کمترین اسپرد جفت ارزها در فارکس ✅کم اسپردترین جفت ارز کدام است؟

08 مارس 2024 -

کمترین اسپرد جفت ارزها در فارکس

 

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا برخی جفت ارز ها در بازار فارکس اسپرد کم تر و برخی اسپرد بیشتری دارند؟ آیا می دانید کدام جفت ارز ها پر ترافیک ترین و پر معامله ترین هستند و چگونه می توان آن ها را شناسایی و بهتر معامله کرد؟

در این مقاله با مفهوم «اسپرد در جفت ارز ها» و عوامل موثر بر آن آشنا خواهیم شد. همچنین راهنمایی های لازم [برای شناسایی و انتخاب بهینه ترین] جفت ارز ها از لحاظ کم ترین میزان اسپرد و نحوه معامله آن ها ارائه خواهد شد.

پس همراه ما باشید تا در پایان این مقاله، شما نیز بتوانید جفت ارز مناسب خود را [بر اساس کمترین اسپرد در فارکس] برای معامله انتخاب کنید!

جفت ارزها
بازار فارکس
کمترین اسپرد  0.0 پیپ
جفت ارز با اسپرد کم EUR/USD
بیشترین اسپرد 5.0 پیپ
ارتباط با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

معرفی جفت ارزها با کمترین اسپرد

 

در معاملات ارزی، «جفت ارز» به دو ارز گفته می شود که در برابر یک دیگر معامله می شوند. جفت ارز ها اساس معاملات [ارز خارجی] هستند. وقتی شما یک جفت ارز خریداری می کنید، در واقع یک ارز را می خرید و ارز دیگر را می فروشید.

کمترین اسپرد جفت ارزها

انتخاب جفت ارز ها بستگی به استراتژی سرمایه گذاری و اهداف تجاری شما دارد. همچنین می توانید بر مبنای “نقد شوندگی“، “نوسانات”، “هزینه معاملات” و سایر عوامل تصمیم بگیرید.

کمترین اسپرد در جفت ارز ها، عبارتند از:

  • 🔘EUR/USD:

این جفت ارز به طور معمول اسپردی بین «0.0 تا 3.0 پیپ» دارد و پر معامله ترین جفت ارز در بازار فارکس است.

  • 🔘USD/JPY:

اسپرد این جفت ارز معمولا بین «0.2 تا 2.0 پیپ» است و از محبوبیت بالایی برخوردار است.

  • 🔘GBP/USD:

این جفت ارز دارای اسپردی بین «0.3 تا 2.7 پیپ» است که به دلیل نقد شوندگی و نوسانات بالای آن، محبوبیت زیادی دارد.

  • 🔘USD/CHF:

اسپرد این جفت ارز معمولا بین «0.5 تا 5 پیپ» است و به دلیل ثبات نسبی، جذابیت خوبی برای سرمایه گذاران دارد.

  • 🔘EUR/JPY:

این جفت ارز حساسیت بالایی به نوسانات بازار دارد. میزان اسپرد آن معمولا بین «0.5 تا 5.7 پیپ» است که برای اسکالپر ها جذابیت دارد.

  • 🔘EUR/GBP:

اسپرد این جفت ارز معمولا «بیش از 1.1 پیپ» است. به دلیل تاثیر پذیری از نرخ بهره و شرایط معامله، نوسانات زیادی دارد.

 

دلایل کم بودن اسپرد جفت ارزها

 

برخی از مهم ترین دلایل پایین بودن اسپرد جفت ارزهای فارکس شامل موارد زیر است:

  • حجم بالای معاملات و نقدینگی بازار؛
  • ثبات نسبی اقتصاد های پشتوانه ارز ها؛
  • کم بودن هزینه های تبدیل یک ارز به دیگری.

 

جفت ارز ها با کم ترین میزان اسپرد چگونه معامله می شوند؟!

