انواع حساب IronFX برای معاملات فارکس 📊حساب های معاملاتی در آیرون اف ایکس

16 نوامبر 2023 -

انواع حساب IronFX برای معامله گران ایرانی

 

یکی از بروکرهای فعال و معتبر در بازار فارکس ایران، بروکر IronFX است. این کارگزاری، رگولاتوری های معتبر CySEC و ASIC را اخذ کرده است و امکان احراز هویت برای معامله گران ایرانی را ارائه می کند.

انواع حساب IronFX شامل دو دسته حساب های زنده و حساب های STP/ECN می باشد که هریک از آنها، با شرایط مختلفی از نظر اسپرد، کمیسیون و سایر مشخصات، ارائه شده اند.

ثبت نام در آیرون اف ایکس

لیست های بروکر آیرون اف ایکس در وبسایت این بروکر متفاوت با کابین معاملاتی است. برخی از حساب های اعلام شده در سایت کارگزاری، در کابین معامله گران ارائه نشده است!

انواع حساب ironfx

با توجه به اینکه امکان افتتاح حساب واقعی، تنها از طریق کابین بروکر امکان پذیر است، در ادامه این پست به بررسی شرایط و مشخصات انواع حساب IronFX در کابین آن می پردازیم.

نام کارگزاری IronFX
حساب برای مبتدی سنتی و اسپرد ثابت
حساب ECN دارد
پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

بررسی انواع حساب های IronFX (ویدیو)

 

 

انواع حساب ironfx؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود فایل PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

حساب سنتی (Cent) در بروکر IronFX

 

حساب سنت در بروکر IronFX برای معامله گران مبتدی و ربات های معامله گر بسیار کاربردی و مناسب است. معامله گران برای معامله در حساب سنت IronFX باید 50$ واریز کنند و بر روی تمامی نماد ها معامله نمایند.

کمترین حجم قابل معامله در حساب سنت 0.0001 لات است که این امکان را به معامله گران می دهد تا با 10$، مشابه حساب 1000 دلاری حجم معاملات خود را در متاتریدر 4 تنظیم نمایند.

این حساب دارای اسپرد شناور از 2 پیپ می باشد و بدون کمیسیون می باشد. همچنین توجه داشته باشید امکان در این حساب فعال سازی حساب اسلامی یا بدون سوآپ وجود ندارد.

 

حساب های زنده در IronFX

 

حساب های زنده در بروکر IronFX [مشابه حساب های استاندارد و کلاسیک در سایر بروکرهای معتبر فارکس است]؛ که بر اساس اسپرد در سه دسته بندی مختلف، شامل:

  • حساب اسپرد ثابت؛
  • حساب اسپرد شناور؛
  • حساب اسپرد زیرو (ثابت) می باشد.

افتتاح حساب در آیرون اف ایکس

🔘حساب اسپرد ثابت (Live Fixed Spread)

 

حساب اسپرد ثابت برای معامله گران مبتدی مناسب است و امکان مدیریت معاملاتی راحت تری دارد. همچنین برای تست استراتژی معاملاتی با ربات نیز این حساب مناسب تر از سایر حساب های آیرون اف ایکس می باشد.

در این حساب اسپرد ثابت (Fixed) است که همین مساله می تواند به ارزیابی درست استراتژی معاملاتی کمک زیادی نماید. معامله گران می توانند با مبلغ حداقل 50$ واریزی به این حساب، شروع به معامله گری در حساب اسپرد ثابت کنند.

ارز های پایه در حساب اسپرد ثابت آیرون اف ایکس بسیار متنوع هست و معامله گران می توانند بر پایه ارزهایی مثل دلار، یورو، پوند و حتی بیت کوین هم معامله کنند.

حداقل اندازه حجم معامله حساب اسپرد شناور 0.01 لات است و اسپرد معاملاتی در این حساب به صورت ثابت از 1.8 پیپ در نماد های مختلف شروع می شود و کمیسیونی بابت انجام معاملات به این حساب تعلق نمی گیرد.

