سیگنال لانگ و شورت چیست؟ سیگنال لانگ (Long) و سگینال (Short) شورت در معاملات

29 آوریل 2024 -

سیگنال لانگ و شورت چیست؟

 

معاملات لانگ و شورت راهی برای شروع ترید در بازار های مالی هستند. سیگنال لانگ (Long Position) به معنای معامله خرید و کسب سود از افزایش قیمت یک دارایی است.

در حالی که سیگنال شورت (Short Position) به معنای معامله فروش و کسب سود از کاهش قیمت یک دارایی محسوب می شود. نحوه معامله با سیگنال لانگ و شورت تفاوتی با یکدیگر ندارد.

سیگنال فارکس برای معامله شورت در تمامی بازارهای قابل اجرا است اما در صرافی های ارزهای دیجیتال، تنها در بازار فیوچرز قابل اجراست! هر چند در برخی از صرافی های بزرگ، امکان معامله در بازار اسپات (Spot) با توکن های شورت وجود دارد.

سیگنال لانگ و شورت چیست

در ادامه این مقاله به طور کامل به موضوع «سیگنال لانگ و شورت چیست» می پردازیم. پیشنهاد می کنم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

سیگنال معاملاتی
لانگ و شورت
سیگنال لانگ
در تمامی بازارها
سیگنال شورت فیوچرز و CFD
بازار معاملاتی فارکس و ارز دیجیتال
دریافت سیگنال پشتیبانی تلگرام

 

سیگنال لانگ و شورت در فارکس

 

پس از پاسخ به سوال «سیگنال لانگ و شورت چیست» حال می توان با منابع پولی و رایگان سیگنال دهی آشنا شد. اگر به تحلیل خود اطمینان کافی ندارید و دنبال منابعی هستید که بتواند تحلیل شما را تایید کند، می توانید از سیگنال های افراد دیگر استفاده نمائید.

بیشتر کانال های سیگنال دهی، دو کانال دارند که شامل کانال عمومی (رایگان) و تخصصی (پولی) می شود. معمولا مدیران آن ها در کانال عمومی تحلیل های خود را به صورت رایگان در اختیار معامله گران قرار می دهند و در روز یک الی دو سیگنال در کانال قرار می دهند.

این منابع کانال دیگری نیز دارند که به عنوان کانال تخصصی شناخته می شود و برای ورود به آن باید اشتراک پولی تهیه کنید؛ در این کانال سیگنال ها به تعداد زیاد و به صورت تخصصی تر وجود دارند و مدیریت معامله نیز توسط شخص ارائه دهنده سیگنال انجام می شود.

 

🟢سیگنال لانگ چیست؟

 

سیگنال لانگ یا سیگنال بای، معاملاتی در پلتفرم ها و کانال ها اشاره می کند که پیشنهاد انجام معامله در جهت رشد قیمت و حرکت صعودی نمودار آن نماد معاملاتی است.

برای انجام معامله با سیگنال لانگ، پس از تنظیم حجم (لات) و حد ضرر، بر روی دکمه آبی (Buy) در متاتریدر کلیک کنید و معامله شما انجام بگیرد.

سیگنال لانگ چیست
معامله با سیگنال لانگ در متاتریدر

 

🔴سیگنال شورت چیست؟

 

سیگنال شورت یا سل، به معاملاتی در کانال های سیگنال دهی گفته می شود که دارای پیشنهاد معامله در جهت کاهش قیمت و حرکت نزولی نمودار جفت ارز یا نماد معاملاتی مورد نظر است.

برای انجام معاملات بر اساس سیگنال شورت (فروش)، کافی است پس از تنظیم حجم معامله و حدود ضرر و سود خود، بر روی دکمه قرمز (Sell) در متاتریدر کلیک کنید.

سیگنال شورت چیست

 

💡نظر کارشناس درباره سیگنال لانگ و شورت

 

در این مقاله به موضوع «سیگنال لانگ و شورت چیست» پرداختیم. اصولا در معاملات فیوچرز از اصطلاحاتی مانند سیگنال شورت و لانگ بیشتر استفاده می شود. سیگنال لانگ به معنای خرید و کسب سود از افزایش قیمت است در حالی که سیگنال شورت به معنای معامله فروش و کسب سود از کاهش قیمت است.

شما همراهان گرامی از کدام منابع سیگنال لانگ و شورت استفاده می کنید؟ به نظر شما استفاده از سیگنال های منابع تخصصی شما را به سود دهی رسانده است؟

سوالات متداول

سیگنال لانگ و شورت چیست؟

سیگنال لانگ به معنای معامله خرید (buy) و سیگنال شورت به معنای معامله فروش (sell) است.

چرا برای افراد مبتدی استفاده از منابع سیگنال لانگ و شورت مناسب است؟

به دلیل آن که افراد مبتدی با استفاده از منابع سیگنال لانگ و شورت می توانند از تحلیل افراد متخصص به سود برسند.

درج نظر