استراتژی بزرگان فارکس ✅استراتژی افراد موفق و بزرگان بازار فارکس

02 مه 2024 -

استراتژی بزرگان فارکس [تریدرها موفق در جهان]

 

برخی افراد فکر می‌کنند که ثروتمند شدن از طریق معامله و آموزش فارکس (Forex) بسیار غیر واقعی است. با این حال، واقعیت این است که افرادی بی شماری از این طریق به ثروت رسیده اند.

بسیاری از معامله گران با مقادیر نسبتا کمی سرمایه شروع کردند اما توانستند آن را به میلیون ها و حتی میلیاردها دلار تبدیل کنند. همه آن‌ها «انضباط» را در معاملات خود حفظ می‌کنند، از تصمیم‌گیری بر اساس احساسات خودداری می‌کنند و سخت کار می‌کنند.

توجه داشته باشید که «ذهن ثروت ساز» بزرگان فارکس جهان، توانست آنها را به موفقیت برساند! بنابراین میزان درآمد و ثروت کنونی آنها را نباید ملاک قرار داد؛ بلکه باید به دنبال اصولی بود که ثروت آفرین [به نسبت هر فرد] هستند.

 

بزرگان فارکس جهان چه کسانی هستند؟

 

بیشتر معامله گران مبتدی مسیر معامله گری را شروع می کنند، زیرا فکر می کنند که این راهی آسان برای به دست آوردن پول زیاد است. اما در حقیقت، همه معامله گران برتر فارکس افراد سخت کوشی هستند.

هریک از بزرگان فارکس جهان، یک استراتژی و «سبک معامله گری» با یک شخصیت متفاوت دارد، که این موضوع به ما نشان می دهد که راه های بسیاری برای کسب پول در بازار وجود دارد.

برای موفقیت، مهم است که استراتژی معامله‌ای را پیدا کنید که با شخصیت شما منطبق باشد و در عین حال، اصول اصلی را که توسط «بهترین معامله گران فارکس در جهان» پیروی می‌شود، به اشتراک بگذارد.

استراتژی بزرگان فارکس، استراتژی افراد موفق فارکس

در زیر لیستی از «بهترین بزرگان فارکس جهان» قرار دارد:

 • جورج سوروس
 • استنلی دروکنمیلر
 • وارن بافت
 • ریچارد وایکوف
 • اندرو کریگر
 • پل تودور جونز
 • مایکل مارکوس
 • مایکل هادلستون
 • ریچارد دنیس
 • بروس کوونر
 • جیمز (جیم) سایمونز

حالا بیایید سبک های معامله تریدرهای برتر فارکس در جهان را بررسی کنیم و ببینیم چه چیزی می‌توانیم از آن‌ها یاد بگیریم.

 

استراتژی افراد موفق در فارکس

 

آیا شما هم به دنبال استراتژی های قدرتمند با وین ریت بالا هستید؟! استفاده از استراتژی معاملاتی مناسب، تاثیر بسزایی در روند معاملاتی دارد و هر شخص از برنامه معاملاتی منحصر به فردی برخوردار می باشد.

با این حال، بررسی عملکرد معامله گران حرفه ای بازار و الهام گرفتن از استراتژی های آن ها، می تواند تاثیر زیادی بر افزایش موفقیت در بازاهای مالی داشته باشد.

اگر شما نیز قصد دارید از «استراتژی بزرگان فارکس» الگو برداری کنید تا درصد موفقیت معاملات خود را افزایش دهید، ادامه این مقاله را از دست ندهید!

 

🔘استراتژی مایکل هادلستون

 

هادلستون یکی از معامله گران مشهور فارکس است که برای اولین بار، استراتژی ICT [Inner Circle Trade] را به بازار عرضه کرد. این تحلیل گر حرفه ای، استراتژی معاملاتی خود را “ICT” می نامد که سطح خطای آن بسیار پایین است.

استراتژی “ICT” توجه ویژه ای به نقاط عرضه/تقاضا و نقدینگی در بازار دارد. به طور کلی، هادلستون بر این باور است نقاطی از بازار که نقدینگی پایینی دارند، می توانند پس از مدت زمان کوتاهی به کندل های اسپایک [کندل هایی با طول 1.5 ATR] تبدیل شوند.

استراتژی آی سی تی بر عوامل مهمی همچون یافتن «محدوده نقدینگی»، «اوردر بلاک»، «بریک اوت»، «شکاف» (FVG) و ساختار بازار تمرکز دارد. این اصطلاحات اسمارت مانی به معامله گران در تشخیص نقاط مهم برای اسکالپ کمک زیادی می کند.

این استراتژی نه تنها عملکرد تریدر ها فارکس را تحلیل می کند، بلکه به دنبال نقاط امنی است که حجم نوسان در بازار را به حد معقولی برساند تا معامله گران بتوانند برای ورود به سفارش ها اقدام کنند.

مزایای استراتژی “ICT معایب استراتژی “ICT
تمرکز بر نقدینگی ضعف در بررسی ساختار بازار
تعیین حجم پول عدم ارائه چرخه های کلی بازار
شناسایی محدوده عرضه و تقاضا ضعف در شناخت تله های سرمایه گذاران
عدم نیاز به اسفاده از اندیکاتورها عدم بررسی سطوح مهم بازار

 

🔘استراتژی جورج سورس

 

جورج سوروس، با ملیت مجارستانی-آمریکایی و دارایی خالص 6.7 میلیارد دلار در سال 2023، تحصیلات خود را در دانشگاه اقتصاد لندن، دانشگاه ایالتی آریزونا و دانشگاه کلمبیا به پایان رسانده است.

