نحوه تغییر لوریج در متاتریدر 4 و 5 فارکس – میزان لوریج در متاتریدر

06 مارس 2024 -

تغییر لوریج در متاتریدر بروکرهای فارکس

 

بسیاری از معامله گران تازه وارد در بازار فارکس، به دنبال «تغییر اهرم معاملاتی» در پوزیشن های فارکس هستند! این موضوع ریشه در تجربه آنها [برای معاملات ارزهای دیجیتال] هم می تواند داشته باشد.

در واقع، بسیاری از معامله گران جدید هنوز در مورد “تغییر لوریج در متاتریدر“، تنظیمات آن و اینکه چگونه می تواند بر معاملات فارکس آنها تأثیر بگذارد، سردرگم هستند.

برخلاف سایر پلتفرم های تجاری، میزان لوریج در فارکس به شکل دیگری تعیین می شود. این راهنمای گام به گام به شما یک نمای کلی ساده در مورد اینکه اهرم چیست و نحوه تغییر آن در متاتریدر را توضیح می دهد.

تغییر لوریج در متاتریدر

تغییر لوریج
در فارکس
تغییر در متاتریدر
❌ندارد
تغییر در کابین ✔️دارد
میزان لوریج در معاملات ثابت برای حساب
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

نحوه تغییر لوریج در متاتریدر

 

«متاتریدر» یک پلتفرم معاملاتی است و به طور پیش فرض گزینه ای برای “تغییر لوریج” حساب در آن وجود ندارد! تنظیمات اهرم لازم را می توان در پورتال کاربری [یا همان کابین شخصی] بروکر خود تنظیم کنید.

همه کارگزاران روش یکسانی برای انجام آن ندارند و شما باید با کارگزاری که از طریق آن پلتفرم MT4 خود را دانلود کرده‌اید، بررسی کنید تا متوجه شوید نحوه تغییر لوریج در متاتریدر به چه صورت است.

 

🔧متداول ترین روش تغییر اهرم در متاتریدر 4

 

ساده ترین راه برای «افزایش» یا «کاهش» اهرم در پلتفرم متاتریدر شما می تواند از طریق کابین کارگزار انجام شود. هر کارگزاری کابین (پرتال) خود را دارد و ظاهر متفاوتی دارد، اما در اینجا مثالی از نحوه تغییر لوریج در آلپاری آورده شده است:

تغییر لوریج در متاتریدر
تغییر لوریج در متاتریدر 4؛ از طریق کابین بروکر

برای “تغییر لوریج در متاتریدر” خود، در ابتدا باید وارد کابین بروکر شوید؛ و از پنل کاربری خود به قسمت «متاتریدر» یا «حساب های تجاری» بروید و بر روی حساب مورد نظری که قصد «تغییر لوریج» را دارید، کلیک کنید. سپس [در فیلد باز شده] مقدار مورد نظر خود را ویرایش کنید.

 

⚖️تغییر اهرم در بروکرها

 

این فرآیند ممکن است کمی زمان بر باشد تا تایید شود، زیرا بروکرهای مختلف رویه های متفاوتی برای تغییر اهرم دارند. برخی حتی به معامله گران “خرده‌ فروش” اجازه استفاده بالاتر از 200:1 را نمی دهند!

بنابراین برای درخواست فعال کردن اهرم بالاتر باید فرم خاصی را پر کنید. اما در بروکرهایی نظیر آلپاری، لایت فارکس و آمارکتس می توانید به راحتی لوریج حساب خود را تغییر دهید و تا سقف 1:1000 را به راحتی استفاده کنید!

با این حال، اگر تصمیم دارید که نسبت ریسک/ریوارد خود را کاهش داده و به اهرم پایین‌ تر تغییر دهید (مثلا از لوریج 1:500 به 1:100) باید معاملات باز خود را در نظر بگیرید.

تغییر اهرم در حین معامله ممکن است از سیاسیت های بروکر شما نباشد، زیرا «الزامات مارجین» برای انواع مختلف اهرم متفاوت است.

 

💡نظر کارشناس درباره تغییر لوریج حساب

 

تغییر لوریج در متاتریدر یکی از مهمترین جنبه‌های موفقیت در معاملات مالی است. اهرم به عنوان اندازه تراکم اجزای یک معامله تعریف می‌شود و تغییر آن می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر عملکرد تجارت داشته باشد.

اگرچه افزایش لوریج ممکن است باعث افزایش سودها یا ضریب هر معامله شود، اما همواره با خطراتی همراه است. تغییر لوریج باید با دقت اجرا شود تا معامله‌ گران بتوانند ریسک و مزیت‌های مرتبط با آن را به خوبی ارزیابی کنند.

به عبارتی، ایجاد تغییر لوریج باید به همراه تحلیل دقیق و برنامه‌ریزی موشکافانه همراه شود تا به بهبود عملکرد معاملات منجر شود و همچنین از ریسک‌های ناخواسته جلوگیری شود.

سوالات متداول

نحوه استفاده از اهرم در متاتریدر 5 به چه صورت است؟

به طور کلی نحوه استفاده و تغییر اهرم در متاتریدر 5 از طریق پنل کاربری فرد در بروکر مورد نظر انجام می گیرد.

آیا امکان تغییر لوریج در متاتریدر وجود دارد؟

خیر، پلتفرم متاتریدر 4 و 5 به هیچ بروکری اختصاص ندارد و تغییر لوریج تنها از طریق پرتال بروکر فارکس امکان پذیر است. بنابراین معامله گران باید از طریق بخش متاتریدر در کابین خود، لوریج را تنظیم نمایند.

نظرات (2)
  1. ایا تغییر دادن لوریج بستگی به موجودی داره؟ یعنی با موجودی کم هم بروکر امکان تغییر لوریج را فراهم میکند ؟

    • بله میزان لوریج به موجودی بستگی دارد. از یک حدی نمی تواند کمتر و از یک حد دیگری نمی تواند بیشتر باشد. به عنوان مثال اگر موجودی شما بالای 3000 دلار باشد، اجازه استفاده از لوریج 1:2000 داده نمی شود و اگر موجودی شما 5 دلار باشد اجازه استفاده از لوریج 1:3000 داده نمی شود؛ چون با کمترین تغییر قیمت مارجین کال خواهد شد.

درج نظر