ماشین حساب فارکس آلپاری – ماشین حساب آلپاری برای پیپ و کارمزد

02 اکتبر 2023 -

ماشین حساب آلپاری برای معامله گران

 

یکی ابزارهای کاربردی برای معامله گران، ماشین حساب فارکس است. بسیاری از کارگزاری ها به ارائه ماشین حساب مخصوص خود به صورت آنلاین امکان استفاده از آن را برای تمام معامله گران فراهم کرده اند.

بروکر آلپاری ماشین حساب محاسبه کارمزد و نرخ تبدیل را، به صورت آنلاین در سایت خود ارائه کرده است. اما برای محاسبه سود و زیان و پیپ در فارکس باید از ابزارهای آفلاین استفاده نمایید که به صورت مستقیم توسط این بروکر ارائه نشده است.

اما در موقع استفاده از ماشین حساب آفلاین توجه داشته باشید که، بهتر است در ابتدا از حساب دمو استفاده نمایید و پس از اطمینان از عملکرد آن، برای معاملات واقعی خود بکار بگیرید.

ثبت نام در Alpari

البته همچنان جای ماشین حساب آلپاری در سایت خود بروکر که محاسبات لازم را هم ارائه کند، خالی است. در این زمینه برخی از بروکرها، ماشین حساب بسیار کاملی در سایت خود، به صورت آنلاین در اختیار معامله گران قرار داده اند.

ماشین حساب فارکس آلپاری، ماشین حساب آلپاری، ماشین حساب پیپ آلپاری

در ادامه این پست به بررسی انواع ماشین حساب های ارائه شده در سایت آلپاری می پردازیم و فایل دانلود ماشین حساب های دیگر مربوط به این بروکر را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

نام بروکر فارکس آلپاری – Alpari
ماشین حساب فارکس در ویندوز و اندروید
محاسبه گر کارمزد در کابین شخصی
مبدل نرخ ارزها در سایت بروکر
ماشین حساب پیپ به صورت آفلاین
تماس با کارشناس پشتیبانی آلپاری

 

آموزش ماشین حساب آلپاری (ویدیو)

 

 

ماشین حساب آلپاری؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

ماشین حساب فارکس آلپاری

 

میزان حداقل سرمایه ای که وارد هر معامله ای می کنید، مارجین مورد نیاز برای انجام آن بشمار می رود. محاسبه میزان مارجین در فارکس بر اساس لوریج و حجم معامله بدست می آید. در بروکر آلپاری ماشین حساب فارکس به صورت آنلاین ارائه نشده است.

 

🧮دانلود ماشین حساب فارکس برای ویندوز و اندروید

 

شما می توانید از طریق دانلود فایل ماشین حساب فارکس که در یک پلاگین در متاتریدر طراحی شده است، محاسبات مربوط به مارجین معاملات فارکس خود را به سرعت انجام دهید. این ماشین حساب قابل استفاده در کامپیوتر شخصی شما می باشد.

⬇️دانلود ماشین حساب فارکس⬇️

برای بدست آوردن میزان مارجین مورد نیاز خود، کافی است اطلاعات مربوط به معامله خود را در جدول وارد نمایید تا به صورت خودکار، میزان مارجین مورد نیاز شما در قسمت مارجین محاسبه و نمایش داده شود.

توجه داشته باشید که علیرغم اینکه بروکر آلپاری، ماشین حساب آنلاین ارائه نداده است، اما فرمول محاسبه مارجین در جفت ارزهای فارکس و سایر نماد های CFD را مشخص کرده است.

 

آموزش نحوه ثبت نام در بروکر آلپاری - چگونه در بروکر آلپاری ثبت نام کنیم

🔎 آموزش ثبت نام در بروکر معتبر Alpari

 

برای ثبت نام در بروکر آلپاری، می توانید پست آموزشی زیر را بخوانید:

 ثبت نام آلپاری ➡️

اتوچارتیست آلپاری

آموزش پلاگین سیگنال و دستیار اتوچارتیست 🔍

 

برای نصب پلاگین اتوچارتیست آلپاری، می توانید پست آموزشی زیر را بخوانید:

⬅️ اتوچارتیست آلپاری

 

ماشین حساب پیپ آلپاری

 

محاسبه ارز هر پیپ در معامله برای بدست آوردن میزان سود و زیان کاربردی است. مفهوم پیپ که مخفف عبارت “Price Interest Point” است نشان دهنده ارزش حداقل جابه جایی قیمت در بازار است. بسیاری از معامله گران برای سود و زیان خود، از حد سود یا حد ضرر بر مبنای پیپ استفاده می کنند.

