بیت کوین در متاتریدر 4 ☑️راهنمای کامل نماد BTCUSD در متاتریدر 4 [ویندوز + موبایل]

10 جولای 2024 -

بررسی نماد بیت کوین در متاتریدر 4

 

بروکر های فارکس، از پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 (MT4/5) برای ارائه خدمات خود استفاده می کنند؛ در دسته بندی جفت ارز های کریپتو در بروکر ها، “بیت کوین” پر طرفدار ترین نماد به حساب می آید، که در پلتفرم متاتریدر 4 نیز ارائه می شود.

بیت کوین در متاتریدر 4 اغلب با علامت اختصاری “BTCUSD” در دسته بندی “Crypto” یا “Crypto Pairs” ارائه می شود. نام نماد بیت کوین بر خلاف دیگر نماد های فارکس، تقریبا در تمام بروکر ها یکسان است.

 بیت کوین در سایت “تریدینگ ویو” بر اساس جفت ارز های USD (دلار آمریکا) و USDT (استیبل کوین دلار آمریکا) قابل مشاهده است؛ اما جفت ارز BTC/USD در متاتریدر 4، تنها بر اساس قیمت دلار کاغذی قابل مشاهده است.

البته که این موضوع باعث اختلاف قیمت جزئی در نمودار ها می شود؛ ولی در نهایت معامله گران برای ترید روی بیت کوین در متاتریدر 4، باید نمودار قیمت، مهارت شخصی و استراتژی معاملاتی خود را پیاده سازی کنند.

بیت کوین در متاتریدر 4

نام نماد بیت کوین 
مفهوم قیمت اولین ارز دیجیتال بازار کریپتو
علامت اختصاری BTCUSD تقریبا در تمام بروکر ها 
دسته بندی Crypto ،CFD Crypto یا Crypto pairs
پلتفرم متاتریدر 4  از شرکت متا کووتس

 

نماد بیت کوین در متاتریدر 4 کجاست

 

نماد بیت کوین در متاتریدر 4، از پنجره نماد ها در دسته بندی «کریپتو» یا «جفت ارز های کریپتو» قرار دارد؛ این نماد در بروکر های مختلف به راحتی قابل مشاهده است؛ نکته جالب توجه در مورد علامت اختصاری (نماد) بیت کوین، عدم تفاوت نماد در اکثر بروکر ها است.

در حساب های مختلف از بروکر های مختلف، نماد بیت کوین با میزان اسپرد و کمیسیون متفاوت ارائه می شود؛ در ادامه آموزش نماد بیت کوین در متاتریدر 4 را از حساب کلاسیک بروکر لایت فارکس ارائه خواهیم کرد.

 

بیت کوین در متاتریدر 4 (ویندوز)

 

برای تحلیل و معامله روی نمودار بیت کوین در متاتریدر 4 [نسخه ویندوز] از منو های بالای صفحه، روی  “View” بزنید و گزینه “Symbols” را انتخاب کنید تا پنجره نماد ها برای شما نمایش داده شود [کلید ترکیبی Ctrl+U].

نماد بیت کوین در متاتریدر 4

سپس در پنجره نماد ها از دسته بندی “Crypto” روی علامت اختصاری “BTCUSD” دو بار «کلیک» کیند تا نماد فعال شود؛ همچنین می توانید نماد بیت کوین را انتخاب کنید و دکمه “Show” را بزنید.

بیت کوین در متاتریدر 4

برای باز کردن چارت نماد بیت کوین در متاتریدر 4، موس خود را روی نماد ببرید و “کلیک راست” را بزنید؛ از منوی زمینه ای گزینه “Chart Window” را بزنید تا چارت نماد نفت برای شما باز شود.

نمودار بیت کوین در متاتریدر 4

 

بیت کوین در متاتریدر 4 (موبایل)

 

متاتریدر 4 موبایل [اعم از اندروید و IOS] دستیار معاملاتی شما در کنار نسخه ویندوز محسوب می شود؛ بنا بر این یکی از پلتفرم های واجب برای کنترل معاملات است.

برای باز کردن نماد بیت کوین در متاتریدر 4 نسخه موبایل ابتدا وارد سر برگ “واچ لیست” شوید؛ سپس در صفحه واچ لیست روی علامت “+” بزنید تا صفحه نماد ها باز شود.

نماد بیت کوین در متاتریدر 4

در این صفحه از بخش “Crypto” نماد بیت کوین (BTCUSD) را انتخاب نمایید؛ همچنین می توانید BTCUSD را در قسمت بالای صفحه جستجو کنید.

بیت کوین در متاتریدر 4

برای وارد شدن به چارت هر نماد، در صفحه واچ لیست روی اسم نماد ها بزنید تا نمودار قیمت و ابزار تحلیل برای شما نمایان شود.

بهترین ساعت معامله بیت کوین

چه ساعتی بیت کوین معامله کنیم؟

معامله گرانی که علاقه مند به اطلاع از بهترین ساعت معامله بیت کوین از متاتریدر 4 هستند، می توانند مطلب زیر را مطالعه نمایند:

بهترین ساعت معامله بیت کوین

 

💡نظر کارشناس درباره نماد بیت کوین در متاتریدر 4

 

 متاتریدر 4 یک پلتفرم با سابقه و معتبر برای معامله کردن در فارکس می باشد؛ تمام بروکر های فارکس از MT4 پشتیبانی می کنند، در نتیجه نماد بیت کوین از تمام بروکر ها در این نرم افزار قابل مشاهده است.

در این آموزش تلاش بر این بود، ساده ترین روش شناسایی نماد بیت کوین و باز کردن چارت آن را به خوانندگان مطلب ارائه کنیم. بعد از خواندن مطلب کافی است متاتریدر 4 را نصب کنید و سفر معامله گری خود را در فارکس آغاز نمایید.

سوالات متداول

آیا نماد بیت کوین در متاتریدر 4 ارائه می شود؟

بله، نماد بیت کوین در متاتریدر 4 بروکرها فارکس قابل معامله است.

نام نماد بیت کوین در متاتریدر 4 چیست؟

نماد بیت کوین در متاتریدر 4، تقریبا از تمام بروکر ها با نماد BTCUSD نمایش داده می شود.

درج نظر