تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری – کاربرد حساب های غیرتجاری

25 نوامبر 2023 -

بررسی تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری

 

یکی از سوالات متداول مشتریان بروکر آلپاری، “تفاوت حساب شخصی و تجاری” در کابین مشتریان است. توجه داشته باشید که در بروکر آلپاری قبل از افتتاح حساب، حساب های شخصی (غیرتجاری) خود را در کابین مشتریان، می توانید مشاهده نمایید.

ثبت نام در Alpari

اما شما می توانید با افتتاح حساب واقعی، حساب های تجاری متعددی در بروکر آلپاری ایجاد کنید. این حساب ها به پلتفرم معاملاتی بروکر آلپاری متصل می شوند و امکان انجام معامله با دارایی خود را خواهید داشت.

تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری

در ادامه این پست، تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری به طور کامل بررسی می کنیم و نحوه استفاده از آنها را در کابین شخصی تان را به صورت تصویری ارائه کرده ایم.

نام بروکر
آلپاری-Alpari
حساب شخصی دلاری و یورویی
حساب تجاری نانو، استاندارد و ECN
نحوه دسترسی در کابین شخصی
دریافت راهنمایی پشتیبانی تلگرام

 

تفاوت حساب شخصی و تجاری در کابین

 

تفاوت حساب شخصی و تجاری در بروکر آلپاری، برای بسیاری از معامله گران جدید این بروکر موجب سوال و ابهام می شود. برای آشنایی با کاربرد این حساب ها، هریک را از آنها را به صورت جداگانه بررسی می کنیم:

 

✅کاربرد حساب شخصی (غیرتجاری)

 

حساب شخصی آلپاری، یک حساب منحصر به فرد است که هر معامله گری پس از ثبت نام در بروکر آن را دریافت می کند. این حساب برای انتقال پول به حساب شما قابل استفاده می باشد و متصل به پلتفرم معاملاتی شما نیست.

مزیت این حساب ها، عدم اتصال آنها به پلتفرم معاملاتی است. شما می توانید سرمایه خود را در حساب شخصی آلپاری قرار دهید و خیالاتان از بابت ریسک معاملات راحت باشد! همچنین از طریق این حساب می توانید به حساب سایر افراد پول انتقال دهید:

  • انتقال وجه به حساب شخصی در آلپاری
  • انتقال وجه به حساب سایر افراد در آلپاری

 

تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری
تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری – حساب های شخصی در کابین

مطابق تصویر بالا، می توانید حساب های شخصی خود را در بروکر آلپاری مشاهده کنید. این حساب ها در بالای صفحه کابین شخصی شما قرار دارد.

همچنین می توانید از طریق منوی سمت راست خود، وارد زیر مجموعه قسمت «حساب من» شوید و گزینه دوم که مربوط به «حساب های غیرتجاری» را، انتخاب کنید.

 

✅کاربرد حساب تجاری (معاملاتی)

 

حساب تجاری آلپاری برای اتصال سرمایه معامله گران به پلتفرم معاملاتی ایجاد شده است. شما می توانید حساب های تجاری متعددی را ایجاد نمایید. حساب تجاری یا معاملاتی، در پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 بروکر آلپاری قابل استفاده می باشد.

برای انتقال پول به حساب تجاری، می توانید ابتدا حساب شخصی خود را شارژ کنید و پس از آن، به مقدار دلخواه خود، حساب تجاری تان را شارژ نمایید. توجه داشته باشید که حساب های تجاری برای معامله گران می تواند همراه با ریسک باشد.

زیرا دارایی شما در این حساب ها، در معاملات شما مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که نیاز به مارجین بیشتر برای معاملات زیان ده داشته باشید، باید از موجودی این حساب های استفاده نمایید.

تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری
تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری – حساب های تجاری در کابین

برای مشاهده این حساب تجاری آلپاری می توانید، وارد کابین شخصی خود شوید و یا از طریق منوی سمت راست خود، از منوی «حساب من» بر روی گزینه «حساب های تجاری» کلیک کنید؛ تا به صفحه اصلی این حساب ها منتقل شوید.

ثبت نام در آلپاری

 

مقایسه حساب تجاری و شخصی در آلپاری

 

با توجه به مطالبی که گذشت، تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری را بررسی کردیم. اما به طور کلی می توانیم قابلیت های این حساب ها را از نظر کاربرد آنها نیز مقایسه کنیم:

تفاوت حساب تجاری و شخصی
ویژگی حساب
حساب شخصی
حساب تجاری
قابلیت واریز
✔️دارد ✔️دارد
قابلیت برداشت ✔️دارد ✔️دارد
ریسک معاملاتی
❌ندارد ✔️دارد
امکان اتصال به متاتریدر
❌ندارد
✔️دارد

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره حساب شخصی و تجاری آلپاری

 

بسیاری از معامله گران با توجه به کاربرد مشابه حساب ها، از علت تفاوت حساب شخصی و تجاری در آلپاری را از ما می پرسند. با توجه داشته باشید که حساب شخصی، ریسک معاملاتی برای شما ندارد.

از سوی دیگر این حساب می تواند برای مدیریت بودجه بندی حساب های شما و نگهداری از سود معاملات تان استفاده کنید. در مقابل حساب تجاری شما می تواند متعدد باشد و بر حسب پلتفرم معاملاتی شما تغییر یابد.

البته تمامی حساب های بروکر آلپاری به سادگی قابل حذف نیستند، اما وجود یک حساب غیرتجاری می تواند نقش خوبی در مدیریت مالی برای شما ایفا کند. در صورتی که برای افتتاح حساب در بروکر آلپاری نیاز به راهنمایی دارید، با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

مهمترین تفاوت حساب های تجاری و شخصی در بروکر آلپاری چیست؟

حساب های تجاری بروکر آلپاری به پلتفرم معاملاتی متصل می شوند اما حساب های شخصی، غیرتجاری هستند و برای نگهداری و انتقال پول قابل استفاده هستند.

آیا می توانیم از حساب تجاری برای واریز و برداشت استفاده کنیم؟

بله، شما می توانید برای واریز و برداشت به صورت مستقیم از حساب تجاری خود استفاده کنید.

درج نظر