نماد داوجونز در فیبوگروپ – معامله نماد داوجونز در فیوچرز بروکر FiboGroup

31 آگوست 2023 -

نماد داوجونز در فیبوگروپ – FiboGroup

 

قدیمی ترین نماد شاخص بورس نیویورک در آمریکا، نماد داوجونز (DowJones) است که حدود 140 سال در بازارهای مالی مورد توجه معامله گران قرار گرفته است. بروکر فیبوگروپ علیرغم محدودیت های زیادی که برای ارائه نمادهای فارکس دارد، شاخص داوجونز را ارائه کرده است.

به طور معمول نماد داوجونز در پلتفرم های مختلف بروکرها و تریدینگ ویو، به شکل های مختلفی مثل “DJIA”، “DJI30” ارائه شده است. شاخص میانگین صنعتی داوجونز در بروکر ویندزور با نماد “US30” ارائه می شود.

ثبت نام در FiboGroup

این شاخص نشان دهنده عملکرد سهام بلوچیپ در بورس نیویورک (NYSE) و نزدک (NASDAQ) آمریکا است و چشم بسیاری از معامله گران جهان، به حرکت های این شاخص صنعتی دوخته شده است.

در این پست به بررسی معاملات نماد داوجونز در فیبوگروپ می پردازیم و میزان کمیسیون و اسپرد آن را بررسی خواهیم کرد.

مشخصات نماد داوجونز در فیبوگروپ
نام بروکر فارکس فیبوگروپ-FiboGroup
نماد داوجونز US30 (Dowjones)
اسپرد معاملات از 30 پیپ
کمیسیون ندارد
کانترکت سایز 5
حداقل مارجین 2000 دلار
سواپ شبانه نامشخص
پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4

 

📽️آموزش نماد داوجونز در فیبوگروپ (ویدیویی)

 

در این ویدیو نماد داوجونز در متاتریدر فیبوگروپ بررسی کرده ایم:

 

نماد داوجونز در فیبوگروپ؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

مشخصات نماد داوجونز در بروکر FiboGroup

 

نماد داوجونز در بروکر فیبوگروپ، تنها در حساب های مبتنی بر پلتفرم متاتریدر 4 ارائه می شود. شما می توانید از طریق حساب MT4 NDD و حساب اسپرد ثابت MT4 Fixed بر روی این شاخص معامله کنید.

برای انجام 1 لات معامله بر روی نماد داوجونز باید 2000 دلار در حساب خود داشته باشید. البته حداقل واریزی برای افتتاح حساب در بروکر فیبو 50 دلار است که، سرمایه مناسبی برای معاملات نماد داوجونز نیست.

حداقل حجم معاملاتی بر روی این نماد 0.01 لات است و حداکثر میزان حجم معامله 10 لات می باشد. ساعت معاملات داوجونز در فیبوگروپ از 01:05 بامداد تا 22:55 در هر 5 روز کاری بازار فارکس است.

انجام معاملات داوجونز در بروکر فیبو، به صورت CFD می باشد و در حساب NDD نیازی به پرداخت کمیسیون ندارید. همچنین می توانید از شرایط سواپ فری در حساب فیکس آن استفاده نمایید، تا هزینه های انجام معاملات کاهش پیدا کند.

 

🎯اسپرد نماد داوجونز در فیبوگروپ

 

یکی از مهمترین نکات مربوط به معاملات نماد داوجونز در فیبوگروپ، اسپرد این بروکر برای این شاخص قدیمی بورس وال استریت است. توجه داشته باشید که، میزان کانترکت سایز (Contract Size) این نماد، 5 واحد است.

از سوی دیگر در هنگام معامله در متاتریدر 4 فیبو، میزان اسپرد داوجونز بر روی 6 پیپ فریز شده است. با توجه به اینکه اندازه قرارداد معاملات شاخص داوجونز، 5 واحد است، میزان اسپرد معاملات نیز 5 برابر خواهد شد.

در واقع درصورتی که بخواهید 1 لات معامله بر روی نماد داوجونز در فیبوگروپ انجام دهید، حساب شما 30 دلار به عنوان اسپرد اولیه، وارد زیان خواهد شد. این موضوع می تواند برای بسیاری از معامله گران مبتدی که تسلط کافی بر روی مدیریت سرمایه خود ندارد، دردسرساز شود.

