

سپس در پنجره باز شده نام حساب آزمایشی را در بخش “Name” می توانید بنویسید؛ از بخش “Balance” مقدار موجودی اولیه حساب را تعیین می کنید.

با فعال کردن بخش “Include commission” می توانید مقدار کمیسیون معاملات را بر اساس درصد (Percent) یا رقم ثابت (Fixed) تعیین نمایید.

دمو تریدینگ ویو

 

بهترین جایگزین های تریدینگ ویو رایگان ایرانی برای فارکس، بک تست

جایگزین حساب دمو تریدینگ ویو

برای آشنایی با سایت های جایگزین تریدینگ ویو برای حساب دمو [رایگان] می توانید صفحه زیر را بخوانید:

جایگزین تریدینگ ویو

 

اکانت دمو تریدینگ ویو چه امکاناتی دارد؟

 

حساب دمو تریدینگ ویو دو بخش مختلف دارد؛ پنل اول Paper trading برای تنظیمات اکانت دمو و بررسی تاریخچه معاملات انجام شده می باشد، پنل دوم “Trade” است که برای نحوه انجام معاملات، نوع سفارش، مدیریت ریسک  و بررسی اردر بوک (دفتر سفارشات) به کار می رود.

امکانات پنل Paper Trading عبارتند از:

 • Account balance: نشان دهنده موجودی حساب دموی شما در تریدینگ ویو است.
 • Equity: به ارزش حساب کاربر که میزان موجودی و ارزش دارایی ها است اشاره دارد.
 • P&L: میزان سود و زیان را نسبت به سرمایه اولیه کاربر نمایش می دهد.
 • Positions: اطلاعات دقیق معاملات باز در حساب، که شامل: نماد، جهت معامله (Buy/Sell)، مقدار پول درگیر شده، قیمت ورود و تاریخ باز شدن معامله را به کاربر نمایش می دهد.
 • Orders: اطلاعات دقیق سفارشات فعال را به کاربر نشان می دهد.
 • History: در این بخش تاریخ سفارشات، نوع سفارش [حد سود، حد ضرر و نوع ورود] و نام صرافی مورد نظر، به کاربر اطلاع داده می شود.
 • Account History: تغییرات صورت گرفته در حساب به وسیله معاملاتی که انجام می دهید و نتیجه معاملات را نمایش می دهد.
 • Trading Journal: تریدینگ ویو تمام فعالیت های مربوط به سفارش گذاری را با جزئیات، در این بخش ثبت می کند.
 • Export Data: یکی از بی نظیر ترین قابلیت های پیپر تریدینگ است، که از طریق این قابلیت گزارش تمام فعالیت های شما را در قالب CSV استخراج می نماید.

 

معامله در قسمت دمو تریدینگ ویو

برای ترید کردن در اکانت دمو تریدینگ ویو می توانید از دکمه “Trade” در پایین صفحه نمودار استفاده کنید یا از میانبر های خرید و فروش روی نمودار بهره ببرید.

حساب دمو تریدینگ ویو

 

در پنل “ترید” شما می توانید نوع سفارش، حجم معامله [بدون اهرم معاملاتی محاسبه شود] و حد سود و حد ضرر را مشخص کنید.

پس از تحلیل و تصمیم گیری برای باز کردن معامله، هنگامی که روی دکمه “Trade” کلیک می کنید پنل مربوط به ترید به شما نمایش داده می شود.

 

انواع معامله در دمو تریدینگ ویو

در این پنل کاربر می تواند بر اساس سبک معاملاتی خود، سه نوع سفارش را برای باز کردن معامله انتخاب کند:

 • سفارش بازار (Market)

سفارش گذاری به نوع بازار، میزان حجم معاملاتی مد نظر شما را در قیمت لحظه ای چارت فعال می کند و سریعاً معامله باز می شود.

 • سفارش محدود (Limit Order)

در این نوع سفارش معامله‌ گر علاوه بر تعیین حجم مدنظر خود برای ورود به معامله، قیمت نقطه ورود را هم مشخص می کند، برای مثال اگر قیمت فعلی نماد “طلا” 2,326$ است و تریدر می خواهد در قیمت 2,340 وارد معامله «فروش» شود، باید در پنل ترید از سفارشات لیمیت استفاده کند و قیمت نقطه ورود را 2,340$ تنظیم کند.

 • سفارش استاپ لیمیت اردر (Stop limit order)

این نوع سفارش ترکیبی از ویژگی‌های سفارش‌های استاپ و لیمیت را دارد؛ معامله گران می توانند سفارش استاپ لیمیت را طوری تنطیم کنند که با رسیدن قیمت به قیمت مورد نظر آنها معامله «خرید یا فروش» فعال شود.

برای مثال اگر تریدر بخواهد یک ارز دیجیتال را در قیمت 110$ خریداری کند و قیمت فعلی 100$ دلار باشد؛ پس از سفارش گذاری و رسیدن قیمت بازار به سفارش تریدر معامله یا در قیمت 110$ که همان قیمت توقف (Triger) است فعال می شود یا در 113$ که قیمت لیمیت (محدود) در دفتر سفارشات صرافی است، فعال می شود.

 

💡نظر کارشناس درباره Paper Trading در تریدینگ ویو

 

در این مقاله سعی کردیم آموزش دمو تریدینگ ویو را به بهترین نحوه به شما عزیزان ارائه کنیم؛ پنل Paper Trading سایت تریدینگ ویو، فضای بسیار خوبی برای تمرین و تست استراتژی معامله‌گران مبتدی است.

در این پنل برای محک زدن مهارت معامله گری خود به تمامی امکانات اعم از ابزار های تکنیکالی، اندیکاتور ها و اسیلاتور های کاربردی و نماد های مختلف در بازار های مالی دسترسی دارید.

توصیه می شود در فضای حساب آزمایشی تریدینگ ویو، کار با ابزار ها و … را امتحان کنید و برای تمرین یک مرحله بهتر با پول کم در صرافی ها معاملات خود را انجام دهید؛ مدیریت ریسک و سرمایه اولین اصل معامله گری هست که در فضای آزمایشی زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد!

سوالات متداول

آیا می توان حساب دمو را به تنظیمات اولیه برگرداند؟

بله شما با انتخاب گزینه (Reset Account) می توانید تنظیمات حساب خود را به حالت اولیه برگردانید.

آیا در حساب دمو تریدینگ ویو امکان اهرم زدن وجود دارد؟

خیر، حساب دمو تریدینگ ویو اهرم معاملاتی ندارد. برای حل این مسئله می توانید میزان بالانس را به اندازه اهرم های معاملاتی خود تنظیم کنید.

درج نظر