کمیسیون بروکر آمارکتس – نحوه محاسبه کمیسیون آمارکتس در نمادهای فارکس

13 مارس 2024 -

کمیسیون آمارکتس در تمامی نمادهای فارکس

 

معاملات فارکس و سایر بازار های مالی امروزه بسیار رایج شده است. یکی از مهم ترین عواملی مهم برای موفقیت استراتژی های فارکس که معامله گران باید به آن توجه کنند، کمیسیون کارگزاری است.

کمیسیون بروکر بخشی از هزینه معاملات را تشکیل می دهد و بر سودآوری تأثیر مستقیم دارد. بسیاری از معامله گران تصور می کنند بروکر آمارکتس فقط 5$ کمیسیون [در حساب ECN] دریافت می کند!

در این مقاله به بررسی «کمیسیون بروکر آمارکتس» در انواع حساب ها می پردازیم. آگاهی از نحوه محاسبه و امکان کاهش کمیسیون آمارکتس برای معامله گران حرفه ای بسیار حائز اهمیت است.

کمیسیون بروکر آمارکتس

 

 کمیسیون بروکر آمارکتس چقدر است؟!

 

در معاملات فارکس، کمیسیون هزینه ای است که توسط آمارکتس برای اجرای معامله دریافت می شود. کمیسیون آمارکتس به دو صورت محاسبه می شود:

  • کمیسیون ثابت (Fixed Commission):

در این نوع کمیسیون، مبلغ ثابتی به ازای «هر لات یا واحد» معامله ای از سوی آمارکتس دریافت می شود. به عنوان مثال، آمارکتس به ازای «هر لات معامله»، 5 دلار کمیسیون دریافت می کند!

  • کمیسیون متغیر (Variable Commission):

در این نوع کمیسیون، مبلغ کمیسیون «به صورت درصدی» از ارزش معامله محاسبه می شود. به عنوان مثال، بروکر آمارکتس در برخی از نمادها 0.1% کمیسیون متناسب با «قیمت جاری و ارزش معامله» دریافت کند.

در نظر گرفتن کمیسیون ها در »تجزیه و تحلیل» و «مدیریت ریسک» معاملات فارکس بسیار مهم است. در ادامه به بررسی کمیسیون هر یک از حساب های آمارکتس می پردازیم.

 

🟡کمیسیون حساب فیکس/استاندارد

 

«حساب فیکس» (Fixed) یکی از انواع حساب های معاملاتی در بروکر آمارکتس است. این حساب برای معامله گران مبتدی و با سرمایه کم مناسب است و در جفت ارزهای فارکس اسپرد ثابت [بدون کمیسیون] ارائه می کند.

«حساب استاندارد» نیز یکی دیگر از انواع حساب های معاملاتی آمارکتس است که ویژگی های مشابهی با «حساب فیکس» دارد. این حساب نیز هیچ گونه کمیسیونی برای معاملات ارز و فلزات ندارد؛ اما دارای اسپرد بالاتری نسبت به ECN است.

بر خلاف تصور بسیاری از معامله گران، [علاوه بر حساب ECN] در حساب های استاندارد و فیکس بروکر آمارکتس، کمیسیون دریافت می شود! این موضوع مربوط به نمادهای سهام، اوراق قرضه، نفت و ارزهای دیجیتال است.

البته میزان کمیسیون این بازارها در تمامی حساب های بروکر یکسان است. به عنوان مثال برای انجام هر لات معامله در نماد نفت برنت باید 10$ کمیسیون آمارکتس را در حساب های «استاندارد» و «فیکس» در نظر داشته باشید.

بازار معاملاتی
کمیسیون
جفت ارزهای فارکس
ندارد
فلزات گرانبها ندارد
شاخص های بورس ندارد
نماد کالا (نفت و گاز) $10
سهام بورس جهانی 0.1%
اوراق قرضه $10
ارزهای دیجیتال 0.1%

 

🟠کمیسیون حساب ECN

 

حساب ECN یکی از حساب های حرفه ای و پیشرفته در آمارکتس است که برای تریدر های پیشرفته و حرفه ای مناسب است. ویژگی منحصر به فرد این حساب، کمیسیون پایین “2.5 دلار” یا “2.5” یورو به ازای هر لات در هر طرف معامله است!

