ساعت کاری بروکر IFC Markets 🕰️ ساعت بروکر ifc به وقت ایران چیست؟

12 اکتبر 2023 -

بررسی ساعت کاری بروکر IFC Markets

 

ساعت انجام معاملات در فارکس، اهمیت بسیار بالایی برای معامله گران کشورهای مختلف دارد. زیرا معاملات بسیاری از نمادهای CFD در بورس، به وقت محلی مناطق مختلفی از جهان آغاز می شود.

یکی از امکانات جالب در بروکر آی اف سی مارکتز، ارائه ساعت معاملات بر اساس سشن های معاملاتی بورس لندن، نیویورک، هنگ کنگ و توکیو است. توجه داشته باشید که ساعت کاری بروکر ifc با ساعت معاملات تفاوت دارد!

ثبت نام در آی اف سی مارکتس

معاملات در بروکرهای فارکس به صورت 24 ساعت قابل انجام است. شما می توانید با بررسی ساعت «سرورهای بروکر»، اختلاف ساعت معاملات هر نماد به وقت ایران را بدست آورید. اما این موضوع در سایت بروکر ifc به صورت خودکار انجام می شود.

ساعت کاری بروکر ifc، ساعت بروکر ifc

در این پست به بررسی ساعت بروکر ifc در فارکس می پردازیم و نحوه محاسبه سریع از طریق سایت بروکر آی اف سی را آموزش ارائه کرده ایم.

نام بروکر
IFC Markets
ساعت کاری در هفته 7:00-20:00 CET
ساعت کار تعطیلات 7:00-15:30 CET
ساعت معاملات 24 ساعت
تماس با کارشناس پشتیبانی در تلگرام

 

اختلاف ساعت بروکر ifc با ایران

 

زمان های سرورهای بروکر آی اف سی مارکتس، بر اساس وفت محلی «ساعت اروپای مرکزی» یا همان “CET (Central European Time)” می باشد؛ که معادل ساعت جهانی (UTC+1) است.

بسیاری از معامله گران می پرسند که “ساعت بروکر ifc چقدر با ایران اختلاف دارد؟” که بر اساس سرور محلی بروکر به وقت اروپای مرکزی، می توانیم آن را مشخص کنیم.

با توجه به اینکه موقعیت زمانی ایران با استاندارد ساعت جهانی “UTC+3:30” می باشد، اختلاف ساعت کار سرور ifc با ایران در فصل تابستان و زمستان، 2:30 و 1:30 ساعت می باشد.

شما می توانید ساعت معاملات نمادهای مختلف را بر همین اساس بدست بیاورید. از سوی دیگر بسیاری از نمادها، به وقت محلی بورس کشورهای مختلف آغاز به کار می کنند.

برای مشاهده ساعت نمادها و محاسبه ساعت معاملات به وقت ایران، می توانید از طریق سایت خود بروکر استفاده کنید.

بروکر آی اف سی مارکتس، ثبت نام در ifc markets

آموزش تنظیم ساعت بروکر ifc در نمادهای معاملاتی

 

در سایت بروکر ifc markets به سادگی می توانید، به ساعت معاملاتی هریک از نمادها دسترسی پیدا کنید. برای این کار وارد سایت اصلی بروکر شوید و از منوی بالای صفحه بر روی گزینه «معامله» کلیک کنید.

ساعت بروکر ifc

از بین گزینه های این منو، بر روی «ساعت کار بازار فارکس» کلیک کنید تا وارد صفحه ساعت کاری نمادهای مختلف بازار شوید. در صفحه جدید لیست ابزارهای مختلف فارکس را مشاهده می کنید.

در جدول نمادها، می توانید ساعت معامله نماد را در ستون دوم به وقت “CET” که یا زمان سرور بروکر مشاهده کنید. در ستون سوم نیز، می توانید ساعت منطقه ای خودتان را تنظیم نمایید.

