شاخص دلار در متاتریدر 5 ✅نماد شاخص دلار در MT5 [بررسی+آموزش باز کردن نماد]

08 جولای 2024 -

بررسی شاخص دلار در متاتریدر 5

 

نماد شاخص دلار در پلتفرم «متاتریدر 5» (MT5) نسخه بهبود یافته متاتریدر 4 توسط شرکت متاکووتس (Meta Quotes)، طبق تفکیک بروکر ها با علامت های اختصاری مختلفی قابل مشاهده است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که یک شاخص وزنی ایجاد شده از سال 1973 توسط بانک مرکزی آمریکا (FED) است؛ DXY نمایانگر وزن متوسط دلار آمریکا (USD) در برابر سبد ارزی [6 کشور در بازار جهانی] می باشد.

شاخص دلار در «اخبار اقتصادی» و «فضای مجازی» با نماد “DXY” و یا “USDX” خوانده می شود؛ اما در بروکر های مختلف فارکس به دلیل اختصاص نماد شاخص دلار به بروکر، علامت های اختصاری مختلفی دارد.

اگر علاقه مند به انجام دادن معاملات در متاتریدر 4 هستید؛ می توانید آموزش شاخص دلار در متاتریدر 4 را مطالعه نمایید.

شاخص دلار در متاتریدر 5

علامت نماد DXY (شاخص دلار آمریکا)
مفهوم نماد قدرت ارز آمریکا در برابر 6 ارز قدرتمند
پلتفرم نرم افزار متاتریدر 5
بروکر  ارائه شده توسط تمام بروکر ها
سایر پلتفرم ها متاتریدر 4، نسخه وب متاتریدر 4 و 5

 

آموزش نماد شاخص دلار در متاتریدر 5

 

نرم افزار معاملاتی متاتریدر 5، از رابط کاربری جدید تری نسبت به متاتریدر 4 استفاده می کند؛ ابزار های تحلیل مشترکی با نسخه قبلی خود دارد و دسترسی به نماد های این پلتفرم از راه های مشابه با متاتریدر 4 الگو برداری شده است.

نماد DXY در متاتریدر 5، به دلیل عدم تداخل نماد ها در بروکر های مختلف با علامت اختصاری متفاوت ثبت شده است و در دسته بندی شاخص های بروکر [مانند Index ،Commodity Indices و …] قرار دارد.

در ادامه برای آموزش، باز کردن نماد شاخص دلار در متاتریدر 5 را از بروکر ارانته را همراه با تصاویر ارائه کرده ایم. برای باز کردن نمودار DXY در متاتریدر 5 طبق مراحل زیر پیش بروید.

 

گام 1: نماد DXY در متاتریدر 5

پس از باز کردن پلتفرم متاتریدر 5، از نوار ابزار بالای صفحه روی آیکن “Symbols” کلیک نمایید تا پنجره نماد ها برای شما باز شود؛ سپس از دسته بندی “Futures.i” [در بروکر ارانته] روی نماد “DXA.i” کلیک کنید و دکمه “Show” را بزنید.

شاخص dxy در متاتریدر 5

 

گام 2: چارت DXY در متاترید 5

پس از اضافه شدن نماد در لیست Market Watch برای باز کردن نمودار شاخص دلار در متاتریدر 5، موس خود را روی نماد ببرید و با زدن “کلیک راست” منوی زمینه ای مربوط به نماد را باز کنید، سپس “Chart Window” را انتخاب نمایید.

نماد شاخص دلار در متاتریدر 5

 

💡نظر کارشناس درباره شاخص دلار در متاتریدر 5

 

نماد شاخص دلار آمریکا می تواند به عنوان یک تاییدیه مهم برای جفت ارز های پایه USD و جفت ارز های دارای هم بستگی منفی باشد. متاتریدر 5 یکی از نرم افزار های قدرتمند در دنیای فارکس است.

نماد dxy در نرم افزار متاتریدر 5 از تمامی بروکر هایی که این پلتفرم را ارائه می کنند قابل مشاهده است؛ در این آموزش سعی کردیم به دلیل تفاوت جزئی جهت اضافه کردن نماد ها در متاتریدر 5 آموزش قدم به قدم باز کردن چارت شاخص دلار را ارائه کنیم.

سوالات متداول

شاخص دلار در متاتریدر 5 قابل معامله است؟

بله، متاتریدر 5 امکان معامله روی نماد شاخص دلار را با لوریج ارائه می دهد.

شاخص دلار در بروکرها با چه نمادی ارائه می شود؟

این شاخص در بروکرهای فارکس با نمادهای مختلفی از جمله «USDX»، «DXY» و … ارائه شده است.

نظرات (1)
  1. سلام برای معاملات شاخص دلار نمیشه از متاتریدر 4 استفاده کرد؟

درج نظر