تفاوت بورس نیویورک و نزدک در فارکس ✅ساعت کار بورس نیویورک نزدک چیست؟

01 مارس 2024 -

تفاوت بورس نیویورک و نزدک در آمریکا

 

سرمایه گذاری در بازار های مالی همواره یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین حوزه ها بوده است. اما تنوع بسیار زیاد این بازار ها، گاهی سرمایه گذاران را دچار سردرگمی می کند.

دو بورس «نیویورک» و «نزدک» نمونه های بارز این موضوع هستند. با وجود نقاط مشترک، تفاوت های آشکاری میان این دو بازار سرمایه وجود دارد که آگاهی از آن ها [برای سرمایه گذاران حرفه ای و مبتدی]، ضروری به نظر می رسد.

با توجه به اهمیت دو بورس «نیویورک» و «نزدک» در عرصه سرمایه گذاری جهانی، آشنایی با ویژگی ها و تفاوت این دو بازار برای سرمایه گذاران حرفه ای و مبتدی حائز اهمیت فراوان است.

در ابتدا به معرفی اجمالی هر یک از «بورس های نیویورک و نزدک» می پردازیم و سپس تفاوت های عمده آن ها را در زمینه هایی نظیر نوع شرکت ها، روش انجام معاملات و سایر جنبه ها مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

تفاوت بورس نیویورک با نزدک

بورس نیویورک و نزدک چیست؟

 

بازار سهام نیویورک از مزایای مهمی برخوردار است. از جمله اینکه شما می‌توانید از طریق بروکرها به صورت “دوطرفه” در بازار سهام آمریکایی معامله کنید.

بدین صورت که هم می‌توانید از «افزایش قیمت» سهام سود ببرید و هم در صورت «کاهش قیمت»، با فروش سهام خسارت وارده را کاهش دهید.

در حالی که اگر مستقیما از بازار «بورس نیویورک» خرید و فروش می‌کردید فقط می توانستید از طریق خرید سود ببرید و در مواقع کاهش قیمت بدون حمایت مانده بودید!

یکی دیگر از مزایای معامله در بازار بورس نیویورک این است که مالیات کم تری پرداخت خواهید کرد؛ زیرا [هنگام معامله سهام در بازار بورس نیویورک از طریق بروکر،] شما «مالکیت فیزیکی» سهام را نخواهید داشت و فقط سفارش معامله می‌دهید.

بنابراین نیازی نیست مانند خرید مستقیم از بازار، مالیات اضافی را پرداخت کنید که این یکی دیگر از مزایای معامله در این بازار محسوب می‌شود.

 

مزایا و معایب بورس نیویورک

 

در جدول زیر می توانید به صورت خلاصه مزایا و معایب بورس نیویورک را مشاهده کنید:

مزایای بورس نیویورک معایب بورس نیویورک
معاملات دو طرفه نوسانات قیمتی زیاد
عدم پرداخت مالیات آسیب پذیری در برابر بحران های اقتصادی 
کارمزد اندک هزینه های معاملاتی
شرکت های معتبر
دشواری تحلیل بازار

 

ساعت کاری بورس نیویورک

 

بورس نیویورک یکی از معروف ترین و پرتراکنش ترین بازار های بورس در سراسر جهان است که در شهر نیویورک قرار دارد. این بازار از روز «دوشنبه» تا «جمعه» هر هفته و در “ساعات 9:30 صبح تا 16 بعدازظهر” به وقت محلی نیویورک، باز است.

طبق آمار های موجود، بورس نیویورک به طور میانگین در حدود “253 روز از سال” فعالیت دارد. البته این بازار در برخی از روز های خاص طبق روال هر ساله تعطیل است.

روز اول سال نو میلادی، “روز مارتین لوتر کینگ”، “زادروز جرج واشنگتن”، “روز جمعه مقدس”، “روز یادبود قهرمانان ارتش آمریکا”، “روز استقلال آمریکا“، “روز کارگر”، “روز شکرگزاری” و “کریسمس” از جمله روز هایی هستند که بورس نیویورک تعطیل است.

همچنین، این بازار پیش از “روز استقلال” و پس از “روز شکرگزاری” و “کریسمس” زودتر از ساعت معمول بسته می شود. بنابراین سرمایه گذاران باید [برنامه ریزی مناسبی] برای معاملات خود در این روز های تعطیل و ساعات کاری کوتاه تر داشته باشند.

 

نماد نزدک در فارکس چیست

🔎 نماد شاخص NASDAQ چیست؟

 

در این صفحه بورس نزدک و شاخص آن را در بازار فارکس بررسی کرده ایم:

 نماد نزدک در فارکس➡️

سهام نزدک در فارکس، بهترین بروکر برای نزدک

خرید سهام از بازار نزدک در ایران 🔍

 

در این پست برخی از سهام نزدک را بررسی کرده ایم و نحوه خرید آن را بررسی کرده ایم:

⬅️ سهام نزدک چیست

 

⚡جدول مقایسه بورس نیویورک و نزدک

 

جدول زیر به طور خلاصه برخی تفاوت ها را در حوزه هایی مانند نوع شرکت های فعال، ماهیت بازار، روش معامله و سطح ریسک و بازده سرمایه گذاری نشان می دهد. با مرور این موارد، دید بهتری نسبت به تفاوت بورس نیویورک و نزدک پیدا خواهید کرد:

تفاوت بورس نیویورک و نزدک
مشخصات بورس نیویورک
بورس نزدک
تاسیس
1792
1971
ساختمان مرکزی
نیویورک (وال استریت)
ندارد
اندازه بازار
بزرگترین بازار جهان؛ 26$ تریلیون
دومین بازار جهان؛ 18$ تریلیون
نوع سهام
عمدتا شرکت های بزرگ و سنتی
شرکت های فناوری و استارت آپ ها
حجم معاملات
کمتر بیشتر
ماهیت بازار مدرن و الکترونیکی
سنتی و مدرن
نظارت
SEC
SEC
ریسک سرمایه گذاری کمتر
بیشتر
پتانسیل بازدهی کم
زیاد
روش معامله مستقیم بین خریدار و فروشنده
آنلاین

 

💡نظر کارشناس درباره بورس نیویورک و نزدک

 

بورس نیویورک و نزدک هر دو از بازار های مهم و تاثیرگذار در عرصه سرمایه گذاری و اقتصاد جهانی به شمار می روند. «بیش از 80%» سهام شرکت های شاخص داوجونز در فارکس عضو بورس نیویورک هستند.

اما تفاوت هایی در زمینه هایی همچون نوع شرکت های فعال، حجم معاملات، ماهیت بازار، روش انجام معاملات و سطح ریسک و بازده سرمایه گذاری بین این دو وجود دارد!

با توجه به اهداف و ریسک پذیری سرمایه گذاران، یکی از این دو بازار می تواند انتخاب مناسب تری باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر سوالات خود را در کامنت و پشتیبانی چت زنده از کارشناس فارکس بپرسید.

سوالات متداول

آیا سرمایه گذاری در بورس نیویورک امن تر از نزدک است؟

بله، ریسک سرمایه گذاری در بورس نیویورک کمتر از نزدک است.

آیا امکان سرمایه گذاری خارجی در هر دو بازار وجود دارد؟

بله، سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق بروکرهای فارکس در هر دو بازار سرمایه گذاری کنند.

نظرات (2)
  1. سلام ایا بروکر معتبری هست که بشه روی این نماد معامله کرد داخلش؟

    • بله شما می توانید در بروکر لایت فارکس بر روی نماد نزدک معامله کنید.

درج نظر