نحوه نمایش اسپرد در متاتریدر 5 ✅خط اسپرد [ask و bid] در متاتریدر 5

12 مه 2024 -

نمایش اسپرد در متاتریدر 5

 

«اسپرد در متاتریدر 5» برای معامله گران فارکس، به صورت کامل توسط این پلتفرم ارزیابی و ارائه می شود. بر خلاف متاتریدر 4، معامله گران در متاتریدر 5 می توانند علاوه بر خط اسپرد قیمت خرید (bid) خط اسپرد فروش (ask) را هم فعال یا غیرفعال نمایند.

«خط اسپرد ask» به صورت پیش فرض با رنگ خاکستری در متاتریدر 5 نمایش داده می شود؛ اما می توانید «خط bid» را هم که به رنگ قرمز است، از طریق تنظیمات متاتریدر فعال کنید.

«نمایش اسپرد در متاتریدر 5» برای معامله گران بسیار کمک کننده است و حتی نمایش عددی اسپرد در فارکس [در ستون واچ لیست] می تواند برای محاسبه هزینه معاملات بسیار کاربردی باشد!

نمایش اسپرد در متاتریدر 5

اسپرد نماد در متاتریدر 5
خط اسپرد bid دارد
حط اسپرد ask دارد
مقدار عددی اسپرد در واچ لیست
نام ستون spread

 

نحوه نمایش اسپرد در متاتریدر 5

 

برای نمایش اسپرد در متاتریدر 5 باید وارد حساب معاملاتی خود در یکی از بروکرهای فارکس شوید. میزان اسپرد هر نماد بر اساس سرورهای بروکر تعیین می گردد. برای مشاهده اسپرد [به صورت نموداری و عددی] مراحل زیر را انجام دهید:

 

🟢گام 1: باز کردن واچ لیست نمادها

 

وارد متاتریدر 5 شوید و از منوی «View» در بالای صفحه، پنجره «Market Watch» را فعال کنید تا لیست نمادهای واچ لیست تان مشاهده کنید.

 

🟡گام 2: نشان دادن اسپرد در متاتریدر 5

 

بر روی یکی از سطرهای نمادها راست کلیک کنید. در منوی جدید، وارد زیر منوی «Columns» شوید و ستون “Spread” را انتخاب کنید تا در واچ لیست شما، به صورت عددی محاسبه و نمایش داده شود.

نمایش اسپرد در متاتریدر 5

 

🔴گام 3: ورود به مشخصات نمودار

 

برای مشاهده خط اسپرد، ابتدا چارت یکی از نمادها را باز کنید و بر روی آن راست کلیک کنید. از انتهای منوی جدید بر روی گزینه «Properties» کلیک نمایید.

نمایش اسپرد در متاتریدر 5

 

🟣گام 4: نمایش خط اسپرد در متاتریدر 5

 

در پنجره جدید، وارد تب «show» شوید. در این قسمت می توانید، تیک مربوط به خط اسپرد های زیر را فعال کنید:

  • برای خط اسپرد تقاضا گزینه «show ask price line»
  • برای خط اسپرد عرضه گزینه «show bid price line»

نمایش اسپرد در متاتریدر 5

 

💡نظر کارشناس درباره نشان دادن اسپرد در متاتریدر 5

 

خوشبختانه در متاتریدر 5 امکان مشاهده خط اسپرد به صورت کامل ارائه شده است. معامله گران بهتر است از این خط در چارت نمادها استفاده کنند تا در هنگام انجام معامله، حواسشان به اسپرد معاملاتی باشد.

زیرا در برخی از موارد مقدار عددی آن برای محاسبه تاحیه «حمایت و مقامت» دشوار و زمانبر است؛ اما با مشاهده «خط اسپرد در متاتریدر 5» به راحتی می توانند نقطه ورود خود را بررسی نمایند.

در متاتریدر 5 علاوه بر خط اسپرد عرضه و تقاضا، “خط قیمت ticker” و “آخرین قیمت” نیز ارائه شده است که نسبت به نسخه متاتریدر 4 بسیار کامل و حرفه ای می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

اسپرد در متاتریدر 5 قابل مشاهده است؟

بله، معامله گران می توانند خط اسپرد در متاتریدر 5 را مشاهده نمایند و مقدار عددی آن را در واچ لیست خود ببینند.

آیا اندیکاتور نمایش اسپرد در متاتریدر 5 وجود دارد؟

بله، معامله گران می توانند از اندیکاتورهای نمایش اسپرد در متاتریدر 5 استفاده نمایند.

نظرات (2)
  1. ایا کمیسیون در متلتریدر 4 و 5 متفاوت هست ؟

    • کمیسیون در بروکرها فارکس بر اساس حساب های مختلف تفاوت دارد و ارتباطی با پلتفرم متاتریدر 4 و 5 ندارد. در برخی از حساب ها به دلیل ارائه حساب ECN یا اسپرد پایین کمیسیون هم دریافت می شود که ممکن است آن حساب معاملاتی بر پایه هریک از این پلتفرمهای معاملاتی ارائه شده باشد.

درج نظر