حساب شخصی آلپاری 📊 تفاوت حساب استاندارد و محدود شده در آلپاری

23 نوامبر 2023 -

حساب شخصی آلپاری چیست

 

در بروکرهای فارکس حساب های مختلفی ارائه می شود. برخی از حساب های بروکرها، مختص انجام معاملات است؛ و برخی دیگر تنها برای سرمایه گذاری قابل استفاده می باشند. یکی از حساب بروکر آلپاری که با سایر حساب ها تفاوت دارد، حساب شخصی است.

برخلاف برخی از بروکرهای فارکس، بروکر آلپاری حساب شخصی برای هر معامله گران خود در نظر گرفته است، که قبل از ساخت هر نوع حساب معاملاتی یا سرمایه گذاری، در کابین معامله گران وجود دارد.

ثبت نام در Alpari

حساب شخصی آلپاری مشابه به یک حساب بانکی است که کاربرد اصلی آن، نگهداری دارایی معامله گران است. این حساب بر خلاف حساب های دیگر بروکر، هیچ ریسک مالی برای مشتریان بوجود نمی آورد.

حساب شخصی آلپاری

معامله گران می توانند از این حساب برای مدیریت سرمایه های خود در حساب های تجاری و پم استفاده نمایند. در ادامه این پست به بررسی انواع حساب شخصی آلپاری می پردازیم.

نام کارگزاری
بروکر آلپاری
حساب شخصی
دلاری و یورو
حساب قابل استفاده ایرانیان استاندارد
نحوه فعال سازی فرم درخواست در کابین
دریافت مشاوره پشتیبانی تلگرام

 

آموزش حساب شخصی آلپاری (ویدیو)

 

 

حساب شخصی در آلپاری؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

انواع حساب شخصی آلپاری

 

در صورتی که برای اولین بار وارد کابین شخصی خود می شوید، می توانید 4 حساب شخصی آلپاری مشاهده نمایید. 2 حساب با ارز پایه دلار و 2 حساب دیگر با ارز پایه یورو در اختیار شما قرار دارد که، شامل موارد زیر هستند:

 • حساب استاندارد شخصی (با پایه ارز دلار و یورو)
 • حساب محدود شده (با پایه ارزی دلار و یورو)

 

🔘حساب استاندارد شخصی

 

حساب شخصی استاندارد، یک شماره حساب اختصاصی با پایه ارز های دلار و یورو در بروکر آلپاری است که معامله گران می توانند برای انتقال پول به حساب خود از آنها استفاده نمایند.

توجه داشته باشید که معامله گران ایرانی تنها می توانند از حساب شخصی استاندارد در کابین آلپاری استفاده نمایند. زیرا این حساب قابلیت دریافت پول از روش های نظیر تاپ چنج، پرفکت مانی و ارزهای دیجیتال را دارد.

نامگذاری حساب های استاندارد شخصی با حروف “USD” برای ارز پایه دلار و با حروف “EUR” برای ارز پایه یورو مشخص شده اند. اعداد بعد از این حروف شماره حساب شخصی آلپاری می باشند.

 

🔘حساب محدوده شده شخصی

 

حساب محدوده شده شخصی در بروکر آلپاری، یکی دیگر از حساب هایی است که معامله گران می توانند برای انتقال پول از این شماره حساب استفاده نمایند. تفاوت اصلی آنها با حساب شخصی استاندارد، محدود بودن روش های واریزی به آنهاست.

حساب های غیر تجاری محدود شده با حروف “xUSD”  “xEUR” آغاز می شوند. روش های معتبر برای انتقال وجه [واریز و برداشت] در این حساب ها شامل موارد زیر است:

 • کارت های اعتباری (بانکی)
 • از طریق Skrill

معامله گران ایرانی به دلیل عدم دسترسی به حساب های بانکی بین المللی امکان استفاده از روش کارت اعتباری را ندارند. همچنین روش skrill نیز برای ایرانیان قابل استفاده نمی باشد.

توجه: در صورتیکه شما از هردو طریق کارت اعتباری و Skrill به این حساب ها واریز داشته اید، فقط میتوانید به روش کارت اعتباری (بانکی) پول خود را برداشت نمایید!

