سایت جایگزین تریدینگ ویو برای فارکس [ایرانی/خارجی] ✅برنامه جایگزین تریدینگ ویو برای بک تست

24 آوریل 2024 -

جایگزین تریدینگ ویو [بهترین برنامه و سایت رایگان]

 

تریدینگ ویو (TradingView) با امکانات و ابزار های پیشرفته ای که ارائه می دهد، به یکی از محبوب ترین پلتفرم ها در بین بیش از 30 میلیون تحلیل گر جهانی تبدیل شده است.

با این حال هزینه های اشتراک، محدودیت های دسترسی در برخی کشور ها و نیاز های معامله گران به ابزارهای تحلیلی نمودارها، باعث شده تا بسیاری به دنبال جایگزین های تریدینگ ویو باشند!

در این مقاله قصد داریم بهترین جایگزین تریدینگ ویو رایگان و پولی را معرفی کنیم؛ تا شما بتوانید [بر اساس نیاز ها و شرایط خود]، انتخابی آگاهانه داشته باشید. با ما همراه باشید تا با سایت جایگزین تریدینگ ویو  در این حوزه آشنا شوید.

بهترین جایگزین های تریدینگ ویو رایگان ایرانی برای فارکس، بک تست

در جدول زیر می توانید «بهترین جایگزین تریدینگ ویو» برای امکانات مورد نیاز خود را مشاهده کنید:

امکانات مورد نیاز
بهترین جایگزین تریدینگ ویو
برای ایرانیان
سایت فراز
برای فارکس برنامه متاتریدر
سایت رایگان سایت اینوستینگ
برای بک تست سایت گوچارتینگ

 

جایگزین های تریدینگ ویو کدام اند؟

 

در انتخاب جایگزین های پولی تریدینگ ویو، معیار های متعددی نظیر قابلیت های تحلیلی پیشرفته، دسترسی به «داده های بازار به صورت لحظه ای»، «ابزار های کاربردی برای تحلیل فنی» و «امکانات سفارشی سازی» مطرح می شود.

ما در این بخش از مقاله، قصد داریم تا شما را با چند برنامه جایگزین تریدینگ ویو آشنا کنیم؛ که نه تنها از نظر کیفیت و دقت در سطح بالایی قرار دارند، بلکه با ارائه امکانات و خدمات ویژه، تجربه ای متفاوت و سازگار با نیاز های حرفه ای شما را فراهم می آورند.

با دنبال کردن این بخش، با بهترین جایگزین های پولی تریدینگ ویو آشنا خواهید شد؛ که این موارد، می توانند به شما در دستیابی به اهداف تجاری و سرمایه گذاریتان کمک کنند.

 

✅جایگزین تریدینگ ویو ایرانی

 

معامله گران ایرانی به دلیل محدودیت در پرداخت هزینه های اشتراک در سایت تریدینگ ویو و قیمت بالای بسته های ماهیانه و سالیانه [به دلیل ارزش دلار در مقابل ریال ایران] در این پلتفرم، از امکانات زیادی محروم می مانند.

از سوی دیگر چارت نمادهای مربوط به بازار ایران، مثل «طلا داخلی» و «دلار آمریکا» در تریدینگ ویو قابل بررسی نیست و معامله گران «بورس ایران» نیز امکان بررسی نمودار سهام شرکت های بورسی را در تریدینگ ویو ندارند.

بهترین جایگزین تریدینگ ویو ایرانی، “سایت فراز” (Faraz.io) است. این پلتفرم تحلیلی تمامی امکانات تریدینگ ویو [شامل نمودار چندگانه، تایم فریم ثانیه ای، باز پخش نمودار، آلارم گذاری و …] را به صورت حرفه ای ارائه کرده است.

بهترین جایگزین تریدینگ ویو رایگان ایرانی برای فارکس، بک تست
جایگزین تریدینگ ویو ایرانی؛ سایت فراز

در این پلتفرم تمامی ابزارهای بازار ایران و جهان برای معامله گران به صورت حرفه ای ارائه شده است و معامله گران ایرانی می توانند با هزینه ماهیانه یا 3 ماهه بسیار اندک نسبت به تریدینگ ویو، از این امکانات بهره مند شوند.

 

💯سایت جایگزین تریدینگ ویو رایگان

 

سایت جایگزین تریدینگ ویو که تمامی امکانات آن را به صورت رایگان در اختیار معامله گران و تحلیل گر ها قرار می دهد، “سایت اینوستینگ” (Investing.com) است. این سایت یک پلتفرم خبری و تحلیلی در زمینه بازارهای مالی جهان است.

