بحران ورشکستگی آلپاری و ادغام فارکس تایم با آلپاری

23 مارس 2023 -

ماجرای ورشکستگی آلپاری چیست؟

 

بروکر آلپاری ورشکست شد ! این خبری است که در ژانویه سال 2015 در رسانه های فارکس منتشر شد و بسیاری از معامله گران را دچار هراس کرد.

اما ماجرای این ورشکستگی آلپاری چه بود؟ آیا معامله گران ایرانی دچار مشکل شدند؟ آیا همچنان بروکر آلپاری معتبر است؟ این ها سوالاتی است که برای بسیاری از معامله گران ایران که قصد دارند در این بروکر سرمایه گذاری کنند مطرح می شود.

در این مقاله به بررسی ماجرای ورشکستگی آلپاری خواهیم پرداخت و دلیل ادغام حساب های آن با بروکر معتبر فارکس تایم (FXTM) را بررسی خواهیم کرد.

بروکر آلپاری سایت اصلی بروکر آلپاری
✅ ماجرای ورشکستگی بروکر آلپاری ✅ بروکر آلپاری بدون فیلتر
✅ ادغام با فارکس تایم ✅ انتقال حساب های فارکس تایم
✅ کلاهبرداری بروکر آلپاری ✅ رگوله بروکر آلپاری

 

ورشکستگی آلپاری در بحران فرانک سوئیس

 

بروکر آلپاری توانسته بود در مدت کوتاهی جزو بهترین بروکر های جهان شود و در کشور های مختلفی خدمات ارائه کند.

این بروکر در شعبه انگلستان دارای رگوله FCA انگلستان که یک رگوله سطح اول جهانی است قرار داشت اما در سال 2015 در پی فاجعه مالی که به پنج شنبه سیاه معروف شد به همراه برخی از بروکر های دیگر دچار ورشکستی شد.

بروکر آلپاری ورشکست شد ، کلاهبرداری و ورشکستگی بروکر آلپاری

در ژانویه سال 2015 رئیس بانک مرکزی سوئیس به طور ناگهانی از شکست سیاست های حمایتی خود از ارزش فرانک در مقابل یورو خبر داد که به سرعت فشار فروش بالایی را در بازار فارکس ایجاد کرد.

این موضوع باعث افت بی سابقه ارزش پول فرانک در مقابل یورو و دلار آمریکا شد و برخی از بروکر های فارکس نیز دچار مشکل شدند.

البته ورشکستگی آلپاری تنها در شعبه انگلستان اتفاق افتاد و سایر شعب آن مثل شعبه روسیه هیچ گاه ورشکست نشده اند اما انتشار این خبر تاثیر روانی منفی بر روی معامله گران آن داشت.

به همین دلیل آقای آندری داشین به فکر تاسیس بروکر دیگری با برند فارکس تایم (FXTM) افتاد که در نتیجه ی این تصمیم هوشمندانه توانست دوباره در بازار اروپا فعالیت خود را گسترش دهد.

علیرغم اینکه سهامداران این بروکر دچار زیان مالی شدند اما بعد از ورشکستگی بروکر آلپاری در انگلستان، آنها ظرف مدت کوتاهی تمامی بدهی های خود را به مشتریان شان پرداخت کردند و همین مساله اجازه نداد که فعالیت سایر شعب دچار بحران شود.

 

ارتباط با پشتیبانی فارکس ، کارشناس فارکس و ارز دیجیتال ، مشاوره رایگان فارکس
ثبت نام بروکر آلپاری ، بروکر alpari ، آموزش ثبت نام آلپاری

 

ماجرای ادغام بروکر آلپاری با فارکس تایم

 

بروکر فارکس تایم جزو بروکر های معتبر و نام آشنا در دنیاست که در مدت محدودی به ایرانیان نیز خدمات ارائه می کرد.

در سال 2020 فارکس تایم (Forex Time) با اعلام اینکه به دلیل تحریم های مالی قادر به ارائه سرویس به ایرانیان نیست از این بازار خداحافظی کرد.

در پی نگرانی بسیاری از معامله گران ایرانی در این بروکر، آقای اندری داشین که بنیان گذار بروکر آلپاری است اعلام کرد، حساب های معاملاتی ایرانیانی که در فارکس تایم هستند به بروکر آلپاری لیمیتد منتقل خواهد و جای نگرانی برای فعالیت ندارند.

دلیل این اقدام شراکت این دو بروکر است که هر دو زیر مجموعه شرکت Exinity Limited می باشند و همه زیر نظر مدیریت آقای داشین می باشند.

در صورتی که مجوز رگولاتوری بروکر FXTM را بررسی کنید متوجه خواهید شد که همان مجوز شرکت آلپاری اینترنشنال می باشد.

