ترید با اخبار در فارکس چیست؟ 📰انواع استراتژی معامله در تایم خبر

10 مه 2024 -

ترید با اخبار در فارکس چگونه است؟

 

انتشار یک خبر مهم می‌تواند منجر به نوسان در قیمت یک دارایی در بازار شود. بر همین اساس یکی از راه های کسب درآمد در بازار فارکس که مورد توجه تریدرها قرار دارد، معامله در زمان خبر است.

این استراتژی فارکس به قدری وسوسه کننده است که باعث می شود در نهایت تریدرها با اخبار وارد معامله شوند. به معاملاتی که بر اساس اخبار در بازار انجام می‌شود، «معامله در زمان خبر» می‌گویند.

در واقع انتشار این اخبار طبق تقویم اقتصادی فارکس می‌تواند موجب به نوسان در قیمت‌ها شود. به عنوان مثال انتشار خبری در مورد نرخ بیکاری (NFP) می‌تواند منجر به کاهش یا افزایش قیمت دلار (USD) نسبت به یورو شود.

ترید با اخبار در فارکس، استراتژی ترید در زمان خبر

بر اساس مطالعه‌ای که توسط “مارتین دی ایوانز” و “ریچارد کی لیونز” در سال 2004 انجام شده، این ظرفیت در بازارهای مالی وجود دارد که می‌توانند «ساعتها» و حتی تا «چند روز» پس از انتشار اخبار به آن واکنش نشان دهند.

در خصوص معامله در زمان خبر باید به این نکته اشاره کرد که در این مطالعه بیان شده که تأثیر یک خبر بر بازده عمومی معمولا در روز اول یا دوم رخ می‌دهد اما این تأثیر می‌تواند تا روز چهارم باقی بماند.

 

استراتژی زمان خبر در فارکس

 

«استراتژی ترید با خبر» یکی از روش‌های متداول است که توسط معامله گران با تجربه و حرفه ای به منظور پیش‌بینی روند بازار بر اساس تحلیل تکنیکال و تقویم اقتصادی انجام می‌شود.

تریدرهای با سابقه در این روش تأثیر اخبار و رویدادهای مختلف را بر دارایی‌های مختلف تحلیل و پیش‌بینی کرده و تلاش می‌کنند از این راه به سود دست پیدا کنند.

معامله در زمان خبر می‌تواند بر اساس دو نوع کلی جهت‌دار و بدون جهت باشند. از مهم‌ترین استراتژی‌های معامله با اخبار در فارکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

📈استراتژی دنبال کردن روند (Trend following strategy)

 

این استراتژی یکی از استراتژی های محبوب و رایج برای معامله در زمان خبر در بازارهای مالی به حساب می‌آید که توسط تریدرهای با تجربه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این استراتژی معامله‌گران این امکان را پیدا می‌کنند که بتوانند از تغییرات طولانی‌ مدت در دارایی‌ها بهره‌مند شود و بر اساس روند بازار عمل کنند.

این استراتژی ترید با خبر از طریق تحلیل مولتی تایم فریم [تحلیل روند در تایم بالا و تاییدیه در تایم پایین] و سطوح حمایت و مقاومت (پرایس اکشن) عمل می‌کند.

این استراتژی امکانی را برای تریدرها فراهم می‌کند که بتوانند از تغییرات بازار با توجه به تأثیر اخبار، از جریان روند بازار سود کسب کرده و در پی تلاش برای تشخیص نقاط ورود و خروج دقیق نباشند.

 

📊استراتژی شکست اسپایک (Dual spike breakout strategy)

 

یکی دیگر از استراتژی‌های معامله در زمان خبر است که از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و بر اساس «نوسانات بازار» و «شکستن یک محدوده قیمتی» پیش‌بینی می‌شود.

تریدرها به منظور اجرای این استراتژی از نمودارهای 5 دقیقه‌ای استفاده می‌کنند. پس از اینکه شاخص اشتغال بخش غیر کشاورزی (NFP) منتشر شد، معالمه‌گران 15 دقیقه صبر می‌کنند تا قیمت‌ها در سه کندل پنج دقیقه‌ای متمرکز شوند.

در این شرایط بالاترین و پایین‌ترین قیمت‌های “سه کندل” مشخص می‌شود. تریدر در این محدوده یک سفارش خرید [با سقف قیمتی بالا] و یک سفارش فروش [با کف قیمتی پایین] باز کرده و وارد معامله می‌شود.

در این استراتژی حد سود می‌تواند برای معاملات شورت در سطح مقاومت و برای معاملات بای در سطح حمایت قرار بگیرد؛ همچنین باید در مدیریت ریسک و همچنین زمان‌بندی مناسب معاملات دقت زیادی به خرج داده شود.

 

📉استراتژی معکوس اخبار (News Reversal strategy)

 

در این استراتژی معامله در زمان خبر تمرکز بر روی تغییر ناگهانی و پایدار قیمت پس از یک حرکت اولیه قوی است. معامله گران می توانند از تغییر معکوس در جهت قیمت پس از حرکت اولیه به سود دست پیدا کنند.

تغییر معکوس در جهت قیمت می‌تواند به دلیل اتفاقات ناگهانی یا نوسانات بازار ایجاد شده باشد. البته این سبک بسیار پرریسک است اما طرفداران زیادی هم دارد.

در این استراتژی تریدرها باید در انتظار باشند که قیمت‌ها در بازار معکوش شود و زمانی که بازار به «نقطه قبل از انتشار خبر» برسد به معامله ورود کنند.

در این روش بر خلاف سایر استراتژی ها انتظار برگشت وجود ندارد و قیمت در جهت حرکت اولیه ادامه پیدا می‌کند که به عنوان نقطه ضعف این استراتژی شناخته می‌شود.

 

💡نظر کارشناس درباره معامله با اخبار در فارکس

 

اخبارهای مختلف اعم از سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره که در سراسر جهان منتشر می‌شوند یکی از عواملی هستند که می‌توانند تأثیر زیادی بر قیمت دارایی‌ها در بازارهای مالی داشته و موجب نوسان در آن‌ها شوند.

معامله در زمان خبر یکی از استراتژی هایی است که تریدرهای حرفه‌ای با استفاده از آن در بازار به سود دست پیدا می‌کنند. البته معامله در تایم خبر به دلیل پایین بودن حجم، هیجان مارکت و اسپرد بالا با ریسک بسیار زیادی برای افراد مبتندی همراه است.

سوالات متداول

استراتژی ترید با خبر چیست؟

یک استراتژی معاملاتی در بازارهای مالی مانند فارکس است که در آن تریدر با تجزیه و تحلیل اخبار و اطلاعات تازه در مورد خرید یا فروش دارایی‌های مختلف تصمیم‌گیری می‌کند.

چه نوع اخباری برای تریدرها اهمیت دارد؟

تریدرها در پی اخباری هستند که می‌توانند تأثیر زیاد و قوی بر بازارهای مالی و قیمت دارایی‌های مختلف داشته باشند که شامل اخبار اقتصادی مختلف می‌شود.

نظرات (2)
  1. سلام چقدر میشه به سیگنال هایی که در زمان اخبار داده میشه اعتماد کرد و معامله گرفت؟

    • سلام. بستگی به منبع ارائه کننده سیگنال دارد. بهتر است مدتی در حساب دمو بررسی کنید.

درج نظر