صرافی بدون احراز هویت برای ایرانیان 🏅بهترین صرافی های بدون نیاز به KYC [معرفی+بررسی]

07 جولای 2024 -

صرافی بدون احراز هویت چیست؟

 

حدود 10 سال است که بازار ارز دیجیتال به سرعت زیاد در حال گسترش و پذیرش کاربران و معامله گران است؛ در این بین «کاربران ایرانی» همیشه به دلیل تحریم های موجود، به دنبال صرافی های بدون احراز هویت خارجی هستند!

صرافی (Excahange) بعد از رسیدن به حد نصاب از نظر حجم نقدینگی و تعداد کاربران یا همکاری با دولت ها و موسسات بزرگ مالی، احراز هویت (KYC) را اجباری می کنند تا از دارایی کاربران خود محافظت کنند و امنیت را بالا ببرند.

البته تنها صرافی های متمرکز به دلیل ماهیتی که دارند [فعالیت متمرکز زیر نظر نهاد های مالی] نیاز به احراز هویت دارند؛ صرافی های غیر متمرکز برای فعالیت نیاز به KYC ندارند؛ برای مطالعه موارد بیشتر در مورد فرق صرافی متمرکز و غیر متمرکز می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

در نهایت با توجه به قوانین بین المللی، کاربرن ایرانی باید فعالیت خود را در صرافی هایی انجام دهند، که احتیاج به احراز هویت نداشته باشد؛ در ادامه مطلب به معرفی صرافی های بدون نیاز به احراز هویت در سال 2024 خواهیم پرداخت.

به یاد داشته باشید که برای فعالیت در زمینه ارز دیجیتال، هیچ کجا از IP ایران استفاده نکنید؛ برای این کار از فیلتر شکن های مناسب (VPN) یا از سرویس های VPS استفاده نمایید.

صرافی بدون احراز هویت

احراز هویت شناخت مشتری
هدف از KYC بالا بردن امنیت
نوع صرافی متمرکز
صرافی بدون KYC Coincatch و Lbank

 

صرافی های بدون احراز هویت خارجی

طبق اخبار منتشر شده صرافی محبوب ایرانیان یعنی “Bingx” از تاریخ 9 جولای (July) احراز هویت را اجباری خواهد کرد؛ البته با انجام احراز هویت “Basic” در این صرافی، می توانید با محدودیت حد اکثر واریز 3000$ در این صرافی به فعالیت خود ادامه دهید.

همچنین کاربران ایرانی که از گذشته احراز هویت صرافی بینگ ایکس را انجام داده اند، برای ادامه فعالیت در این صرافی مشکلی نخواهند داشت؛ با این حال «صرافی های بدون احراز هویت خارجی» در حال حاضر بهترین گزینه ها برای کاربران ایرانی هستند.

در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی صرافی های بدون احراز هویت خواهیم پرداخت:

 

صرافی متمرکز Coincatch (کوین کچ)

از نظر نویسنده در حال حاضر بهترین صرافی بدون احراز هویت برای کاربران ایرانی صرافی “Coincatch” است؛ این صرافی امکان دارد تا 4 سال آینده نیز بدون احراز هویت به کاربران اجازه فعالیت بدهد.

کوین کچ از نظر حجم معاملات 24 ساعته در آمار وبسایت “Coinmarketcap.com” از صرافی های نام آشنا مانند Bingx و MEXC رتبه بهتری دارد. همچنین تکنولوژی انجام سفارشات این صرافی مانند صرافی بایننس است.

در واقع سرعت انجام معاملات در این صرافی بالاست و خطای صرافی در پر کردن انواع سفارشات [Market, Limit,Stop] به حداقل ترین حالت ممکن رسیده است؛ در نتیجه می تواند گزینه بسیار خوبی برای معامله گران ایرانی باشد.

بهترین صرافی بدون احراز هویت

 

صرافی غیر متمرکز Uniswap (یونی سواپ)

صرافی های غیر متمرکز (DEX) نیاز به احراز هویت ندارند و یونی سواپ (Uniswap) یکی از معتبر ترین صرافی های غیر متمرکز در جهان است. حجم معاملات 24 ساعته اسپات در یونی سواپ بیش از 477 میلیون دلار است که رتبه سوم در صرافی های غیر متمرکز را در این مورد دارد.

این صرافی تقریبا از تمام بلاکچین ها پشتیبانی می کند و «استخر های نقدینگی» خوبی در این صرافی ارائه می شود. برای انجام معاملات اسپات روی شبکه اتریوم یونی سواپ نسخه 3 (Version 3) بهترین گزینه میان صرافی های غیر متمرکز است.

no kyc exchange 06 03 03 صرافی بدون احراز هویت,صرافی های بدون احراز هویت,صرافی بدون احراز هویت خارجی,صرافی های بدون احراز هویت خارجی,بهترین صرافی بدون احراز هویت

 

صرافی متمرکز Lbank (ال بانک)

یک صرافی بدون احراز هویت خارجی و محبوب در میان کاربران ایرانی، صرافی “Lbank” است که در سال 2015 تاسیس شد؛ صرافی ال بانک از نظر حجم معاملات 24 ساعته با بیش از 15 میلیارد دلار، رتبه دوم را دارد.