لوریج معاملاتی حساب اسپرد ثابت آیرون اف ایکس حداکثر 1:1000 است. این حساب قابلیت فعال سازی حساب اسلامی یا بدون سوآپ را دارد. در این حساب امکان ترید بر روی نماد های جفت ارزهای فارکس، سهام ها و شاخص های مهم بورس و ارز های دیجیتال نیز وجود دارد.

 

🔘حساب اسپرد شناور (Live Floating Spread)

 

حساب اسپرد شناور برای افرادی که می خواهند از یک حساب استاندارد استفاده کنند، بسیار مناسب است. ارز های پایه در حساب IronFX بسیار متنوع هست.

معامله گران می توانند بر پایه ارزهایی مثل دلار، یورو، پوند و … و حتی بیت کوین هم معامله کنند. حداقل مبلغ واریز به حساب اسپرد شناور معادل 50 دلار است.

اسپرد معاملاتی در این حساب به صورت شناور از 1.8 پیپ شروع می شود و کمیسیونی بابت انجام معاملات به این حساب تعلق نمی گیرد. سایر شرایط این حساب مشابه حساب فیکس IronFX است.

 

🔘حساب اسپرد ثابت زیرو (Live Zero Fixed Spread)

 

حساب اسپرد ثابت زیرو مشابه حساب اسپرد ثابت آیرون اف ایکس است، با این تفاوت که در این حساب اسپرد ثابت در برخی از نماد ها از 0.0 پیپ شروع می شود. برای استفاده از این حساب حداقل باید 100$ به این حساب واریز کنید.

معامله گران می توانند بر پایه ارز های دلار (USD) و یورو (EUR) در این حساب معامله کنند. حداقل اندازه حجم معامله حساب اسپرد IronFX شناور 0.01 لات است.

اسپرد معاملاتی در این حساب در جفت ارزهایی مثل : EUR/USD، AUD/USD، NZD/USD و … به صورت ثابت از 0.0 پیپ شروع می شود. در این حساب کمیسیون از معامله گران دریافت می گردد.

همچنین لوریج معاملاتی حساب اسپرد شناور آیرون اف ایکس حداکثر 1:500 است. این حساب قابلیت فعال سازی حساب اسلامی یا بدون سوآپ را دارد.

 

انواع حساب ironfx
انواع حساب ironfx در کابین بروکر

 

حساب های ECN در IronFX

 

دسته دیگری از حساب های بروکر آرون اف که از نوع حساب های STP/ECN هستند، با توجه به شرایط کمیسیون، در سه دسته زیر قرار دارند:

  • حساب ECN بدون کمیسیون؛
  • حساب ECN با اسپرد صفر؛
  • حساب TREX برای حرفه ای ها.

 

🔘حساب ECN بدون کمیسیون (STP/ECN No Commission)

 

حساب ای سی ان IronFX برای معامله گران حرفه ای در بازار فارکس مناسب است و معاملات در این حساب با سرعت بیشتری در حال انجام است.

ارز های پایه حساب ای سی ان IronFX دلار (USD)، یورو (EUR)، ین ژاپن (Yen) و بیت کوین (BTC) است. معامله گران برای شروع معاملات باید حداقل 500$ این حساب را شارژ کنند. حداکثر لوریج معاملاتی این حساب نیز 1:200 می باشد.

در حساب ای سی ان بدون کمیسیون، اسپرد معاملات از 1.7 پیپ شروع می شود. همچنین توجه داشته باشید امکان در این حساب فعال سازی حساب اسلامی یا بدون سوآپ وجود ندارد.

در این حساب IronFX امکان ترید بر روی CFD نماد های جفت ارزهای فارکس، سهام ها و شاخص های مهم بورس و ارز های دیجیتال وجود دارد.

 

🔘حساب ECN با اسپرد صفر (STP/ECN Zero Spread)

 

حساب ای سی ان با اسپرد صفر در بروکر IronFX نیز مشابه حساب قبلی آن است، با این تفاوت که این حساب دارای کمیسیون می باشد و اسپرد معاملاتی برخی از نماد های محبوب در جفت ارزهای فارکس دارای اسپرد صفر می باشند.