فرمول محاسبه پیپ به شکل زیر است:

🔶ارزش پیپ = (اندازه پیپ/نرخ تبدیل ارز)*حجم معامله

به عنوان مثال در صورتی که بخواهید یک معامله با حجم 1 لات و نرخ تبدیل 1.12034 بر روی جفت ارز EUR/USD انجام دهید، ارزش هر پیپ آن طبق فرمول زیر خواهد بود:

ارزش هر پیپ = (0.0001/1.12034)*100000 = 8.9258

با توجه به اینکه ارز پایه جفت ارز، یورو می باشد، ارزش هر پیپ نیز به یورو محاسبه شده است و می توانید با ضرب آن در نرخ تبدیل به عدد 10 دلار در به عنوان ارزش هر پیپ برسید.

⚠️در حال حاضر ماشین حساب پیپ آلپاری به صورت آنلاین ارائه نشده است و معامله گران باید به صورت دستی آن را محاسبه نمایند.

ثبت نام در بروکر آلپاری

ماشین تبدیل ارز حساب در سایت آلپاری

 

بروکر Alpari در سایت خود، ماشین حساب تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر را بر حسب نرخ روز صرافی آلپاری ارائه کرده است. شما می توانید از طریق این ماشین حساب به سرعت معادل دلاری یورو یا پوند را بدست آورید.

توجه داشته باشید که ارزهای مختلفی در این ماشین حساب ارائه شده است و ممکن است برخی از این ارزها در جفت ارزهای معاملاتی بروکر قرار نداشته باشند. برای استفاده از ماشین حساب آلپاری به مراحل زیر را انجام دهید:

 

🟢گام 1: ورود به سایت انگلیسی بروکر آلپاری

 

از طریق لینک سایت اصلی بروکر آلپاری، وارد شود. در صورتی که سایت آلپاری برای شما به صورت فارسی نمایش داده می شود، وارد سایت انگلیسی آن شوید. توجه داشته باشید که سایت alpari.com این سرویس را ارائه نکرده است.

در واقع ماشین حساب آلپاری در قسمت انگلیسی همان سایتی است که مورد استفاده معامله گران ایرانی قرار می گیرد. برای ورود به سایت بر روی لینک alpariforexfa.org کلیک کنید.

برای تغییر زبان سایت، از منوی کشویی زبان در هدر بالای سایت، بر روی گزینه «EN» کلیک کنید تا وارد سایت انگلیسی شوید.

ماشین حساب آلپاری

 

🟡گام 2: ورود به ماشین حساب Currency Converter

 

در سایت آلپاری از قسمت بالای سایت بر روی منوی «Analysis» بروید و از بین گزینه های ارائه شده، بر روی «Currency converter» کلیک کنید تا صفحه مربوط به محاسبه گر نرخ ارز برای شما باز شود.

ماشین حساب فارکس آلپاری

 

🟠گام 3: تعیین جفت ارزهای صرافی

 

در صفحه ماشین حساب تبدیل ارز، می توانید جفت ارزهای خود را تعیین کنید و میزان آن را وارد کنید. برای این کار موارد زیر را وارد نمایید:

 • ارزی که قصد فروش آن را دارید، از منوی کشویی انتخاب کنید.
 • مبلغی که قصد فروش دارید را وارد کنید.
 • ارزی که در مقابل، قصد خرید دارید را، از منوی کشویی انتخاب کنید.

پس از تعیین موارد بالا، به صورت خودکار معادل آن را در قسمت خرید ارز مشاهده خواهید کرد.

ماشین حساب فارکس آلپاری

ماشین حساب محاسبه کارمزد انتقال در کابین آلپاری

 

بروکر آلپاری برای انتقال ارز در حساب های معاملاتی کارمزد ناچیزی دریافت می کرد که در حال حاضر میزان آن در اغلب موارد به صفر رسیده است. این موضوع برای محاسبه کارمزد انتقال وجه به حساب بروکر آلپاری نیز کاربرد داشت.

