مقایسه حساب های الپاری ⚡ تفاوت حساب های آلپاری | Alpari

05 اکتبر 2023 -

بررسی تفاوت ها و مقایسه حساب های آلپاری

 

تنوع حساب های معاملاتی در کارگزاری های فارکس، به تناسب تعداد مشتریان آنها، افزایش پیدا می کند. خوشبختانه بروکر آلپاری با بیش از 2.4 میلیون نفر مشتری از سراسر جهان، دارای تنوع زیادی در حساب های معاملاتی خود می باشد.

اما بسیاری از معامله گران برای انتخاب حساب معاملاتی خود در ابتدای کار، دچار وسواس و تردید می شوند و نمی دانند کدام حساب برای آنها مناسب است؟ به همین جهت، با روش نادرستی، مقایسه حساب های آلپاری را انجام می دهند.

ثبت نام در Alpari

توجه داشته باشید که شرایط معاملاتی شما، تاثیر بسزایی در انتخاب حساب های آلپاری دارد. اگر معامله گر مبتدی هستید و یا می خواهید یک استراتژی جدید را تست کنید، انتخاب حساب ecn ریسک زیادی برای شما خواهد داشت!

اگر می خواهید با تفاوت حساب های آلپاری بیشتر و دقیق تر آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم، این پست را مطالعه کنید. در ادامه به بررسی تفاوت های اصلی و مهم در انواع حساب های بروکر آلپاری می پردازیم.

نام بروکر فارکس
آلپاری-Alpari
حساب نانو حذف شد!
حساب استاندارد مناسب برای با تجربه
حساب ECN مناسب برای حرفه ای
حساب Pro ECN مناسب برای حرفه ای
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

بررسی تفاوت حساب های آلپاری (ویدیو)

 

 

تفاوت حساب های آلپاری؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

تفاوت حساب های آلپاری چیست؟

 

برای انتخاب یک حساب معاملاتی مناسب، می توانید تفاوت حساب های آلپاری را، بررسی کنید و متناسب با نیاز و شرایط خود، یکی از آنها را برای شروع معاملات خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که حساب های آلپاری جزئیات زیادی دارد، که اصلی ترین تفاوت ها را بررسی کرده ایم.

تفاوت حساب های آلپاری، مقایسه حساب های آلپاری

مهمترین تفاوت هر یک از حساب های معاملاتی در بروکر آلپاری شامل موارد:

 • حداقل واریز اولیه؛
 • کمترین اسپرد؛
 • کمیسیون معاملات؛
 • پلتفرم معاملاتی؛
 • حداکثر لوریج است.

 

حداقل واریزی اولیه به حساب ها

 

اولین تفاوت حساب های آلپاری، حداقل واریزی برای فعال سازی شروع معاملات است. خوشبختانه به طور کلی، مبلغ اولیه برای فعال سازی حساب های آلپاری رقم بالایی بشمار نمی رود و تمامی حساب ها با کمتر از 500 دلار قابل استفاده می باشند.

اما با توجه به شرایط قیمت دلار در ایران، بسیاری از معامله گران برای شروع کار و بررسی وضعیت حساب معاملاتی خود، ترجیح می دهند در ابتدای کار، مبلغ کمتری واریز نمایند. حساب معاملاتی با کمترین مبلغ واریزی، حساب نانو در آلپاری می باشد.

شما می توانید تنها با 1 دلار که معادل 100 سنت است، در این حساب معامله نمایید [متاسفانه این حساب در آلپاری حذف شد]. برای استفاده از حساب استاندارد و ECN هم، به ترتیب حداقل 20 دلار و 300 دلار باید واریز نمایید.

 

کمترین اسپرد حساب های معاملاتی

 

کمترین اسپرد یکی دیگر از تفاوت حساب های آلپاری است. میزان اسپرد پایه در هریک از حساب ها تفاوت دارد و این موضوع می تواند برای برخی از معامله گران مثل اسکالپرها اهمیت زیادی داشته باشد.

در نماد EURUSD در جفت ارزهای فارکس آلپاری، شاهد کمترین اسپرد هستیم. کمترین میزان اسپرد حساب های نانو و استاندارد در این نماد 0.8 پیپ و حساب های ECN از 0.0 پیپ می باشد.

البته توجه داشته باشید که میانگین اسپرد در این حساب ها متفاوت با یکدیگر هست و در بسیاری از نمادهای دیگر، حداقل اسپرد حتی در حساب های ECN نیز، بالای 1.0 پیپ می باشد.

 

نحوه اجرای معاملات و کمیسیون بروکر

 

بروکرهای فارکس از طریق حساب های ECN معامله گران را به هسته مرکزی نقدینگی در فارکس متصل می کند، تا معامله نمایند.[با کمترین اسپرد که نزدیک به 0.0 پیپ است.] همین موضوع باعث ایجاد تفاوت در نحوه اجرای سفارشات مشتریان نیز می گردد.

بروکر آلپاری برای اجرای اردر ها و سفارشات معامله گران دو نوع روش اجرای در حساب های خود دارد:

 

🔘اجرای آنی یا Instant Execution

 

نقدینگی معاملات در حساب هایی که به روش اجرای آنی کار می کنند، به طور عمومی توسط مشتریان کارگزاری تامین می شود. در برخی از مواقع نیز، بروکر برای کنترل اسپرد معاملات، از میز معاملاتی خود استفاده می کند.