ارز های پایه حساب ای سی ان IronFX دلار، یورو و ین ژاپن است. معامله گران برای شروع معاملات باید حداقل 500 دلار این حساب را شارژ کنند. حداکثر لوریج معاملاتی این حساب نیز 1:1000 می باشد.

در حساب ای سی ان بدون کمیسیون ، اسپرد معاملات از 1.7 پیپ شروع می شود. همچنین توجه داشته باشید امکان در این حساب فعال سازی حساب اسلامی یا بدون سوآپ وجود ندارد.

در این حساب IronFX امکان ترید بر روی CFD نماد های جفت ارزهای فارکس، سهام ها و شاخص های مهم بورس و ارز های دیجیتال وجود دارد.

 

🔘حساب TREX در بروکر IronFX

 

این حساب نیز برای معامله گران حرفه ای فارکس مناسب است و معامله گران با ارز مبدا دلار می توانند در آن معامله کنند. حساب TREX یک نوع حساب ای سی ان در بروکر آیرون بشمار می آید که اسپرد معاملاتی آن از 0.0 پیپ شروع می شود.

کمترین حجم قابل معامله در آن 0.01 لات است و امکان استفاده از حداکثر لوریج معاملاتی 1:200 را دارد. در این حساب امکان معامله بر روی سهام های فارکس وجود ندارد و معامله گران می توانند بر روی جفت ارزهای فارکس، شاخص ها و ارزهای دیجیتال معامله کنند.

همچنین امکان فعال سازی حساب اسلامی یا بدون بهره شبانه در آن وجود ندارد.

افتتاح حساب در آیرون اف ایکس

⚡مقایسه انواع حساب IronFX

 

شرایط حساب های مختلف بروکر آیرون اف ایکس در جدول زیر قرار دارد:

انواع حساب IronFX؛ مقایسه مشخصات حساب ها
مشخصات حساب حساب سنت حساب های زنده (Live) حساب های STP/ECN
نام حساب Cent Fixed Spread Floating Spread Zero Fixed No Commission Zero Spread TREX
پلتفرم معاملاتی MT4  MT4 MT4 MT4 MT4 MT4 MT4
حداقل واریزی 50$ 50$
 50$ 100$
 500$  500$  100$
نوع اسپرد شناور  ثابت شناور
ثابت
 شناور  شناور  شناور
کمترین اسپرد 2.0  1.8
 1.8
 0.0  0.3  0.0  0.0
کمیسیون ✖️ندارد ✖️ندارد
✖️ندارد
✔️دارد ✖️ندارد
✔️دارد ✔️دارد
حداکثر لوریج 1:1000  1:1000 1:1000
 1:1000  1:500 1:500
 1:200
حساب اسلامی ✖️ندارد ✔️دارد
✔️دارد
✔️دارد ✖️ندارد ✖️ندارد ✖️ندارد

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره حساب های IronFX

 

بروکر آیرون اف ایکس تنوع زیادی در حساب های معاملاتی ایجاد کرده است. شما می توانید از بین حساب های این بروکر، حساب با اسپرد شناور یا ثابت، و همچنین دارای کمیسیون یا بدون کمیسیون را به راحتی انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که حساب های دارای اسپرد ثابت، از ساعت 11 الی 2 (به وقت GMT+2) نیمه شب، از حالت ثابت به شناور تغییر می کند؛ همچنین حداقل اسپرد حساب با اسپرد صفر ثابت نیز به 3 پیپ افزایش پیدا می کند.

حساب های IronFX مشابه حساب های بروکر آلپاری است و تنوع زیادی دارد. البته مزیت نسبی این بروکر، ارائه حساب با اسپرد فیکس است که در بروکر آمارکتس نیز ارائه شده است. شما می توانید برای مشاوره انتخاب بروکر مناسب با ما در تلگرام تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا بروکر IronFX دارای حساب سنتی است؟

بله، معامله گران می توانند در بروکر آیرون اف ایکس از حساب سنتی استفاده نمایند.

انواع حساب های ecn کدام است؟

بروکر ironFX سه نوع حساب ecn ارائه کرده است که شامل موارد زیر است:

  • حساب ecn بدون کمیسیون
  • حساب ecn با اسپرد صفر
  • حساب TREX

درج نظر