در واقع بعد از ورشکستگی بروکر آلپاری، این بار فارکس تایم برای گسترش فعالیت های این شرکت در اروپا و آمریکا در حال گسترش بود و در سال 2020 توانست رگولاتوری معتبر برای فعالیت خود را دریافت کند و از سوی دیگر نیز مجبور بود با کشور های تحریم شده، خداحافظی کند.

البته همین موضوع در بسیاری از رسانه ها با عناوینی مثل لغو مجوز فعالیت آلپاری در ایران مطرح شد که صحت نداشت و مربوط به بروکر فارکس تایم بود.

 

آیا بروکر آلپاری امن است؟

 

با بررسی های انجام شده تیم ما، سرمایه گذاری در بروکر های معتبری مثل بروکر آلپاری برای ایرانیان یکی از گزینه های ایمن محسوب می شود.

البته میزان سرمایه گذاری نیز از عوامل بسیار مهم در این موضوع می باشد. به عنوان مثال در صورتی که دارایی بیش از 2 میلیون دلار می خواهید در این بروکر قرار دهید، این موضوع می تواند جای بررسی داشته باشد.

اما برای مبالغ کمتر از این میزان می توان به جرات گفت که معامله گران بسیاری در حال فعالیت بدون کمترین مشکل در این بروکر هستند.

بروکر آلپاری برای مشتریانی که در شعبه لیمیتد آن قرار دارند و شامل ایرانیان نیز می باشد از مجوز فین کام (FINACOM) استفاده می کند.

این شرکت برای معامله گرانی که در بروکر آلپاری هستند تا سقف 20 هزار یورو را تحت پوشش خود قرار می دهد و در صورتی که مشکلی مثل ورشکستگی بروکر آلپاری برای سرمایه آنان بوجود آید، آن را پرداخت خواهد کرد.

همچنین با توجه به تجربه ورشکستگی بروکر آلپاری و تعهد این شرکت در پرداخت غرامت به معامله گران می توانیم از این موضوع به عنوان نقطه مثبت نیز یاد کنیم.

در صورتی که علاقه مند به سرمایه گذاری در بروکر ای فارکس هستید می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان فارکس ما در واتس آپ و تلگرام اطلاعات لازم برای فعالیت در بروکر های مناسب برای ایرانیان را دریافت نمایید.

به طور کلی بروکر آلپاری جزو بروکر های امن و مناسب برای سرمایه گذاری ایرانیان محسوب می شود و می توانید آخرین اخبار مربوط به امنیت حساب های این بروکر را از طریق این صفحه پیگیری کنید.

سوالات متداول

آیا خبر ورشکستگی بروکر آلپاری صحت دارد؟

بله، بروکر آلپاری در سال 2015 در شعبه انگلستان دچار ورشکستگی شده است. اما توانست علاوه بر اینکه تمامی بدهی های خود را تسویه کند و با ایجاد بروکر فارکس تایم در سطح جهانی فعالیت خود را ادامه دهد.

آیا آلپاری با بروکر فارکس تایم ادغام شده است؟

بله، بعد از قطع همکاری بروکر فارکس تایم با معامله گران ایرانی، با تصمیم آقای آندری داشین، بنیان گذار آلپاری، تمامی حساب های این بروکر به آلپاری منتقل شده است.

آیا آلپاری معتبر است؟

بله، کارگزاری آلپاری یکی از معتبرترین بروکر های فارکس در بازار ایران است و خدمات متنوعی را به معامله گران ایرانی ارائه می کند. معامله گران ایرانی می توانند با استفاده از مدارک شناسایی خود مثل کارت ملی و پاسپورت ثبت نام در آلپاری را انجام دهند.

آیا بروکر آلپاری ایران را تحریم کرده است؟

خیر، آلپاری بیش از 18 سال است که در بازار ایران فعالیت دارد و تاکنون خدمات خود را به بهترین شکل ممکن به ایرانیان ارائه کرده است. همچنین این بروکر از رگوله ی سنت وینست استفاده می کند که مشکلی برای همکاری بروکر با ایرانیان ندارد.

مجوز رگولاتوری بروکر آلپاری برای ایرانیان کدام است؟

بروکر آلپاری برای ارائه خدمات به ایرانیان از مجوز سنت وینست استفاده می کند و همچنین از طریق بیمه حساب های خود با موسسه فین کام تا سقف 20 هزار یورو را پوشش می دهد که در صورت بروز مشکلاتی مثل ورشکستگی بروکر آلپاری در انگلستان می تواند از طریق این بیمه بخشی از بدهی های خود را تسویه نماید.

درج نظر