بنابراین برای هر معامله، تریدر باید «5 دلار یا 5 یورو» کمیسیون پرداخت کند که این موضوع مربوط به معاملات جفت ارزهای فارکس، فلزات و شاخص های بورس است. اما در سایر نمادها، مشابه حساب استاندارد، کمیسیون محاسبه خواهد شد.

حداقل کمیسیون در ارزهای دیجیتال هم «26.25 دلار» است اما به طور کلی در تمامی نمادهای ارز دیجیتال نیز «0.1% ارزش معامله» به عنوان کمیسیون دریافت می شود. در جدول زیر می توانید کمیسیون تمامی نمادها را مشاهده کنید:

بازار معاملاتی
کمیسیون
جفت ارزهای فارکس
$5
فلزات گرانبها $5
شاخص های بورس $5
نماد کالا (نفت و گاز) $10
سهام بورس جهانی 0.1%
اوراق قرضه $10
ارزهای دیجیتال 0.1%

 

💸نحوه کاهش کمیسیون آمارکتس

 

راه های مختلفی برای کاهش میزان کمیسیون در آمارکتس وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. بهترین روش کاهش کمیسون آمارکتس، استفاده از خدمات «کش بک» و «ریبیت آمارکتس» است.

شما می توانید با استفاده از پشتیبانی دیجی تریدرز، بیشترین میزان کش بک از آمارکتس را دریافت نمایید. برای این کار کافی است با پشتیبانی تلگرام تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید.

یک راه این است که حساب هایی که کمیسیون کمتری دارند را انتخاب کنید. مثلا حساب استاندارد در بازار های فارکس و فلزات «فاقد کمیسیون» هست؛ البته این حساب اسپرد بالاتری هم دارند!

راه دیگر استفاده از طرح های کاهش کمیسیون آمارکتس است. با افزایش «حجم معاملات ماهانه»، می توانید از تخفیف های ویژه و کاهش کمیسیون بهره مند شوید.

با بررسی دقیق شرایط و امکانات بروکر آمارکتس، می توانید راه های مختلف کاهش کمیسیون را پیدا کنید اما بهترین روش کاهش سریع کمیسیون بروکر آمارکتس، استفاده از خدمات اختصاصی مجموعه دیجی تریدرز است!

 

💡نظر کارشناس درباره کمیسیون آمارکتس

 

«کمیسیون بروکر آمارکتس» در انواع حساب های مختلف متفاوت است. تمامی حساب های این بروکر دارای کمیسیون هستند اما نمادهای معاملاتی پرطرفدار [مثل جفت ارزهای فارکس و فلزات] بجای کمیسیون، اسپرد بیشتری در حساب استاندارد دارند!

همچنین راه های مختلفی برای کاهش کمیسیون بروکر آمارکتس وجود دارد که معامله گران می توانند از آن ها استفاده کنند. با توجه به اهمیت کمیسیون در هزینه های معاملاتی، آگاهی از نحوه محاسبه و کاهش آن در آمارکتس حائز اهمیت است.

سوالات متداول

آیا حساب ECN آمارکتس کمیسیون دارد؟

بله، حساب ECN آمارکتس در جفت ارزهای فارکس کمیسیون 2.5 دلار یا یورو در هر طرف معامله دارد.

کمیسیون بروکر آمارکتس در کدام بازارها اعمال می شود؟

کمیسیون آمارکتس عمدتا در بازارهای فارکس، فلزات، سهام، اوراق قرضه و کالا اعمال می شود.

نظرات (2)
  1. وقت بخیر ایا شما در بروکذر ارانته هم کمیسون پرداخت می کنید از معاملات؟

    • با سلام. بله ما در تمامی بروکرهای معتبر امکان پرداخت کش بک از کمیسیون معاملات را داریم.

درج نظر