ساعت کاری بروکر ifc

برای مشاهده ساعت به وقت تهران، در بالای جدول می توانید زمان محلی را از منوی کشویی بر روی «TEHRAN UTC+03:30» قرار دهید. با انتخاب این گزینه، ستون مربوط به منطقه زمانی به صورت خودکار زمان معاملات به وقت ایران را محاسبه خواهد کرد.

توجه داشته باشید که باید روز معاملاتی خود را هم از کادر بالای «زمان محلی»، انتخاب کتید. به عنوان مثال در ساعت معاملات در روزهای جمعه ممکن است با سایر روزهای معاملاتی تفاوت داشته باشد.

ساعت پشتیبانی بروکر ifc به وقت ایران

 

بروکر ifc برای بخش فارسی زبان، از تیم جداگانه ای استفاده می کند و ساعت کاری آنها به وقت محلی ایران بسیار نزدیک است. خوشبختانه پشتیبانی بروکر در تمامی ایام هفته برقرار است!

ساعت کاری بروکر ifc در ایام هفته شامل موارد زیر است:

  • ساعت کاری از دوشنبه تا جمعه (از 7:00 الی 20:00 CET)
  • ساعت کاری شنبه و یکشنیه (از 7:00 الی 15:30 CET)

بروکر آی اف سی مارکتس، ثبت نام در ifc markets

ساعت معاملات در نمادهای فارکس و فلزات

 

معاملات نمادهای فارکس و فلزات در بروکر ifc در روزهای کاری هفته با یک توقف کوتاه ادامه پیدا می کند. علاوه بر اینکه در سایت بروکر، می توانید از جدول های زیر مشاهده زمان معاملات جفت ارزهای فارکس و فلزات گرانبها استفاده کنید:

🕔ساعت ترید جفت ارزهای فارکس

 

جدول زمانی معاملات جفت ارزهای فارکس در بروکر ifc، به وقت ساعت ایران:

روزهای معاملاتی
ساعت سرور
دوشنبه 00:00-23:30 و 24:00-23:45
سه شنبه 00:00-23:30 و 24:00-23:45
چهارشنبه 00:00-23:30 و 24:00-23:45
پنج شنبه 00:00-23:30 و 24:00-23:45
جمعه 23:30-00:00

 

🕢ساعت ترید فلزات اساسی

 

جدول ساعت سرور معاملات فلزات مهم، مثل طلا و نقره، به وقت ساعت ایران در جدول زیر قرار دارد:

روزهای معاملاتی
ساعت سرور
دوشنبه 00:30-23:30
سه شنبه 00:30-23:00
چهارشنبه 00:30-23:00
پنج شنبه 00:30-23:00
جمعه 00:30-23:00

بروکر آی اف سی مارکتس، ثبت نام در ifc markets

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره ساعت بروکر ifc

 

ساعت معاملاتی نمادهای فارکس، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست. معامله گران باید با ساعت بروکر ifc آشنایی داشته باشند، تا بتوانند در به خوبی از فرصت های معاملاتی خود استفاده نمایند.

توجه داشته باشید که ساعت تغییر روز یا رول اور نیز برای محاسبه سواپ یا بهره شبانه بر اساس ساعت سرور تعیین می شود، نه وقت محلی! بنابراین باید به اختلاف ساعت بروکر با ایران نیز توجه داشته باشید.

خوشبختانه بروکر IFC Markets به صورت دقیق، وضعیت ساعت سرورهای معاملاتی خود را مشخص کرده است. در صورتی که برای کار در بازار فارکس و انتخاب بهترین ساعت معامله در ifc به راهنمایی نیاز دارید، می توانید با کارشناس فارکس دیجی تریدرز تماس بگیرید.

سوالات متداول

ساعت بروکر ifc در سرورهای معاملاتی به وقت کجاست؟

ساعت کار سرورهای بروکر ifc به وقت “CET” یا “ساعت استاندارد اروپای مرکزی” می باشد که معادل (UTC+1) می باشد.

درج نظر