ماشین حساب سود مرکب در فارکس 📥دانلود جدول محاسبه سود مرکب در اکسل

15 مه 2024 -

ماشین حساب سود مرکب چیست؟

 

معامله در بازار های مالی امروزه به منبع درآمد بسیاری از افراد جامعه تبدیل شده است. تریدر ها برای رسیدن به نتایج دلخواه باید اطلاعات خود را در زمینه امور مالی تا حد امکان بالا ببرند.

یکی از روش های «افزایش بازدهی» و «سرعت رشد» موجودی حساب برای معامله گران، استفاده از روش سرمایه گذاری با سود مرکب فارکس و ارزهای دیجیتال است.

محاسبه مقدار سود [و سرمایه کلی] هر فرد در ابتدای کار امری ممکن و ساده است؛ اما با گذشت زمان و بالا رفتن تعداد دوره ها ممکن است با خطا مواجه شوند!

محاسبه دقیق برای افرادی که از این استراتژی سرمایه گذاری بهره می برند اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین استفاده از «ماشین حساب سود مرکب» امری حیاتی است.

ماشین حساب سود مرکب فارکس

 

ماشین حساب سود مرکب فارکس

 

برای استفاده از ماشین حساب مرکب فارکس به صورت آنلاین می توانید از برخی از منابع معتبر مثل “ماشین حساب مای اف ایکس بوک” استفاده نمایید. در ادامه نحوه محاسبه آن را ارائه کرده ایم:

 

🟢گام 1: ورود به ماشین حساب myfxbook

 

ابتدا وارد سایت “myfxbook.com” شوید و از طریق منوی «Home» وارد گزینه های بخش «Forex Calculators» شوید و ماشین حساب سود مرکب (Compounding Calculator) را انتخاب کنید.

ماشین حساب سود مرکب فارکس

 

🟡گام 2: ورود اطلاعات اولیه سرمایه گذاری

 

در این صفحه می توانید اطلاعات لازم را در فرم ماشین حساب سود مرکب وارد کنید، تا به سرعت سود مرکب دوره ای شما را محاسبه نماید. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

  • مبلغ اولیه سرمایه گذاری (Starting Balance)
  • تعداد دوره سودآوری (Periods)
  • درصد سودآوری [ثابت] در هر دوره (Gain per Period)

به عنوان مثال برای محاسبه سود مرکب 1000 دلار در یک سال با سود ثابت 2% در هر ماه باید مطابق تصویر، اطلاعات خود را وارد کنید:

ماشین حساب سود مرکب فارکس

 

🟠گام 3: دریافت اطلاعات سود مرکب حساب

 

در انتهای برای مشاهده جدول سود مرکب در دوره های مختلف ترید، بر روی دکمه «Calculate» کلیک کنید. در جدول پایین می توانید، در هر دوره، سود خالص آن و میزان سرمایه افزایش یافته خود را مشاهده کنید.

ماشین حساب سود مرکب فارکس

 

💡نظر کارشناس درباره ماشین حساب سود مرکب

 

استفاده از ماشین حساب سود مرکب برای سرمایه گذاری در حساب های کپی ترید که به طور معمول سوددهی حداقلی ثابت دارند و یا برای ارزیابی تقریبی سود احتمالی یک استراتژی موفق بسیار کاربردی است.

توصیه می کنیم حتما از این ماشین حساب استفاده کنید و محاسبات لازم خود را قبل از سرمایه گذاری انجام دهید. این موضوع می تواند به واقع بینی و مدیریت بودجه بندی معاملات شما هم کمک زیادی کند.

سوالات متداول

استفاده از ماشین حساب سود مرکب چه فایده ای دارد؟

استفاده از ماشین حساب دقت محاسبات را بالا می برد و از خطا های محاسباتی جلوگیری می کند؛ بنابراین می توانید تحلیل های خود را دقیق تر انجام دهید.

آیا امکان استفاده آنلاین از ماشین حساب سود مرکب وجود دارد؟

بله، شما می توانید از طریق سایت مای اف ایکس بوک، به صورت آنلاین از ماشین حساب سود مرکب استفاده کنید.

درج نظر