اما بسیاری از معامله گران برای استفاده از چارت های رایگان اینوستینگ، به آن مراجعه می کنند. [طراحی و جایگذاری] ابزارهای سایت اینوستینگ مشابه با سایت تریدینگ ویو هست و معامله گران می توانند به سادگی با آن کار کنند.

بهترین جایگزین تریدینگ ویو رایگان

برخی از ابزارهای پولی در سایت تریدینگ ویو، مثل افزودن بیش از 3 اندیکاتور در چارت نمادها، در پلتفرم اینوستینگ دات کام، رایگان و بدون محدودیت است. البته این سایت برخی از امکانات مثل تایم فریم های ثانیه ای را ارائه نکرده است.

 

📈جایگزین تریدینگ ویو برای فارکس

 

بدون شک «برنامه جایگزین تریدینگ ویو» برای معامله گران فارکس، “متاتریدر 4 و 5” بروکرها می باشد. MetaTrader، به عنوان یکی از شناخته شده ترین و قدرتمند ترین جایگزین های تریدینگ ویو، برای فارکس و بازار های مالی دیگر، مطرح گشته است.

این پلتفرم با ارائه نسخه های «MetaTrader 4» و «MetaTrader 5»، امکانات گسترده ای را در زمینه تحلیل فنی، معاملات خودکار اکسپرت (Expert Advisors)، اخبار و آلارم های قیمتی فراهم می آورد.

به ویژه برای کاربرانی که به دنبال جایگزین تریدینگ ویو برای فارکس هستند، MetaTrader انتخابی ایده آل به شمار می رود. زیرا می توانند در کنار تحلیل، معاملات خود را هم بر اساس همان چارت انجام دهند.

علاوه بر این، پلتفرم متاتریدر دارای انجمنی بزرگ از توسعه دهندگان و معامله گران است؛ که امکان به اشتراک گذاری استراتژی ها، اسکریپت ها و اندیکاتور های سفارشی را فراهم می آورد.

 

📊جایگزین تریدینگ ویو برای بک تست

 

اغلب تریدرها پس از یادگیری یک استراتژی فارکس یا ارز دیجیتال به دنبال بک تست گرفتن (Back-test) در گذشته یک نماد معاملاتی هستند. مهم ترین ابزارهای لازم برای بک تست از یک استراتژی امکان استفاده از بار ریپلی رایگان (Bar Replay) است.

سایت گوچارتینگ (GoCharting.com) بهترین جایگزین تریدینگ ویو برای بک تست است. زیرا امکان استفاده رایگان از ابزار اجرای مجدد نمودارهای گذشته را دارا می باشد؛ که این امکان در سایت تریدینگ ویو، پولی می باشد.

یکی دیگر از امکانات مورد نیاز معامله گران برای انجام بک تست و فوروارد تست در سایت گوچارتینگ، حساب مخصوص بک تست گیری با نام «Paper Trading» است. در این حساب می توانید بر اساس موجودی مجازی مدیریت سرمایه هم انجام دهید.

 

💡بهترین جایگزین تریدینگ ویو از نظر کارشناس دیجی تریدرز

 

در حال حاضر بهترین جایگزین تریدینگ ویو، «سایت فراز» برای ایرانیان می باشد. زیرا امکان استفاده از تمامی ابزارهای تریدینگ ویو [رایگان و پولی] را فراهم کرده است و معامله گران ایرانی محدودیتی برای پرداخت در آن ندارند.

مزیت سایت فراز نسبت به سایر جایگزین های تریدینگ ویو، هزینه اشتراک پایین و ریالی، نمادهای بازار ایران [طلا داخلی، دلار و بورس] و امکانات کامل آن از جمله تایم فریم های متعدد در آن است.

توصیه می کنیم برای استفاده روزمره به سایت تریدینگ ویو مراجعه کنید اما اگر به دنبال استفاده حرفه ای در تحلیل و معامله گری هستید، حتما در یکی از جایگزین های مناسب آن ثبت نام کنید.

سوالات متداول

جایگزین رایگان تریدینگ ویو برای معامله گران حرفه ای مناسب است؟

استفاده از جایگزین های رایگان تریدینگ ویو، می تواند برای معامله گران حرفه ای نیز مفید باشد؛ اما بسته به نیاز های تخصصی آن ها، نسخه های پولی ممکن است امکانات بیشتری ارائه دهند.

بهترین جایگزین تریدینگ ویو برای ایرانیان کدام است؟

معامله گران ایرانی می توانند از سایت فراز (Faraz.io) به تمامی امکانات حرفه ای سایت تریدینگ ویو دسترسی داشته باشند. این سایت پولی است اما هزینه اشتراک (ریالی) آن بسیار کمتر از تریدینگ ویو است.

درج نظر