 

جفت ارز ها با کم ترین میزان اسپرد معمولا از قبیل ارز های اصلی (“Major pairs”) هستند و به طور گسترده ای معامله می شوند؛ که باعث می شود اقبال عمومی و نقد شوندگی آن ها زیاد باشد.

در اینجا نحوه معامله جفت ارز ها با کم ترین میزان اسپرد آورده شده است:

 

پیدا کردن بروکر مناسب

 

معامله گران باید به دنبال بروکر هایی باشند که به طور معمول اسپرد های کمی برای جفت ارز های اصلی ارائه می دهند. این می تواند شامل بروکر هایی با نوع حساب های اکتیو یا ECN باشد که اسپرد های شناور نزدیک به نرخ های بازار ارائه می دهند!

بازار فارکس بیست و چهار ساعته است، اما نوسانات و اسپرد ها در طی زمان های مختلف می توانند متفاوت باشند. سشن های بازار لندن و نیویورک، زمانی که هر دو بازار فعال هستند، معمولا بهترین زمان برای معاملات به دلیل حجم بالا و نقد شوندگی است.

 

مراقبت از خبرهای مهم

 

اجتناب از معاملات در زمان هایی که اخبار مهم اقتصادی منتشر می شود یا رویداد های مهم جهانی رخ می دهد که می تواند باعث گسترش [موقتی] میزان اسپرد اسپرد در جفت ارزهای فارکس شود.

 

معاملات کوتاه مدت یا دیتریدینگ

 

معامله گرانی که به دنبال معاملات کوتاه مدت (اسکالپینگ یا دی تریدینگ) هستند، تمایل به تجارت در جفت ارز های دارای اسپرد پایین دارند، چون اسپرد پایین می تواند تأثیر کم تری بر سود آوری معاملات تکراری داشته باشد!

 

استراتژی معاملاتی

 

اطمینان حاصل کنید که استراتژی معاملاتی شما سازگار با «اسپرد های کم» است. برخی از استراتژی ها به اسپرد های کم نیاز دارند تا به صورت مؤثر کار کنند.

با مد نظر قرار دادن این نکات، معامله جفت ارز ها با کم ترین میزان اسپرد می تواند به معامله گران کمک کند که هزینه های معاملاتی خود را کاهش دهند و پتانسیل سوددهی خود را افزایش دهند.

همچنین اهمیت دارد که با استفاده از مدیریت “ریسک مناسب” و “نظارت مداوم” بر سیاست های بروکر و شرایط بازار، از استراتژی معاملاتی منسجمی پیروی کنید.

 

💡نظر کارشناس درباره اسپرد جفت ارزها

 

جفت ارزهایی مانند «EUR/USD»، «USD/JPY» و «GBP/USD» که از پر ترافیک ترین و پرمعامله ترین ارز های جهان هستند، به طور معمول دارای «کم ترین میزان اسپرد» هستند.

عواملی [همچون “حجم بالای معاملات”، “نقد شوندگی بالا”، “پشتوانه اقتصادی قدرتمند” و “ثبات سیاسی”]، باعث «کاهش اسپرد این جفت ارز ها» می شود!

معامله گران می توانند با انتخاب بروکر های مناسب، توجه به زمان معاملات و پرهیز از زمان انتشار اخبار مهم، جفت ارز های با کم ترین اسپرد را شناسایی و به نحو مطلوبی معامله کنید.

سوالات متداول

پرمعامله ترین جفت ارزهای بازار فارکس کدامند؟

محبوب ترین جفت ارزها عبارتند از: EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD، USD/CHF، AUD/USD و NZD/USD.

چگونه جفت ارز با کم ترین اسپرد را شناسایی کنیم؟

با مقایسه اسپرد پیشنهادی بروکر ها در زمان های مختلف می توان جفت ارز مناسب را پیدا کرد.

عوامل تأثیرگذار بر کاهش اسپرد جفت ارز ها چیست؟

حجم بالای معاملات، نقد شوندگی بالا، ثبات اقتصادی و سیاسی از جمله این عوامل هستند.

درج نظر