اما در حال حاضر بروکر آلپاری برای انتقال وجه از طریق تاپ چنج، ارزهای دیجیتال و پرفکت مانی، کارمزدی دریافت نمی کند و عملا استفاده از این ماشین حساب برای معامله گران فایده ای ندارد. برای دسترسی به ماشین حساب آلپاری در کابین خود، بر روی گزینه «محاسبه کارمزد و نرخ های تبدیل» کلیک کنید.

 

✅ماشین حساب محاسبه کارمزد

 

ماشین حساب آلپاری در تب مربوط به «محاسبه کارمزد» قرار دارد. برای محاسبه آن موارد زیر را به ترتیب انتخاب کنید:

 • نوع انتقال خود را ارز بین گزینه های (واریز وجه/برداشت وجه/انتقال حساب به حساب) انتخاب کنید.
 • روش انتقال ارز خود را از بین گزینه های منوی کشویی انتخاب کنید.
 • حساب شخصی یا تجاری خود را انتخاب کنید.
 • مبلغ مورد نظر خود را وارد نمایید.
 • بر روی دکمه محاسبه کارمزد کلیک کنید.

ماشین حساب آلپاری

✅نرخ های تبدیل در صرافی آلپاری

 

همان طور که در ماشین حساب آلپاری برای تبدیل ارز مشاهده کردید، نرخ تبدیل ارزهای مختلف به صورت اتوماتیک محاسبه میشد. در صورتی که بخواهید میزان آنها را مشاهده نمایید، می توانید آن ها را در کابین شخصی خود مشاهده کنید.

پس از ورود به بخش «محاسبه کارمزد و نرخ های تبدیل» از طریق منوی سمت راست آلپاری، وارد تب «نرخ های تبدیل» شوید. از قسمت بالای کابین، ارز پایه حساب خود را انتخاب کنید و تاریخ محاسبه آن را مشخص نمایید.

ماشین حساب پیپ آلپاری

در نهایت بر روی گزینه «جستجو» کلیک کنید. در جدول پایین می توانید نرخ تبدیل ارزهای مختلف را که در متاتریدر بروکر آلپاری وجود ندارد، در این قسمت مشاهده نمایید.

ثبت نام در بروکر آلپاری

💡نظر کارشناس درباره ماشین حساب آلپاری

 

بروکر آلپاری به عنوان یکی از بزرگترین بروکرهای مطرح در بازار ایران، خدمات متنوعی را ارائه می کند اما بدون تعارف در بخش ابزار ماشین حساب فارکس، سرویس ارائه شده توسط بروکر، بسیار ضعیف است.

انتظار معامله گران فارکس از این بروکر، ارائه یک ماشین حساب حرفه ای برای معامله گران فارکس است که بتوانند برای محاسبه سود و زیان، سطوح فیبوناچی و سایر موارد از آن استفاده نمایند.

سایت دیجی تریدرز با بررسی این موضوع یک فایل ماشین حساب فارکس را بر حسب فرمول های ارائه شده در سایت بروکر آلپاری ارائه کرده است. البته شما می توانید با انجام تغییراتی، این ماشین حساب را برای خودتان شخصی سازی کنید.

در صورتی که برای ثبت نام در بروکر آلپاری و شروع معامله گری در بروکر آلپاری نیاز به راهنمایی دارید، می توانید با کارشناس فارکس در چت زنده سایت دیجی تریدرز و تلگرام تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا بروکر آلپاری ماشین حساب فارکس در متاتریدر ارائه کرده است؟

بله، معامله گران می توانند برای دسترسی به ماشین حساب آلپاری در متاتریدر از افزونه اتوچارتیست در متاتریدر استفاده نمایند. بروکر آلپاری لینک دانلود این افزونه را در سایت خود منتشر کرده است.

آیا امکان استفاده از ماشین حساب آلپاری در سایت فارسی وجود دارد؟

خیر، برای استفاده از ماشین حساب آلپاری باید از سایت انگلیسی بروکر استفاده کنید.

نظرات (2)
 1. برای اینکه بتونیم از ماشین حساب آلپاری استفاده کنیم باید وارد چه سایتی بشیم؟ ادرسش رو برامون میزارید؟ تشکر

  • شما می توانید از طریق لینک قرار داده شده در این صفحه وارد سایت آلپاری شوید. توجه داشته باشید که باید زبان سایت را به انگلیسی تغییر دهید.

درج نظر