اما نکته حائز اهمیت درباره این صرافی آمار تعداد معاملات باز (Open interest) در این صرافی است، که جایگاه چندان خوبی در بین صرافی های متمرکز ندارد.

شایعاتی مبنی بر اینکه عوامل ال بانک به مسئولین ذی ربط اطلاع داده بودند که صرافی بینگ ایکس به ایرانیان خدمات می دهد پخش شده است؛ ظاهراً نیت این کار جذب کاربران ایرانی به سمت خود بوده است.

این صرافی نیز نیاز به احراز هویت ندارد و در ماه جاری (جولای 2024) تعداد زیادی از کاربران ایرانی به سمت این صرافی رفته اند؛ حجم معاملات این صرافی بالاست و معامله گران به راحتی می توانند در این صرافی فعالیت داشته باشند.

صرافی های بدون احراز هویت

 

صرافی غیر متمرکز Raydium (ریدیوم)

صرافی غیر متمرکز “Raydium” یکی دیگر از صرافی های معتبر فضای DEX است؛ این صرافی بر پایه شبکه سولانا فعالیت می کند و اگر قصد فعالیت در این شبکه را دارید، بهترین گزینه برای شما است.

حجم 24 ساعته معاملات اسپات در صرافی Raydium برابر با 887 میلیون دلار است، که رتبه اول از نظر حجم معاملات 24 ساعته در اسپات را از آن خود کرده است.

در این صرافی نیز فعالیت های Defi قابل انجام است و میم کوین های شبکه سولانا و استخر های نقدینگی فراوانی برای فعالیت کاربران وجود دارند.

صرافی خارجی بدون احراز هوبت

 

صرافی متمرکز CoinLocally

صرافی “CoinLocally” یک پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال است که از سال 2022 فعالیت خود را آغاز کرده و با مدارک ایرانی احراز هویت انجام می دهد؛ این صرافی نیز گزینه بسیار خوبی برای فعالیت کاربرانی مثل کشور ایران است.

آمار دقیقی از میزان نقدینگی و حجم معاملات این صرافی در وبسایت های رسمی در دسترس نیست؛ اما دفتر مرکزی این صرافی در ارمنستان قرار دارد و برای اطلاع از قوانین واریز و برداشت این صرافی می توانید به وبسایت رسمی صرافی مراجعه نمایید.

صرافی های بدون احراز هویت خارجی

 

بررسی اعتبار صرافی های بدون احراز هویت خارجی

 

بررسی اعتبار صرافی مهم ترین گزینه برای انتخاب یک صرافی است؛ با گسترش بازار ارز های دیجیتال امکان سو استفاده از اعتماد کاربران توسط کلاهبرداران بسیار زیاد است؛ پس حتما باید اعتبار یک صرافی را بسنجید.

راه های اعتبار سنجی صرافی های ارز دیجیتال:

  • اولین و ساده ترین راه راهنمایی گرفتن از پشتیبانی های صرافی برای ارائه مجوز ها است.
  • در فضای مجازی توسط تولید کنندگان محتوا، صرافی های معتبر معرفی می شوند.
  • بررسی آمار نقدینگی و حجم معاملات صرافی در وبسایت هایی مانند “کوین مارکت کپ”.
  • بررسی سو سابقه مدیران صرافی در جرائم سایبری و پولشویی.
  • بررسی سابقه امنیت صرافی از نظر خطر هک شدن و پروتکل های امنیتی
بهترین صرافی فیوچرز

بهترین صرافی برای فیوچرز ایرانیان

معامله گرانی که علاقه مند به معامله در بهترین صرافی فیوچرز  هستند، می توانند از آموزش تصویری زیر استفاده کنند:

بهترین صرافی فیوچرز

 

💡نظر کارشناس درباره صرافی بدون احراز هویت

 

در این مقاله سعی کردیم چند صرافی متمرکز و غیر متمرکز مناسب برای فعالیت بدون احراز هویت به شما معرفی کنیم؛ پیدا کردن صرافی های معتبر با وجود فضای سوشال مدیا کار چندان سختی نیست.

اما معامله گران حرفه ای معیار های متفاوتی برای استفاده از صرافی های جدید دارند؛ معیار هایی مانند حجم نقدینگی و تعداد معاملات باز در یک روز، زیرا برخی افراد با سرمایه های بزرگ وارد بازار می شوند و برای آنها موارد ذکر شده اهمیت دارد.

سوالات متداول

کدام صرافی بهترین صرافی بدون احراز هویت است؟

در صرافی های نام برده در این مطلب، بهترین صرافی ها “Coincatch” و “Lbank” هستند.

چگونه می توانم با صرافی خارجی بدون احراز هویت کار کنم؟

با ابزار تغییر IP می توانید در صرافی ثبت نام کنید و فعالیت خود را آغاز کنید.

مهم ترین عامل اعتبار صرافی های بدون احراز هویت چیست؟

آمار نقدینگی و حجم معاملات در صرافی، مهم ترین عامل اعتبار صرافی بدون احراز هویت است.

درج نظر