او پیش از تأسیس اولین صندوق هج فاند خود در سال 1959 به نام “دابل ایگل”، که بعداً به “کوانتوم فاند” تغییر نام داد، در چندین بانک در بریتانیا و سپس در ایالات متحده کار کرده است.

بزرگترین موفقیت سوروس در دوران معاملاتی‌اش در سال 1992، در روز معروف به “چهارشنبه سیاه” رقم خورد. در آن زمان، بریتانیا به مکانیزم نرخ ارز اروپا (ERM) در پاییز 1990 پیوسته بود که برای نیمه ثابت کردن پوند بریتانیا به مارک آلمانی در سطح 2.95 استفاده می شد.

در آن زمان، بانک انگلستان مستقل نبود و تصمیمات نرخ بهره توسط دولت بریتانیا اتخاذ می شد. ارزش ذکر است که نرخ‌های بهره بریتانیا از قبل بسیار بالا بود، که منجر به رکود در بازار مسکن و ورشکستگی چندین کسب‌وکار شد.

در اینجاست که صندوق کوانتوم جورج سوروس وارد عمل می‌شود. سوروس فرصت معاملاتی بزرگی را شناسایی کرد، دریافت که پوند ارزش‌گذاری بیش از حد شده و با توجه به شرایط، اتصال GBP/DEM بسیار ناپایدار بود.

بنابراین، در 16 سپتامبر 1992، که به عنوان “چهارشنبه سیاه” شناخته می‌شود، صندوق کوانتوم موقعیت فروش (Sell) 10 میلیارد دلاری با جفت ارز پوند بریتانیا را گرفت.

نتایج قابل پیش‌بینی بود: پوند شروع به کاهش قابل توجه در برابر مارک آلمانی و دلار آمریکا کرد، در حالی که بانک انگلستان میلیاردها پوند را برای حفظ نرخ ارز هزینه کرد.

تلاش برای تمام روز ادامه یافت، اما تا شب، پس از برگزاری جلسات مختلف اعضای کابینه و از دست دادن میلیاردها پوند، دولت بریتانیا تصمیم گرفت تسلیم شود و از مکانیزم نرخ ارز اروپا خارج شود.

همانطور که جورج سوروس خود اشاره کرده است، صندوق او در یک روز بیش از 1 میلیارد دلار سود کسب کرد. از آن زمان، سوروس به عنوان مردی شناخته می‌شود که بانک انگلستان را شکست داد.

بنابراین، تعجب‌آور نیست که برخی از افراد «سوروس» را بهترین معامله‌ گر فارکس در جهان می‌دانند. تابستان 2011، دارایی‌های صندوق به 12 میلیارد دلار رسید. با این حال، در آن زمان جورج سوروس تصمیم گرفت صندوق کوانتوم را به گروه سرمایه‌گذاری خانوادگی تبدیل کند.

 

🔘استراتژی ریچارد وایکوف

 

ریچارد وایکوف یکی از موفق ترین تریدر های بازار مالی فارکس به شمار می رود که معاملات موفق بسیاری را ثبت کرده است. وی با سبک منحصر به فرد معاملاتی خود، میزان حجم سفارشات و حرکت قیمت ارز ها را به خوبی ارزیابی می کند!

از تکنیک های برتر این معامله گر می توان به خواندن نوار وایکوف، استراتژی VSA و درک حجم خرید/فروش در زمان های مختلف اشاره کرد. یکی از عوامل موفقیت وایکوف را می توان تعیین بهترین حجم معامله، تحلیل دقیق ارز ها و قیمت آن ها دانست. ریچارد وایکوف معتقد است:

“اگر یک تریدر بتواند حرکات قیمتی بازار ساز [Market Maker] را تحلیل کرده و معاملات خود را مطابق با موقعیت های معاملاتی بازیگران بازار تنظیم کند، همیشه در معاملات به سود می رسد.”

به طور کلی، وایکوف اعتقاد دارد بعد از مرحله انباشت [فشرده شدن کندل ها] باید به دنبال فرصت های معاملاتی خرید بگردید چرا که پس از این رویداد همیشه روند صعودی بر بازار حاکم می شود.

همچنین، پس از مرحله توزیع، در جستجوی الگو های برگشتی رو به پایین باشید چرا که بعد از مرحله توزیع نمودار، روند به حال نزولی باز می گردد.

 

💡نظر کارشناس درباره استراتژی تریدرهای موفق

 

معمولا تریدر های مشهور فارکس، با کسب تجربه در بازارهای مالی و افزایش توانایی در زمینه تحلیل بازار، استراتژی های اختصاصی خود را ایجاد می کنند که برخی از آنها برای معامله گران مبتدی نیز کاربرد دارند.

گفتنی است که انتخاب یکی از استراتژی بزرگان در فارکس، باید بسته به میزان دانش در زمینه ترید و اهداف معاملاتی شما انجام شود اما مهم ترین اصول استراتژی تریدرهای موفق، در انضباط و پایبندی آنها به استراتژی است.

سوالات متداول

معروف ترین استراتژی بزرگان فارکس چه مواردی هستند؟

از معروف ترین استراتژی های بزرگان فارکس می توان به وایکوف، هادلستون، ال بروکس و … اشاره کرد.

استراتژی بزرگان فارکس برای چه افرادی مناسب هستند؟

انتخاب استراتژی به روحیه معامله گر و همچنین دانش وی در زمینه تحلیل تکنیکال/فاندامنتال بستگی دارد.

درج نظر