شاخص s&p 500 در تریدینگ ویو (Tradingview) ✅شاخص اس اند پی 500 در تریدینگ ویو

23 ژوئن 2024 -

بررسی شاخص s&p 500 در تریدینگ ویو

 

«شاخص S&P 500 در تریدینگ ویو» به عنوان یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین شاخص های مالی در بورس «نیویورک» و «نزدک» آمریکا است، که مورد توجه معامله گران قرار می گیرد.

تریدینگ ویو یک پلتفرم تحلیل تکنیکال و داده محور است که ابزارهای متنوعی را برای تحلیل بازارهای مالی، از جمله شاخص «S&P 500»، در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد!

این شاخص در تریدینگ ویو با نماد “SPX” یا “SPX500” شناخته می شود و تریدرها می توانند نمودارهای تاریخی، اندیکاتورهای مختلف، و ابزارهای ترسیمی را برای تحلیل رفتار قیمت و شناسایی الگوهای معاملاتی استفاده کنند.

همچنین، تریدینگ ویو امکان دسترسی به اخبار مرتبط و تحلیل‌های روزانه شاخص s&p 500 در فارکس را فراهم می‌کند؛ که می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر معامله‌گران کمک کند. در ادامه نحوه استفاده از نمودار تحلیلی این شاخص را بررسی می کنیم.

شاخص S&P 500 در تریدینگ ویو

نام بروکر نماد شاخص S&P 500
OANDA SPX500USD
Capital.com US500
Forex.com SPX500
Vantage SP500

 

شاخص s&p در تریدینگ ویو

 

شاخص S&P 500 در تریدینگ ویو و دیگر پلتفرم های معاملاتی، اغلب با نماد “SPX” یا “US500” در دسترس معامله‌گران است. در ادامه آموزش نحوه باز کردن نماد S&P در تریدینگ ویو را به‌صورت مرحله به مرحله آموزش داده‌ایم.

 

گام 1: ورود به بخش “Indices”

پس از ورود به وبسایت «Trading view.com» در صفحه اول (Home Page) از منوی بالا گزینه “Markets” را انتخاب کنید و نشانگر موس خود را روی گزینه “Indices” ببرید؛ پس از نمایش زیر منوهای مربوطه، نماد “S&P 500 ” را انتخاب کنید.

شاخص S&P 500 در تریدینگ ویو

 

گام 2 : انتخاب نماد از بروکر

در صفحه جدید شما از بین بروکر های مختلف می‌توانید به دلخواه «نماد شاخص S&P 500» را انتخاب کنید؛ روی دکمه «CDFs on S&P Indices» کلیک کنید و از منوی باز شده بروکر مدنظر خود را انتخاب کنید.

شاخص S&P 500 در تریدینگ ویو

 

گام 3 : باز کردن نمودار در تریدینگ ویو

بعد از انتخاب بروکر، در این صفحه گزینه «SPX500USD Chart» را بزنید تا نمودار برای شما نمایش داده شود. توجه داشته باشید در این صفحه نام نماد بسته به بروکری که انتخاب کردید متفاوت می‌باشد.

شاخص S&P 500 در تریدینگ ویو

 

💡نظر کارشناس درباره “شاخص S&P در تریدینگ ویو”

 

تریدینگ ویو یک پلتفرم کاملا حرفه‌ای برای یک معامله‌گر به شمار می‌رود؛ امکانات بی نظیر این پلتفرم باعث شده میلیون ها کاربر در روز با استفاده از تریدینگ ویو تحلیل و بررسی خود را انجام دهند؛ در یک کلام تریدینگ ویو دفتر کار یک معامله‌گر است.

در این پلتفرم شاخص «S&P» از بروکر های مختلف در دسترس کاربران قرار دارد، از این رو شما قادر خواهی بود در کمتر از چند دقیقه قیمت نماد “SPX” از بروکر های مختلف را ارزیابی کنید و همچنین شما می‌توانید از این شاخص برای پیش بینی عملکرد کلی بازار در «بلند مدت» بهره ببرید.

سوالات متداول

آیا معاملۀ نماد S&P 500 در تریدینگ ویو مزایای ویژه‌ای دارد؟

بله، این شاخص معمولاً به‌عنوان نماینده‌ای از عملکرد کل بازار سهام آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد و تحلیل آن به‌عنوان یک نشانگر مهم برای سلامت بازار و جهت‌گیری بازار استفاده می‌شود.

چرا معاملۀ نماد S&P 500 در تریدینگ ویو مورد توجه قرار می‌گیرد؟

این نماد یکی از معروف‌ترین نمادهای بورسی جهان است و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌های بازار سهام آمریکا شناخته می‌شود. تریدینگ ویو به‌عنوان یکی از پرکاربردترین وب‌سایت‌های تحلیل بازار، اطلاعات دقیق و به‌روز از نماد S&P 500 را ارائه می‌دهد.

درج نظر