نماد دکس در آلپاری چیست؟ نماد دکس در متاتریدر 4 و 5 چیست؟

19 ژانویه 2024 -

بررسی نماد دکس در آلپاری

 

نماد DAX یک شاخص بسیار معروف در بازار سهام آلمان است و عملکرد 30 شرکت بزرگ با نقد شوندگی بالا در بازار بورس فرانکفورت را نشان می دهد. این شاخص معیار معتبری برای ارزیابی سلامت و قدرت اقتصاد کشور آلمان و بطور کلی، اروپا می باشد.

نماد دکس در آلپاری یکی از شاخص هایی است که بیشترین فرصت های معاملاتی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند و علاقه مندان به ترید بر روی شاخص های بورسی می توانند در این نماد فرصت های معاملاتی جذابی را پیدا کنند.

نماد دکس در آلپاری

در ادامه این پست به بررسی بیشتر نماد دکس در متاتریدر 4 و 5 بروکر آلپاری می پردازیم.

 

جدول مشخصات نماد دکس در آلپاری

 

نماد دکس در بروکر آلپاری “GER40-m” است، که در قالب قرادادهای CFD به معامله گران ارائه می شود. دیگر خصوصیات شاخص دکس در جدول زیر آمده است:

بروکر آلپاری ویژگی ها
نماد دکس در آلپاری GER40-m
نوع قرارداد CFD
پلتفرم معاملاتی MT4,MT5
حداقل اسپرد از 0.0 پیپ
حداقل تغییرات قیمت 0.1 پیپ
مقدار کمیسیون معاملات 1.6$ 
پشتیبانی 24 ساعت 5 روز هفته

 

مشخصات و اسپرد دکس در آلپاری

 

نماد دکس در آلپاری پس از اضافه شدن 10 شرکت جدید در سال 2021 از «Dax30» به شکل نماد “GER40-m” تغییر یافته است. بروکر آلپاری امکان انجام معاملات این شاخص در قالب حساب های استاندارد, دمو, ECN و Pro ECN را در پلتفرم متاتریدر 4 فراهم کرده است.

نماد DAX در حساب پرو ای سی ان بروکر آلپاری دارای 1.6 دلار کمیسیون برای هر پوزیشن بوده و حداقل میزان اسپرد برای این شاخص از 0.0 دلار اعلام شده است. در بروکر آلپاری برای معاملات شاخص دکس علاوه بر کمیسیون در معاملات بلند مدت، نرخ بهره شبانه تعلق می گیرد.

سواپ معاملات خرید نماد دکس در آلپاری 6.42 دلار و سواپ معاملات فروش 25.6- دلار می باشد.

 

ساعت کاری دکس در آلپاری

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد؛ نماد دکس یک شاخص اقتصادی مربوط به شرکت های مهم کشور آلمان می باشد؛ بنابراین ساعات انجام معاملات بر روی این نماد، زمان بازگشایی تا بسته شدن بازار فرانکفورت، یعنی ساعت 10.30 الی 19.30 به وقت ایران است.

مهم ترین ساعات روزانه برای انجام معاملات بر روی نماد دکس در آلپاری زمان هم پوشانی بین بازار فرانکفورت و نیویورک بوده که این هم پوشانی بین ساعات 16:30 تا 19:30 به وقت ایران است.

 

نماد دکس در متاتریدر 4 و 5

 

برای مشاهده نماد دکس در متاتریدر می توانید از پنجره «Symbols» این نماد در در دسته بندی مربوط به شاخص ها «Indices» مشاهده کنید:

نماد دکس در آلپاری
نماد دکس در متاتریدر 5 و 4 آلپاری

 

مزایا و معایب نماد دکس در آلپاری

 

شاخص DAX مانند شاخص ها و نمادهای دیگر، ویژگی های معاملاتی خاص خود را دارد. در ادامه به بررسی ویژگی ها و مزایا و معایب معامله روی این نماد می پردازیم.

از مهم ترین ویژگی های نماد دکس در آلپاری، وابستگی بسیار زیاد این شاخص به تحولات اقتصادی کشور آلمان است. با توجه به اینکه این نماد شامل 40 شرکت بزرگ آلمانی در حوزه های مختلف از داروسازی تا بیمه، آدیداس و … می باشد.

برای معامله بر روی این شاخص توجه به شیوه عملکرد این شرکت ها و بطور کلی وضعیت اقتصاد اروپا بسیار حائز اهمیت است.

مزایا معایب
اسپرد پایین وابستگی زیاد به اقتصاد آلمان و اروپا
امکان معامله با حداقل (20$) موجودی وابستگی به تحولات سهام 40 شرکت
پتانسیل بالای سودآوری ریسک بالای قراردادهای CFD

 

نظر کارشناس درباره نماد دکس در آلپاری

 

در انتها باید به این  مسئله اشاره کرد که نماد دکس در آلپاری همانطور که گفته شد؛ یکی از محبوب ترین نمادها در بین معامله گران شاخص ها بوده و همواره از اهمیت زیادی در بازارهای مالی برخوردار است.

مطالعه رفتار این نماد و تغییرات قیمتی آن اطلاعات زیادی در مورد سلامت اقتصاد آلمان و 40 شرکت مهم فعال در بورس فرانکفورت و همین طور اقتصاد اروپا به ما می دهد. اخبار و اطلاعات مربوط به بازارهای اروپایی و تحولات آن باعث نوسانات قیمتی این شاخص می شود.

به همین دلایل در زمان معامله نماد دکس در آلپاری باید تمام عوامل موثر بر تغییرات قیمت آن را مدنظر قرار داد و با توجه به اینکه در این بروکر، نماد DAX به صورت قراردادهای CFD ارئه می شود؛ باید به ریسک بالای معاملات این نوع قراردادها نیز توجه کرد.

در نهایت معامله گران در صورت توجه به این ریسک ها و انجام تحلیل های مناسب و با توجه به اسپرد بسیار پایین این شاخص در بروکر آلپاری می توانند معاملات سودده بسیاری بر روی این شاخص داشته باشند.

سوالات متداول

نماد شاخص دکس در آلپاری چیست؟

نماد دکس در آلپاری در گذشته به صورت DAX30  شناخته می شد اما امروزه با اضافه شدن 10 شرکت دیگر، این شاخص با نماد GRE40-m نمایش داده می شود.

اسپرد نماد دکس در آلپاری چقدر است؟

مقدار اسپرد نماد دکس در بروکر آلپاری از مقدار حداقل 0.0 پیپ محاسبه می شود.

درج نظر