در این نوع حساب ها، بروکر آلپاری از طریق اسپرد معاملات، هزینه های اجرای دستورات را به عنوان درآمد خود در نظر می گیرد. به طور معمول، این حساب ها دارای اسپرد بالای 1.0 پیپ می باشند. حساب نانو و استاندارد در آلپاری جزو این دسته می باشند.

 

🔘اجرای بازار یا Market Execution

 

روش اجرای بازار برای حساب های معاملاتی بکار می رود که به صورت مستقیم توسط نقدینگی بانک ها و موسسات مالی فارکس تامین می شوند. در این نوع حساب ها اسپرد بسیار پایین است و بروکرها برای دریافت کارمزد، از مشتریان خود کمیسیون دریافت می کنند.

کمیسیون بروکر آلپاری در حساب های ECN از 1.6 دلار در هر لات از معاملات جفت ارزهای فارکس و فلزات گرانبها مثل «طلا» و «نقره» می باشد. توجه داشته باشید که این کمیسیون در ازای یک طرف معامله دریافت می شود و در مجموع کمیسیون هر معامله 3.2 دلار خواهد بود.

انواع حساب های آلپاری

پلتفرم معاملاتی حساب ها

 

تفاوت دیگر حساب های الپاری، مربوط به پلتفرم معاملاتی آن می باشد. حساب های معاملاتی در بروکر آلپاری مبتنی بر دو نسخه متاتریدر 4 و 5 ارائه شده است. بجز حساب نانو، سایر حساب های آلپاری در هر دو پلتفرم قابل استفاده می باشد.

تفاوت حساب هایی که با متاتریدر 4 و 5 کار می کنند، شامل موارد زیر است:

 

🔘سواپ فری حساب های مبتنی بر متاتریدر 4

 

در بروکر آلپاری درخواست حساب اسلامی یا سواپ فری، تنها در حساب هایی که با متاتریدر 4 کار می کنند، امکان پذیر است. بنابراین معامله گرانی که به دنبال استفاده از حساب بدون بهره شبانه یا سواپ هستند، بهتر است از حساب های مبتنی بر “MT4” استفاده کنند.

 

🔘تعداد سفارشات معاملاتی در متاتریدر 5

 

حساب های معاملاتی که از متاتریدر 5 استفاده می کنند، محدودیت کمتری در حداکثر تعداد سفارشات باز و معلق دارند. بنابراین حساب های مبتنی بر متاتریدر 5 برای معامله گرانی که از روش مارتینگل و هج استفاده می کنند و یا بر روی نمادهای متنوعی، به طور همزمان معامله می کنند، مناسب می باشد.

 

لوریج یا اهرم حساب ها

 

حداکثر لوریج (اهرم معاملاتی)، یکی دیگر از موارد تفاوت حساب های آلپاری است. البته اهمیت این موضوع نسبت به سایر موارد بسیار کمتر است. حداکثر لوریج در حساب نانو 1:500 است و در حساب های استاندارد 1:1000 و در حساب های ecn تا سقف 1:3000 می باشد.

همچنین کمترین میزان اهرم معاملاتی نیز در حساب های استاندارد از 1:10 می باشد و معامله گرانی که در حساب های ecn معامله می کنند، می توانند از لوریج 1:2 نیز استفاده نمایند.

ثبت نام در بروکر آلپاری

مقایسه حساب های آلپاری

 

در جدول زیر حساب های بروکر آلپاری را می توانید با یکدیگر مقایسه کنید:

مقایسه حساب های آلپاری
حساب های آلپاری
حداقل اسپرد کمیسیون حداقل واریزی
حساب سنت
از 1.2 پیپ ندارد $1
حساب استاندارد MT4
از 0.8 پیپ
ندارد $20
حساب استاندارد MT5 از 0.8 پیپ
ندارد $50
حساب ECN MT4
از 0.2 پیپ
ندارد
$100
حساب Pro ECN MT4 از 0.0 پیپ
از 1.6 دلار در لات
$300
حساب ECN MT5 از 0.0 پیپ
از 1.6 دلار در لات
$500

 

 

💡جمع بندی کارشناس دیجی تریدرز درباره مقایسه حساب های الپاری

 

استفاده از حساب معاملاتی مناسب، نیازمند بررسی دقیق و مقایسه مشخصات حساب های معاملاتی در بروکر آلپاری می باشد. معامله گران می توانند بر اساس بودجه، تخصص و سبک معاملاتی خود، یکی از حساب های بروکر آلپاری انتخاب کنند.

در این پست بخشی از مهمترین تفاوت حساب های آلپاری را بررسی کردیم. در صورتی که علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی برای خودتان هستید، می توانید با واحد کارشناسان دیجی تریدرز در تلگرام تماس بگیرید.

سوالات متداول

مهمترین تفاوت حساب های آلپاری چیست؟

بروکر آلپاری 6 نوع حساب معاملاتی دارد که مهمترین تفاوت آنها برای معامله گران می تواند متفاوت باشد. برخی از مهمترین فاکتورهای بررسی تفاوت حساب های آلپاری، شامل موارد زیر است:

 • اسپرد معاملات
 • کمیسیون معاملاتی
 • حداقل واریز اولیه

نظرات (2)
 1. لطفا توضیح دهید که چه عواملی باید در انتخاب بین حساب‌های مختلف آلپاری در نظر گرفته شود؟ حداقل واریزی اولیه برای هر یک از حساب‌های آلپاری چقدر است؟ تفاوت اصلی بین حساب‌های ECN و استاندارد در چیست؟

  • تمامی این موارد به صورت کامل در مقاله بررسی شده است.

درج نظر