اسپرد در متاتریدر 4 چیست؟ معرفی اندیکاتور و آموزش نمایش خط اسپرد در MT4

11 مه 2024 -

اسپرد در متاتریدر 4 چیست؟

 

در دنیای پرنوسان و چالش برانگیز معاملات فارکس، درک عمیق مفاهیم کلیدی می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست را رقم بزند. یکی از این مفاهیم حیاتی، “اسپرد در متاتریدر” است.

نحوه نمایش خط اسپرد در متاتریدر [شامل خط ask و bid] و نحوه محاسبه میزان اسپرد در متاتریدر ممکن است برای برخی از معامله گران ایجاد مشکل کند.

متاتریدر، میزان اسپرد در فارکس را برای بر اساس ارقام اعشاری و اختلاف «قیمت عرضه» و «تقاضا» در هر نماد، نمایش می دهد. در ادامه این مقاله به طور جامع با نحوه نمایش خط اسپرد در متاتریدر 4 آشنا خواهید شد.

نمایش خط اسپرد در متاتریدر 4

 

نمایش اسپرد در متاتریدر 4

 

در متاتریدر 4، خط اسپرد مربوط به قیمت خرید (Bid) به شما نمایش داده می شود اما خط اسپرد فروش (Ask) به صورت پیش فرض بر روی چارت نمایش داده نمی شود. برای مشاهده این خط می بایست از طریق روش زیر، آن را فعال کنید:

 

🟢گام 1: باز کردن نمودار متاتریدر 4

 

وارد پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 شوید و از منوی «View» بر روی گزینه «Market Watch» کلیک کنید تا نمادهای معاملاتی در واچ لیست شما نمایش داده شود. توجه داشته باشید که در اغلب موارد این پنجره، در ستون سمت چپ، فعال می باشد.

 

🟡گام 2: نمایش میزان اسپرد

 

برای نمایش اسپرد به صورت عددی می توانید بر روی یکی از ستون های نمادها در پنجره «Market Watch» راست کلیک کنید و از منوی آن، تیک مربوط به «Spread» را بزنید. در این صورت اسپرد هر نماد در یک ستون جدید [با علامت “!”] به شما نمایش داده می شود.

نمایش خط اسپرد در متاتریدر 4
نمایش اسپرد در متاتریدر 4؛ میزان اسپرد

 

🟠گام 3: ورود به مشخصات چارت

 

در ادامه چارت یکی از نمادهای دلخواه خود را باز کنید. سپس بر روی نمودار آن راست کلیک کنید و گزینه «Properties» را انتخاب کنید. همچنین می توانید از کلید میانبر «F8» برای باز کردن پنجره مشخصات استفاده کنید.

نمایش خط اسپرد در متاتریدر 4

 

🟣گام 4: نمایش خط اسپرد متاتریدر 4

 

برای نمایش خط اسپرد در متاتریدر 4، در پنجره مشخصات نمودار، وارد تب «Common» شوید و در ستون سمت راست خود، تیک مربوط به گزینه «Show Ask line» را بزنید تا خط اسپرد آن (به رنگ قرمز) در نمودار فعال شود.

نمایش خط اسپرد در متاتریدر 4
نمایش خط اسپرد در متاتریدر 4

 

💡نشان دادن اسپرد در متاتریدر (نظر کارشناس)

 

استفاده از خط اسپرد در متاتریدر 4 و نمایش میزان آن در ستون معاملاتی، کمک شایانی به معامله گران می کند، تا بتوانند در زمان انجام معاملات، از میزان اسپرد آگاه باشند.

شما می توانید علاوه بر روش بالا، از «اندیکاتور نمایش اسپرد در متاتریدر 4» نیز استفاده کنید تا میزان اسپرد را به صورت متفاوت و بزرگتر در گوشه از نمودار خود مشاهده نمایید.

توصیه می کنیم این خط را همیشه فعال کنید تا از میزان فاصله تارگت معاملات خود نسبت به خط اسپرد در متاتریدر 4 آگاه باشید. در صورتی که برای استفاده از این سرویس با مشکل مواجه هستید، در کامنت ها از ما بپرسید.

سوالات متداول

آیا میزان اسپرد در متاتریدر 4 لحظه ای محاسبه می شود؟

بله، اسپرد هر نماد در هر تیک از نمودار به صورت لحظه ای محاسبه می شود.

آیا نمایش اسپرد در متاتریدر 4 رایگان است؟

بله، معامله گران به سادگی می توانند نمایش اسپرد را در متاتریدر 4 فعال کنند.

درج نظر