ثبت نام در بروکر فیبو گروپ، افتتاح حساب فیبو

معامله بر روی شاخص داوجونز در متاتریدر 4 بروکر فیبوگروپ

 

جهت انجام معامله نماد داوجونز در فیوچرز می توانید از داخل کابین شخصی خود، یک حساب ایحاد کنید. سپس از طریق اطلاعات ورود پلفترم فیبوگروپ، وارد حساب معاملاتی خود شوید.

برای انجام معامله بر روی نماد داوجونز در فیبوگروپ، مراحل زیر را انجام دهید:

 

🟢گام اول: ورود به پنجره نمادهای کارگزاری

 

از منوی بالا بر روی گزینه «View» کلیک کنید و «Symbols» را انتخاب کنید.

نماد داوجونز در فیبوگروپ

 

🟡گام دوم: انتخاب نماد داوجونز در متاتریدر

 

در پنجره جدید، می توانید نمادهای بروکر فیبو را مشاهده کنید. سپس وارد دسته بندی «CFD-Trading» شوید و مطابق شکل زیر نماد US30 را انتخاب کنید.

سپس برای اضافه کردن نماد معاملاتی به واچ لیست خود، بر روی دکمه واچ لیست کلیک کنید و یا بر روی نماد داوجونز در فیبوگروپ دوبار کلیک نمایید.

نماد داوجونز در فیبوگروپ

توجه داشته باشید که بروکر فیبو، علاوه بر نمادهای معاملاتی خود، دسته دیگری به نام «CFD-Analysis» دارد که نماد داوجونز در آن قابل معامله نمی باشد.

 

🟠گام سوم: باز کردن نمودار و ورود به معامله داوجونز

 

در نهایت پس از اضافه نماد، بر روی آن در پنجره نمادهای خود، راست کلیک کنید و نمودار آن را از طریق گزینه «Chart Window» باز کنید.

توجه داشته باشید که باید بر اساس شرایط حساب خود و میزان سرمایه اولیه، در موقعیت های مناسب وارد معامله شوید.

نماد داوجونز در فیبوگروپ

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره نماد داوجونز در فیبوگروپ

 

نماد داوجونز در بروکر فیبوگروپ دارای شرایط خاصی است که برای بسیاری از معامله گران مناسب نمی باشد و می تواند ریسک زیادی به حساب معاملاتی آنها وارد کند.

برای انجام معاملات داوجونز در فارکس، می توانید بر روی یک بروکر دیگر تحقیق نمایید. به عنوان مثال اسپرد نماد داوجونز در لایت فارکس، برای معامله گران بسیار مناسب است.

در صورتی که علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر هستید، می توانید به سایر پست های بررسی شده در این سایت مراجعه کنید و یا از طریق تلگرام با کارشناس ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

حداقل اسپرد نماد داوجونز در فیبوگروپ چقدر است؟

با توجه به اینکه میزان اسپرد این بروکر 6 واخد است و از سوی دیگر میزان اندازه قرارداد در این نماد 5 است، کمترین اسپرد این نماد برای 1 لات معامله 30 دلار می باشد.

برای انجام 1 لات معامله بر روی نماد داوجونز در فیبوگروپ چقدر باید موجودی داشته باشیم؟

برای انجام معامله شاخص داوجونز در فیبوگروپ باید حداقل 2000 دلار در حساب معاملاتی خود داشته باشید.

نماد داوجونز در متاتریدر فیبوگروپ کجاست؟

شما می توانید از طریق پنجره نماد ها در فیبوگروپ، در دسته «CFD Trading» نماد داوجونز “US30” را به واچ لیست خود اضافه کنید. آموزش تصویری و ویدیویی آن در این صفحه قرار داده شده است.

نظرات (2)
  1. درود.. کدوم بروکر برای معامله داوجونز خوبه؟

    • با سلام، شرایط هر معامله گری متفاوت است. شما می توانید برای انتخاب بهترین بروکر برای معامله داوجونز به پست نماد داوجونز در فارکس مراجعه کنید.

درج نظر