بروکر اسپرد ثابت فارکس ✅بررسی حساب اسپرد ثابت در فارکس

11 فوریه 2024 -

بروکر با اسپرد ثابت در فارکس چیست؟

 

با افزایش روز افزون محبوبیت بازار بین المللی ارز فارکس، تعداد معامله گران در این بازار نیز سیر صعودی خود را طی می کند. یکی از حساب های مناسب برای شروع معامله گران حساب «اسپرد ثابت» یا «فیکس» است.

یک بروکر با اسپرد ثابت یک کارگزاری فارکس است که اسپرد (تفاوت بین قیمت خرید و فروش یک جفت ارز) را به صورت ثابت و پیش تعیین شده ارائه می دهد.

این نوع اسپرد از تغییرات بازار و نوسانات قیمت تأثیر نمی پذیرد و برای تریدرهایی که دوست دارند ریسک خود را کاهش دهند و هزینه های معاملاتی خود را محاسبه کنند مناسب است.

برخی از بروکرهای فارکس که اسپرد ثابت ارائه می دهند عبارتند از:

  • Amarkets
  • FiboGroup
  • IronFX
  • HYCM

در این مقاله حساب اسپرد ثابت برای انجام معاملات را بررسی خواهیم کرد؛ پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بروکر با اسپرد ثابت
اسپرد ثابت
آمارکتس از 3.0 پیپ
فیبوگروپ از 2.0 پیپ
آیرون اف ایکس از 1.8 پیپ
اچ وای سی ام از 1.5 پیپ

 

حساب اسپرد ثابت فارکس چیست؟

 

همان طور که اشاره شد اسپرد (Spread) یکی از ابزار های مهم و پرکاربرد بازار سرمایه محسوب می شود. همان طور که می دانید، اسپرد به تفاوت قیمت خرید (Ask) و فروش (Bid) یک جفت ارز گفته می شود.

اما در اصل اسپرد در معامله در اصل همان هزینه معاملات است؛ که می توان ثابت (Fixed) یا شناور (Floating) باشد. اسپرد و کمیسیون دو راه کسب درآمد برای بروکر ها به شمار می روند که میان این دو تفاوت هایی وجود دارد.

بروکر ها که راهی برای اتصال بین معامله گر و بازار فارکس هستند، از هر دو نوع اسپرد بهره می برند. کارگزاری هایی که دارای معاملات با اسپرد ثابت هستند را «بروکر با اسپرد ثابت» می گویند.

میزان کمیسیون در بروکر ها اغلب مقدار ثابتی است و تغییر نمی کند؛ اما اگر اسپرد ثابت نباشد مقدار آن متغیر است و در هر لحظه می تواند کم یا زیاد شود و در زمان انتشار اخبار بسیار پرنوسان است.

به همین دلیل اسپرد به صورت لحظه ای از میزان سود شما در معامله کسر می شود و از ابتدا مشخص نیست. بنابراین اگر اسپرد ثابت نباشد یا مقدار آن خیلی زیاد باشد، مشکلاتی را برای معامله گران و سرمایه گذاران ایجاد می کند.

بروکر با اسپرد ثابت، حساب اسپرد ثابت

 

معرفی بروکر اسپرد ثابت برای ایرانیان

 

استفاده از بروکر با اسپرد ثابت می تواند اسودگی خاطری برای معامله گر باشد. شاید برایتان سؤال شود که چرا ثابت بودن اسپرد انقدر اهمیت دارد؟ می توان اینطور جواب داد که استفاده از اسپرد ثابت مزایایی دارد.

اگر بروکر با اسپرد ثابت باشد، در عمل ریسک معامله شما کمتر است؛ به این صورت که نوسان قیمت در معامله برای شما به حداقل میزان ممکن می رسد.

همچنین اگر شما از تازه نفس های بازار سرمایه فارکس هستید و در امر معامله تجربه کافی را ندارید، استفاده از بروکر با اسپرد ثابت بهترین انتخاب است.

این بروکر ها با کاهش ریسک از دست دادن سرمایه به شما اجازه می دهند که با امنیت خاطر بیشتری، کسب تجربه کنید و روند یادگیری خود را کم کم تکمیل کنید.

حساب اسپرد ثابت اکثرا توسط بروکر هایی به معامله گران ارائه می شود که اجرای معاملات آن ها از طریق “میز معامله” (Dealing Desk) است، یا به اصطلاح رایج مارکت میکر هستند.

یکی از مهمترین این ویژگی بروکر مناسب در بازار برای معامله گران، ارائه اسپرد ثابت توسط بروکر است. اسپرد ثابت مزیت هایی را به دنبال دارد که اگر مایل به استفاده از آن باشید باید بدانید کدام بروکر ها امکان برخورداری از اسپرد ثابت را برای شما فراهم می کنند.

البته در نظر داشته باشید که با وجود تمام نکات مثبت در رابطه با اسپرد ثابت مشکلاتی نیز ممکن است پیش بیاید. اسپرد ثابت ممکن است باعث ریکوت شدن (Requote) های مکرر شود مخصوصا زمانی که میزان نوسان قیمت در بازار فارکس بالا است.

حساب سنتی آمارکتس ، حساب فیکس آمارکتس

حساب فیکس آمارکتس

بسیاری از معامله گران به دنبال حساب سنتی در بروکر آمارکتس هستند؛ اما این بروکر بجای حساب سنتی، حساب فیکس ارائه کرده است:

حساب سنتی آمارکتس

 

انواع حساب های فیبوگروپ، تفاوت حساب های فیبوگروپ

حساب اسپرد ثابت در فیبوگروپ

در پست زیر می توانید با مشخصات و شرایط انواع حساب های فیبوگروپ [از جمله حساب اسپرد ثابت] آشنا شوید:

انواع حساب های فیبوگروپ

 

💡نظر کارشناس درباره حساب اسپرد ثابت

 

به طور خلاصه اسپرد یکی از مهمترین ابزار های مورد استفاده در بازار فارکس است. میزان اسپرد در کارگزاری ها میزان متفاوتی دارد. این اسپرد در معامله است که هزینه معاملات را تعیین می کند از این رو بسیار دارای اهمیت است.

بروکر های زیادی در زمینه فارکس فعالیت دارند که برای جذب مشتری از طریق ارائه خدمات با کیفیت، در رقابت با یکدیگر هستند. شما با توجه به نیاز های خود به عنوان معامله گر باید شرایط بروکر ها را بسنجید و آگاهانه انتخاب کنید.

هرچه میزان اسپرد ثابت باشد به دلیل ثابت ماندن هزینه معاملات نفع بیشتری به معامله گر می رسد. از سوی دیگر اسپرد ثابت کمتر الزاما به نفع معامله گران نیست، زیرا کیفیت خدمات بروکر ارتباط مستقیمی با درآمد آنها دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناس های ما در پشتیبانی تلگرام مجموعه دیجی تریدرز در تماس باشید.

سوالات متداول

بروکر با اسپرد ثابت چیست؟

به بروکری که معاملات نمادهای فارکس و فلزات را با اسپرد ثابت و از پیش تعیین شده ارائه می کند، “بروکر اسپرد ثبات” گفته می شود.

بهترین حساب برای معامله‌گران تازه‌کار کدام است؟

استفاده از بروکر با حساب اسپرد ثابت می تواند یکی از انتخاب های امن و خوب برای تازه وارد های بازار سرمایه باشد.

درج نظر