نماد دکس در تریدینگ ویو 📈نمودار شاخص DAX در Tradingview

29 ژوئن 2024 -

بررسی نماد دکس در تریدینگ ویو

 

شاخص دکس در فارکس [بورس آلمان] نشان دهنده عملکرد 40 شرکت بزرگ بر حسب سرمایه و نقدینگی در بورس فرانکفورت لیست شده است. از این شاخص برای بررسی وضعیت جفت ارزهای یورو و پوند هم استفاده می شود.

شاخص دکس در “تریدینگ ویو” با نماد “GER40” بر اساس داده های بازار میزان قدرت ارزی کشور های حوزه یورو (Europe) در مقابل دلار امریکا (USD) را نشان می دهد.

نمودار شاخص دکس در بورس «XETR» و «INDEX» به ترتیب با نمادهای  “DEU40” و “DAX” نمایش داده می شود؛ همچنین این شاخص به صورت CFD در بروکر های مختلف قابل معامله است.

نماد دکس در تریدینگ ویو

در ادامه به بررسی «نماد دکس در تریدینگ ویو » می پردازیم و شیوه باز کردن چارت این شاخص را آموزش می دهیم. در جدول زیر نماد های مختلف این شاخص را در تریدینگ ویو ارائه کرده ایم:

نام بروکر نماد دکس در تریدینگ ویو
بروکر Pepperstone GER40
بروکر FXCM GER30
بروکر OANDA DE30EUR
بروکر Capital.com DE40

 

نماد دکس در تریدینگ ویو

 

نماد دکس در تریدینگ ویو با علامت اختصاری “DAX” قابل مشاهده است. DAX به معنای “Deutscher Aktienindex” که در زبان آلمانی همان «شاخص سهام آلمان» می باشد، نشان داده می شود!

برای باز کردن نمودار شاخص “DAX” در تریدینگ ویو به روش زیر عمل کنید :

گام 1: ورود به بخش Markets

برای ورود به بخش “Markets” در وبسایت تریدینگ ویو، از گزینه های بالای صفحه “Markets” را انتخاب کنید؛ سپس از منوی باز شده موس خود را روی “Indices” ببرید تا منوی زمینه ای باز شود و روی “DAX” کلیک کنید.

نماد دکس در تریدینگ ویو

گام2: اطلاعات شاخص دکس المان

در صفحه جدید، کاربران به اطلاعات زیادی در مورد شاخص دکس (DAX) دسترسی خواهند داشت؛ اطلاعاتی نظیر “News“، “Ideas“، “Minds” و “Technicals” که در ادامه هر بخش را بیشتر توضیح خواهیم داد.

نماد دکس در تریدینگ ویو

  • News: در این بخش می توانید اخبار شاخص دکس را دنبال کنید.
  • Ideas: در این بخش ایده ای تحلیلی برای شاخص دکس توسط تریدرها را روی چارت می بینید.
  • Minds: در این بخش ایده های خرید و فروش یا تحلیل روند شاخص دکس را می بینید.
  • Technicals: در این بخش یک نمای کلی در تایم فریم منتخب خودتان از شاخص دکس را مشاهده می کنید.

گام 3: انتخاب بروکر یا بورس

در این بخش از طریق دکمه “DAX Deutsche Borse Xetra” میتوانید به بخش “Product” بروید؛ در این پنجره از سربرگ “Indices” و “CFDs” میتوانید بورس یا بروکر های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نماد دکس در تریدینگ ویو

گام 4: چارت نماد دکس المان

پس از انتخاب بروکر در صفحه جاری، با کلیک روی گزینه “GER40 Chart” [بسته به بروکری که انتخاب می کنید] نمودار شاخص دکس آلمان با داده های بروکر مورد نظر به شما نمایش داده می شود.

نماد دکس در تریدینگ ویو

💡نظر کارشناس درباره نماد دکس در تریدینگ ویو

 

پلتفرم تریدینگ ویو یک ابزار بسیار کاربردی در رابطه با تحلیل و بررسی نماد های مختلف از بازارهای مختلف است، بدیهی است که در مورد تحلیل نماد دکس در تریدینگ ویو بسیاری از ابزاره های لازم به راحتی در اختبار شما قرار دارند.

حسن دیگری که این پلتفرم دارا می باشد، بررسی نماد دکس از کارگزاری های مختلف و ارتباط با تریدرهای دیگر در بخش های تبادل نظر در مورد نماد دکس و همچنین اطلاع از اخبار مربوط به این شاخص مهم اقتصادی است.

سوالات متداول

تفاوت بین نمادهای مختلف DAX در بروکرهای مختلف چیست؟

نماد DAX در تریدینگ ویو با نام‌ها و کدهای مختلفی نمایش داده می‌شود، بسته به بروکری که انتخاب می‌کنید. برای مثال، در بروکر Pepperstone با نماد GER40 و در بروکر OANDA با نماد DE30EUR قابل مشاهده است.

چگونه می‌توانم با تریدرهای دیگر درباره شاخص DAX تبادل نظر کنم؟

در بخش “Minds” می‌توانید ایده‌ها و نظرات تریدرهای دیگر را مشاهده کنید و در بحث‌ها و تبادل نظرهای مرتبط با شاخص DAX شرکت کنید.

درج نظر