کپی ترید در تریدینگ ویو چیست؟ نحوه کپی ترید در TradingView

06 مارس 2024 -

بررسی کپی ترید در تریدینگ ویو

 

برای درک اصول کپی ترید در تریدینگ ویو، باید مفهوم تکرار معاملات سایر معامله‌ گران را درک کنید. پلتفرم های خودکار معاملات کپی، مشارکت افراد را در این نوع معاملات آسان تر از همیشه کرده است.

این پلتفرم ها به شما این امکان را می دهند که [به طور خودکار] معاملات افراد با تجربه بازار را کپی کنید و نیازی به اجرای دستی نداشته باشید!

کپی ترید” که به عنوان ترید اجتماعی نیز شناخته می‌شود، مفهومی است که در سال های اخیر به لطف پیشرفت‌های فناوری و گسترش پلتفرم‌های تجارت آنلاین، محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده است.

این سیستم به معامله گران اجازه می دهد تا به طور خودکار معاملات معامله گران باتجربه و موفق را در پلتفرم هایی نظیر تریدینگ ویو (TradingView) تکرار کنید؛ و از تخصص آن ها سود کسب کنید.

کپی ترید در تریدینگ ویو

 

نحوه کپی ترید در تریدینگ ویو چگونه است؟

 

هنگامی که یک معامله گر، «ارائه دهنده سیگنال» را پیدا می کند که سبک معاملاتی و عملکردش با اهداف و تحمل ریسک او همخوانی دارد، می تواند این انتخاب را داشته باشد که معاملات خود را به طور خودکار کپی کند.

این بدان معنی است که هر زمان ارائه دهنده سیگنال انتخابی، موقعیتی را باز یا ببندد، همان معاملات در حساب معاملاتی فرد دنبال شونده نیز انجام می شود. فرآیند «کپی ترید در تریدینگ ویو» دقیقا به همین صورت عمل می کند.

کپی ترید در تریدینگ ویو
نحوه کپی ترید در تریدینگ ویو

برخی از پلتفرم های سوشال ترید، امکان “اتصال حساب متاتریدر به تریدینگ ویو” را فراهم می کنند. شما می توانید توسط این پلتفرم ها بدون «استفاده از VPS» معاملات خود را در حساب تجاری خود انجام دهید!

 

مزایا و معایب کپی ترید در تریدینگ ویو

 

همانگونه که اشاره شد، “کپی ترید” [یک رویکرد در تجارت آنلاین است که] به افراد این امکان را می دهد تا معاملات تجاری دیگران را کپی کنند!

این روش نیز دارای زیر مزایا و معایب خاص خود است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

 

🟢مزایای کپی ترید در Tradingview

 

یکی از مزایای اصلی «کپی ترید تریدینگ ویو»، پتانسیل ایجاد بازده ثابت [بدون نیاز به صرف ساعت ها] برای تجزیه و تحلیل بازارها است. با کپی برداری از معاملات افراد موفق، می توانید از تخصص آن ها استفاده کنید و از استراتژی های آنها سود ببرید!

یکی دیگر از مزایای کپی تریدینگ فارکس این است که می تواند یک ابزار یادگیری ارزشمند باشد. با مشاهده استراتژی های معاملاتی افراد موفق، می توانید بینشی در مورد فرآیند تصمیم گیری آن ها کسب کنید و از اقداماتشان درس بگیرید.

زیرا معامله گران در این تریدینگ ویو، دیدگاه خود را به طور کامل توضیح می دهند. این مورد می تواند به شما کمک کند تا مهارت های معاملاتی خود را بهبود بخشیده و در آینده تصمیمات آگاهانه تری بگیرید.

علاوه بر این، «کپی تریدینگ در تریدینگ ویو» به شما این امکان را می دهد که با توزیع سرمایه گذاری های خود در بین معامله گران متعدد، سبد سهام خود را متنوع کنید. این حرکت می تواند به کاهش ریسک و افزایش پتانسیل بازدهی ثابت کمک کند.