ثبت نام در آلپاری

نحوه فعال سازی حساب شخصی آلپاری

 

برای انتقال وجه به حساب آلپاری باید از حساب شخصی خود استفاده نمایید. در صورتی که برای اولین بار از این روش استفاده می کنید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 

🟢گام 1: انتخاب حساب شخصی در کابین

 

پس از تکمیل ثبت نام در آلپاری، وارد کابین شخصی خود شوید. در قسمت بالای صفحه، می توانید حساب های شخصی (یا غیرتجاری) استاندارد خود را مشاهده نمایید.

برای انتقال وجه بر روی حساب دلاری [یا یورویی] خود انتخاب نمایید و سپس بر روی دکمه «انتقال وجه» در مقابل آن حساب، کلیک کنید.

حساب شخصی آلپاری

 

🟡گام 2: تکمیل فرم حساب شخصی

 

در گام بعدی، باید فرم موسوم به “درخواست حساب شخصی” را تکمیل نمایید. این فرم یکبار به شما نشان داده می شود و پس از تکمیل آن، حساب شخصی شما فعال خواهد شد. در دفعات بعدی که اقدام به واریز وجه می کنید، این فرم نمایش داده نخواهد شد!

در فرم درخواست حساب شخصی موارد زیر را، به ترتیب مشخص نمایید:

 • جنسیت خود را مشخص کنید (مذکر/مونت)؛
 • تاریخ تولد خود را به میلادی تعیین کنید؛
 • زمینه شغلی خود را از منوی کشویی انتخاب کنید؛
 • سطح تخصصی شغلی خود را تعیین نمایید؛
 • در صورتی که تابعیت کشور دیگری را هم دارید، آن را اعلام کنید؛
 • کشوری که در آن مالیات پرداخت می کنید را، مشخص کنید(به صورت پیشفرض ایران است)؛
 • نشانی کامل محل زندگی خود را وارد کنید؛
 • منبع انتقال وجه خود را به طور کلی معین نمایید؛
 • در انتها بر روی تیک تایید قوانین بروکر آلپاری کلیک نمایید.

 

در انتها، پس از تکمیل موارد مشابه تصویر، بر روی دکمه «ارسال» کلیک کنید.

حساب شخصی آلپاری؛ درخواست فعال سازی
حساب شخصی آلپاری؛ فرم درخواست حساب شخصی

 

🟠گام 3: آغاز فرآیند واریز وجه

 

پس از تکمیل فرم درخواست حساب شخصی، حساب شما به صورت خودکار فعال خواهد شد و شما وارد صفحه واریز وجه می شود. در این صفحه می توانید حساب شخصی خود را برای انتقال تغییر دهید و از حساب های معاملاتی خود استفاده کنید.

حساب شخصی آلپاری

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره حساب شخصی آلپاری

 

حساب شخصی آلپاری، یکی از حساب های کاربردی برای معامله گران فارکس است. معامله گران می توانند برای نگهداری اصل سرمایه خود از این حساب استفاده نمایند. زیرا این حساب بر خلاف حساب معاملاتی دارای ریسک ذاتی نیست.

ثبت نام در آلپاری

اما در حساب های معاملاتی به دلیل تغییراتی که ممکن است در مارجین یا لوریج معاملات پیش بیاید، بخشی از سرمایه شما به صورت ناخواسته درگیر یک معامله زیان ده شود و مجبور شوید علیرغم مدیریت بودجه بندی صحیح، بخشی از دارایی خود را وارد زیان نمایید.

به همین دلیل بهتر است موجودی اصلی خود را در حساب غیرتجاری که به نام حساب شخصی شناخته می شود، نگهداری کنید و بر اساس نیاز معاملاتی خود، آن را به حساب تجاری انتقال دهید.

در صورتی که برای کار با حساب شخصی آلپاری نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می توانید با کارشناس دیجی تریدرز در تلگرام تماس بگیرید و یا سوالات خود را در پایین این پست از ما جویا شوید!

سوالات متداول

حساب شخصی در بروکر آلپاری چیست؟

حساب شخصی آلپاری یا همان حساب غیرتجاری، برای نگهداری امن و بدون ریسک مالی جهت انتقال وجه در حساب مشتریان ارائه شده است.

معامله گران ایرانی در آلپاری از کدام حساب شخصی می توانند استفاده نمایند؟

معامله گران ایرانی به دلیل محدودیت های مالی، تنها از حساب شخصی استاندارد در آلپاری می توانند استفاده نمایند.

درج نظر