اندیکاتور اسمارت مانی در تریدینگ ویو چیست؟ (Smart Money)

04 مه 2024 -

اندیکاتور اسمارت مانی در تریدینگ ویو

 

اندیکاتور اسمارت مانی، ابزاری پیشرفته برای تریدرهایی است که به سبک تجارت پول هوشمند علاقه‌مند هستند و می‌خواهند عمق بیشتری از تحلیل بازار را درک کنند.

این اندیکاتور که به صورت رایگان در پلتفرم‌هایی مانند تریدینگ ویو (TradingView) قابل دسترسی است، با استفاده از رسم خطوط و نشانه‌گذاری‌های خاص بر روی نمودار قیمت، به تریدرها کمک می‌کند.

معامله گران به راحتی می توانند الگوهای معاملاتی پیچیده و نقاط کلیدی بازار [مانند نقاط تغییر جهت (CHoCH)، شکست و بست (BOS)، ساختار داخلی و سوئینگ‌های قیمتی] را شناسایی کنند.

بهترین اندیکاتور اسمارت مانی در تریدینگ ویو، «Smart Money Concepts» نام دارد که توسط “Lux Algo” توسعه پیدا کرده است. در حال حاضر بیش از 40 هزار تریدر از این اندیکاتور روزانه در معاملات خود استفاده می کنند.

اندیکاتور اسمارت مانی در تریدینگ ویو

در جدول زیر می توانید برخی از اندیکاتورهای اسمارت مانی تریدینگ ویو را مشاهده کنید:

نام اندیکاتور
تعداد کاربر
اندیکاتور SMC +40000
اندیکاتور smart money expo +9000
اندیکاتور SMI +5000
اندیکاتور Range (chart prime) +2000

 

اندیکاتور اسمارت مانی چیست؟

 

اندیکاتور اسمارت مانی (Smart Money) یک ابزار تحلیلی است که برای شناسایی و استفاده از حرکات و روندهای بازار ایجاد شده توسط سرمایه‌گذاران بزرگ و بازیگران اصلی بازار، مانند بانک‌ها و مؤسسات مالی، استفاده می‌شود.

این شاخص به معامله‌گران خرد کمک می‌کند تا حجم نقدینگی و معاملات ورودی و خروجی این بازیگران را تشخیص دهند و بر اساس آن، تصمیمات معاملاتی آگاهانه تری بگیرند.

هدف از استفاده از شاخص اسمارت مانی، تعقیب کردن حرکات سرمایه‌های بزرگ و همراهی با جریانات قدرتمند بازار برای بهره‌مندی از روندهای ایجاد شده و دستیابی به سودهای احتمالی است.

 

آمورش اندیکاتور اسمارت مانی تریدینگ ویو

 

برای فعال کردن و استفاده از اندیکاتور اسمارت مانی در تریدینگ ویو، ابتدا باید به وب‌سایت TradingView بروید. اندیکاتورهای متعددی در خصوص اسمارت مانی در تریدینگ ویو وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

بدون شک، بهترین اندیکاتور در این حوزه، Smart Money Concepts [LuxAlgo] است که امتیاز بسیار بالایی را نیز از کاربران دریافت کرده است و دارای به بهترین شکل نواحی مختلف را می تواند شناسایی کند.

 

دسترسی به بخش چارت

پس از ورود به حساب کاربری خود، در منوی بالای صفحه، گزینه‌ی “Chart” را انتخاب کنید تا به فضای کاری چارت هدایت شوید.

باز کردن پنجره‌ی اندیکاتورها

در صفحه‌ی چارت، به دنبال نماد “+” یا گزینه‌ی “Indicators” در بالای صفحه گشته و بر روی آن کلیک کنید تا پنجره‌ی جستجوی اندیکاتورها باز شود.

جستجوی اندیکاتور اسمارت مانی

در نوار جستجوی پنجره‌ی اندیکاتورها، عبارت “Smart Money Concepts” را تایپ کنید و منتظر بمانید تا نتایج جستجو ظاهر شوند.

اندیکاتور اسمارت مانی در تریدینگ ویو

 

انتخاب و فعال‌سازی اندیکاتور

از لیست نتایج جستجو، “Smart Money Concepts [LuxAlgo]”  را پیدا و انتخاب کنید. با کلیک بر روی این گزینه، اندیکاتور به صورت خودکار به چارت شما اضافه و فعال می‌شود.

تنظیم و استفاده از اندیکاتور

پس از اضافه شدن اندیکاتور به چارت، می‌توانید تنظیمات آن را مطابق با نیاز و استراتژی معاملاتی خود تغییر دهید و شروع به تحلیل بازار کنید.

اندیکاتور اسمارت مانی در تریدینگ ویو

 

💡نظر کارشناس درباره اندیکاتور اسمارت مانی

 

در نهایت می‌توان گفت که آشنایی با اندیکاتور اسمارت مانی و تنظیمات دقیق آن می‌تواند برای هر معامله‌گری که به دنبال بهره‌گیری از اطلاعات و استراتژی‌های بازیگران کلیدی بازار است، یک مزیت رقابتی به شمار آید.

استفاده مؤثر از این ابزار، نه تنها به شما کمک می‌کند تا فرصت‌های معاملاتی بهتری را شناسایی کنید، بلکه به شما امکان می‌دهد تا با درک عمیق‌تری از بازار، استراتژی‌های معاملاتی خود را بهینه‌سازی نمایید.

به یاد داشته باشید که موفقیت در معاملات نیازمند صبر، تمرین و تحلیل دقیق بازار است. برای کسب اطلاعات بیشتر به پست های بعدی مربوط به تنظیمات و استراتژی های مبتنی بر اندیکاتور اسمارت مانی مراجعه کنید.

سوالات متداول

چگونه می‌توان از اندیکاتور اسمارت مانی در تریدینگ ویو استفاده کرد؟

برای استفاده از اندیکاتور اسمارت مانی در TradingView، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید، سپس به بخش چارت رفته و از منوی “Indicators”  عبارت “Smart Money Concepts” را جستجو کرده و اندیکاتور را به چارت خود اضافه کنید.

اندیکاتور اسمارت مانی چیست؟

اندیکاتور اسمارت مانی یک ابزار تحلیلی در پلتفرم‌هایی مانند TradingView  است که به معامله‌گران کمک می‌کند تا حرکات و استراتژی‌های سرمایه‌گذاران بزرگ و بازیگران اصلی بازار را شناسایی و از آن بهره ببرند.

نظرات (1)
  1. چگونه می‌توانید نقاط تقاطع‌ها و روندهای مهم را در نمودارها با استفاده از این اندیکاتور شناسایی کنید؟

درج نظر