 

🔴معایب کپی ترید در Traingview

 

هرگونه سرمایه‌ گذاری در بازارهای مالی با ریسک هایی همراه است؛ و استفاده از کپی ترید هم از این قاعده مستثنی نیست! لزوما سودهای گذشته افراد موفق در بازار، کلیدی برای دستیابی به سود مستمر نخواهد بود [و سرمایه گذار ممکن است، ضرر کند].

استفاده از “کپی ترید تریدینگ ویو” به معنای اتکا بر دیگران است و افراد ممکن است بر تصمیمات تجاری خود تأثیر کمتری داشته باشند. این امر باعث می شود تا موجب افزایش وابستگی به دیگران و کاهش مهارت‌های تحلیل بازار شود.

استفاده از کپی ترید ممکن است باعث عدم شخصی سازی سبد سرمایه‌گذاری شود. افراد ممکن است نتوانند به صورت دقیق سبد خود را مدیریت کنند و آن را با نیازهای خود تنظیم کنند.

برخی سرویس‌های کپی ترید ممکن است هزینه‌های مخفی داشته باشند که این موضوع ممکن است، تأثیر مستقیمی بر سودآوری سرمایه‌ گذاران داشته باشد.

مزایای کپی ترید تریدینگ ویو
معایب کپی ترید تریدینگ ویو
  • سهولت استفاده
  • دسترسی به تجربه حرفه ای
  • حفظ زمان
  • ریسک مدیریتی
  • عدم تضمین سود
  • اتکا بر دیگران
  • عدم شخصی سازی
  • هزینه های مخفی

 

💡کپی ترید از تریدینگ ویو به متاتریدر 4 و 5

 

این روش مخصوص افرادی است که به دنبال استفاده از ابزارهای تحلیل پیشرفته در حین انجام معاملات بر روی پلتفرم متاتریدر 4 و 5 (MT4 و MT5) بروکر های فارکس هستند.

این ادغام به معامله گران اجازه می دهد تا نقاط قوت هر دو پلتفرم را ترکیب کنند و از بینش‌ های به‌ دست‌ آمده از جامعه پر جنب و جوش تریدینگ ویو و قابلیت‌های نموداری آن بهره ببرند.

برای این کار، معامله‌گران می‌توانند از خدمات یا افزونه‌های شخص ثالث استفاده کنند که همگام سازی سیگنال های تجاری بین دو پلتفرم را تسهیل می‌کند.

این سرویس‌ها معمولا به نصب کد اسکریپت‌ تریدینگ ویو یا برنامه های کاربردی خاص نیاز دارند و اتصالی را ایجاد می کنند که امکان انتقال سفارش‌های تجاری را فراهم می کند.

همچنین می توانید با ایجاد استفاده از اندیکاتورهای تریدینگ ویو و با استفاده از ارسال آن به «Webhook URL» مناسب، معاملات خود را به صورت اتوماتیک در متاتریدر بروکر دریافت کنید!

پس از برقراری ارتباط، معامله گران می توانند ارائه دهندگان سیگنال یا رهبران تجاری را در تریدینگ ویو انتخاب کنند که استراتژی ها و عملکرد آن ها با اهداف معاملاتیشان هماهنگ باشد.

هنگامی که یک ارائه دهنده سیگنال معامله ای را در تریدینگ ویو انجام می دهد، جزئیات معامله به پلت فرم متصل MT4/MT5 منتقل می شود، سپس به طور خودکار معامله مربوطه را در حساب معامله گر انجام می دهد.

این همگام سازی به معامله گران اجازه می دهد تا معاملات ارائه دهندگان سیگنال را در زمان واقعی بدون نیاز به مداخله دستی منعکس کنند.

سوالات متداول

آیا می توانم هنگام کپی کردن معامله در تریدینگ ویو مدیریت بودجه بندی انجام دهم؟

بله، می‌توانید مقدار وجوهی را که به هر معامله تخصیص می‌دهید، هنگام کپی کردن ترید در نظر بگیرید.

آیا امکان کپی تریدینگ در تریدینگ ویو رایگان است؟

بله، شما می توانید از تحلیل ها و ایده های معاملاتی به صورت رایگان هم استفاده کنید.

نظرات (1)
  1. خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون همه چیز خیلی واضح و مفید واقع شد

درج نظر