ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو ✅نحوه ساخت اندیکاتور با کد پاین اسکریپت

22 آوریل 2024 -

نحوه ساخت اندیکاتور در تردینگ ویو

 

اندیکاتورها (Indicator) ابزارهایی هستند که به تریدرها سیگنال های خرید و فروش ارائه می کنند. این ابزارهای کمکی داده‌های مربوط به قسمت را استخراج می‌کنند و با انجام برخی معادلات بر‌ روی آن‌ها یک خروجی را ارائه می‌کنند.

با توجه به مزایایی که این ابزارها دارند، «نحوه ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو» بیش‌ از پیش مورد توجه تریدرها واقع شده است. پاین اسکریپت (Pine Script) یک زبان برنامه‌نویسی ساده و قدرتمند است که به‌طور خاص برای تریدینگ ویو طراحی شده است.

این زبان به شما امکان می‌دهد تا اندیکاتورها و استراتژی‌های معاملاتی “سفارشی” خود را ایجاد کنید. در ادامه مقاله آموزش فارکس، نحوه قرار دادن کد اندیکاتور با سورس پاین اسکریپت را آموزش داده ایم.

آموزش نحوه ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو

 

آموزش ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو

 

ساخت اندیکاتور در پلتفرم تریدینگ ویو به دلیل مزایای اختصاصی آن مورد توجه همه قرار دارد. برای ساخت اندیکاتور تریدینگ ویو باید گام‌های زیر را در نظر بگیرید:

  • گام 1: انتخاب نوع اندیکاتور

ابتدا باید نوع اندیکاتوری که می خواهید بسازید را از قسمت اندیکاتور در تریدینگ ویو انتخاب کنید. تریدینگ ویو طیف وسیعی از اندیکاتورهای پیش‌فرض را ارائه می‌دهد؛ اما شما می‌توانید اندیکاتورهای سفارشی خود را نیز بسازید.

 

  • گام 2: نوشتن کد اندیکاتور

برای نوشتن کد اندیکاتور، باید از زبان برنامه‌نویسی “Pine Script” استفاده کنید. «Pine Script» یک زبان برنامه‌نویسی ساده و قدرتمند است که به‌طور خاص برای تریدینگ ویو طراحی شده است.

برای نوشتن کد، وارد چارت یکی از نمادهای معاملاتی شود و در پایین صفحه بر روی دکمه «Pine Editor» کلیک کنید.

آموزش نحوه ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو
نحوه ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو

 

  • گام 3: تست اندیکاتور

پس‌از نوشتن کد اندیکاتور، باید آن را تست کنید تا مطمئن شوید که به‌درستی کار می‌کند. برای این کار می‌توانید از ابزار “َAdd to chart” در تریدینگ ویو استفاده کنید.

در این حالت این اندیکاتور به چارت شما اضافه می شود و می توانید عملکرد آن را بررسی نمایید.

 

  • گام 4: انتشار اندیکاتور

پس‌از تست و تأیید عملکرد صحیح اندیکاتور، می‌توانید آن را برای سایر تریدرها منتشر کنید. برای این کار می‌توانید از بخش “Publish indicator” در تریدینگ ویو استفاده کنید.

 

چرا باید در تریدینگ ویو اندیکاتور بسازیم؟

 

مزایای «ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو» عبارت‌اند از:

  • انعطاف‌پذیری: با ساخت اندیکاتور در tradingview، می‌توانید اندیکاتورهایی را ایجاد کنید که به‌طور خاص با نیازها و استراتژی معاملاتی شما مطابقت داشته باشند.
  • صرفه‌جویی در زمان: با ساخت اندیکاتورهای خود، می‌توانید از جستجو و دانلود اندیکاتورهای مشابه که ممکن است تمام نیازهای شما را برآورده نکنند، صرفه‌جویی کنید.
  • یادگیری: با ساخت اندیکاتور، می‌توانید در مورد تحلیل تکنیکال و زبان برنامه‌نویسی پاین اسکریپت بیشتر یاد بگیرید.
  • خلاقیت: با ساخت اندیکاتور، می‌توانید خلاقیت خود را به کار بگیرید و اندیکاتورهایی را ایجاد کنید که به شما در معاملات بهتر کمک می‌کند.

 

💡نظر کارشناس درباره ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو

 

اندیکاتورها از دسته بهترین و کارآمدترین ابزارهای تکنیکال هستند که تریدرها را همراهی می‌کنند. این ابزارها را می‌توانید به‌صورت آماده استفاده یا اینکه خودتان آن‌ها را به نوعی خلق کنید.

چالش اصلی برای ساخت یک اندیکاتور در پلتفرم تریدینگ ویو این است که باید به زبان برنامه‌نویسی پاین اسکریپت آشنایی داشته باشید تا بتوانید یک اندیکاتور حرفه ای در این پلتفرم بسازید.

این زبان نوعی اسکریپت است و یادگیری آن کار سختی نیست اما نیاز به آشنایی با مفهوم آن دارد. توجه داشته باشید که هرچه زمان بیشتری صرف جزئیات کد یک اندیکاتور کنید، نتیجه نهایی حرفه‌ای‌تر خواهد بود.

سوالات متداول

چه تفاوتی در ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو و متاتریدر وجود دارد؟

زبان برنامه‌نویسی این دو پلتفرم با هم متفاوت است.

چگونه باید در تریدینگ ویو اندیکاتور ساخت؟

با فراگیری زبان پاین اسکریپت می‌توانید اقدام به ساخت اندیکاتور کنید.

درج نظر