حساب میکرو IFC Markets – فرق حساب های میکرو و استاندارد IFC

12 اکتبر 2023 -

حساب میکرو IFC چیست

 

حساب میکرو (Micro) در فارکس، یک نوع حساب “سنتی” می باشد، که به معامله گران فرصت انجام معاملات واقعی با مارجین بسیار پایین را می دهد. بروکر آی اف سی مارکتس، نیز در پلتفرم های معاملاتی خود حساب “میکرو” را ارائه کرده است.

حساب میکرو ifc شما می توانید با شارژ مبالغ بسیار کم مثل 1 دلار، این حساب را فعال کنید و با حجم های مشابه حساب های استاندارد، معامله نمایید. حساب میکرو برای تست ربات های معامله گر و تریدر های مبتدی بسیار عالی است.

ثبت نام در آی اف سی مارکتس

شما می توانید در متاتریدر 4 و 5، از حساب های میکرو IFC استفاده نمایید که شرایط هریک از آنها با یکدیگر تفاوت دارد. همچنین می توانید در پلتفرم معاملاتی «NetTradeX» نیز با حساب مبتدی (Begginner) از امکانات حساب های میکرو استفاده کنید.

حساب میکرو ifc، تفاوت و فرق حساب میکرو و استاندارد

در ادامه این پست به بررسی دقیق تر مشخصات حساب های میکرو در بروکر IFC Markets می پردازیم.

نام بروکر فارکس
IFC Markets
حساب میکرو (MT4)
اسپرد ثابت
حساب میکرو (MT5) اسپرد شناور
حداکثر لوریج 1:400
لینک افتتاح حساب ثبت نام در IFCM

 

مشخصات حساب میکرو IFC

 

حساب میکرو در بروکر لایت فارکس، در دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 با نام های زیر ارائه می شود:

  • حساب Micro.Fixed (MT4)
  • حساب Micro.Floating (MT5)

ویژگی منحصر به فرد حساب سنتی IFC Markets نسبت به سایر بروکرهای فارکس، ارائه حساب های میکرو با دو نوع اسپرد است. اسپرد ثابت حساب میکرو در متاتریدر 4 ارائه شده است و حساب میکرو با اسپرد شناور درپلتفرم متاتریدر 5 است.

بنابراین استفاده از حساب میگرو ifc با اسپرد فیکس برای ربات های معامله گر بهترین گزینه است. کسب آمادگی معامله گران مبتدی یا تست استراتژی های جدید می تواند بر روی حساب Micro.floating انجام بگیرد.

بروکر آی اف سی مارکتس، ثبت نام در ifc markets

☑️ویژگی های حساب میکرو با اسپرد ثابت

 

حساب میکرو ifc با اسپرد ثابت، مشابه سایر حساب های این بروکر، سه ارز پایه دلار، یورو و ین ژاپن را دارد. حداقل سپرده لازم برای افتتاح حساب در این حساب تنها 1$ می باشد. حداکثر واریزی اولیه در حساب میکرو ifc نیز 3000$ است!

البته حداکثر اکوئیتی این حساب نیز محدود است. در صورتی که سود معاملات شما به 5000$ برسد، باید مازاد آن را از حساب خود خارج کنید و یا موجودی حساب خود را به حساب استاندارد بروکر ifc انتقال دهید و در آن معامله کنید.

حساب میکرو دارای اهرم یا لوریج پیش فرض 1:100 می باشد و سقف لوریج این حساب 1:400 است. این حساب قابلیت هیجینگ را دارد و می توانید معاملات مختلف را به طور همزمان در جهت های مختلفی باز کنید.

حساب معاملاتی
میکرو با اسپرد ثابت
نام حساب
Micro.Fixed
پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4
ارز پایه دلار/یورو/ین ژاپن
حداقل واریزی $1
حداکثر واریزی $3000
حداکثر اکوئیتی $5000
اهرم معاملاتی 1:1-1:400
حداقل اسپرد از 1.8 پیپ
سطح short margin %10
حداقل حجم معاملاتی 0.01 لات
حداکثر حجم معاملاتی 1 لات
اخبار روزانه فارکس دارد
سیستم حسابداری هجینگ (Hedged)

 

☑️ویژگی حساب میکرو با اسپرد شناور

 

حساب میکرو با اسپرد شناور نیز بر روی پلتفرم متاتریدر 5 ارائه می شود. این حساب مشابه اغلب حساب های سنتی و میکرو در فارکس است. اغلب ویژگی های این حساب نیز مشابه حساب میکرو در متاتریدر 4 است.

مهمترین تفاوت این حساب، اسپرد شناور در آن است. به دلیل شناوری اسپرد، حداقل اسپرد در جفت ارزهای مختلف بسیار پایین تر از حساب ثابت است. همچنین سیستم مدیریت معامله در این حساب دارای هجینگ و نتینگ می باشد.

در سیستم حسابداری نتینگ (Netting) تنها می توانید در یک جهت از بازار یک نماد، معامله نمایید و در صورتی که معاملاتی با حجم مخالف جهت دیگری باز نمایید، حجم مشخص شده شما از معامله باز کسر خواهد شد.

حساب معاملاتی
میکرو با اسپرد شناور
نام حساب
Micro.Floating
پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5
ارز پایه دلار/یورو/ین ژاپن
حداقل واریزی $1
حداکثر واریزی $3000
حداکثر اکوئیتی $5000
اهرم معاملاتی 1:1-1:400
حداقل اسپرد از 0.4 پیپ
سطح short margin %10
حداقل حجم معاملاتی 0.01 لات
حداکثر حجم معاملاتی 1 لات
اخبار روزانه فارکس دارد
سیستم حسابداری هجینگ/نتینگ

 

حساب Begginner در بروکر IFC چیست؟

 

بروکر آی اف سی مارکتس، علاوه بر متاتریدر های 4 و 5، یک پلتفرم اختصاصی نیز تحت عنوان «نت ترید ایکس [NetTradeX]» ارائه کرده است. حساب «مبتدی» یا «Begginner» امکانات مشابه با حساب میکرو در متاتریدر دارد.

در واقع مهمترین تفاوت امکانات حساب مبتدی با سایر حساب های میکرو، در نام این حساب و پلتفرم معاملاتی آن است! البته ارز پایه این حساب علاوه بر دلار، یورو و ین ژاپن، ارز بیت کوین نیز می باشد.

همچنین سیستم مدیریت حجم معاملاتی این حساب نیز با متاتریدر تفاوت دارد. حداقل حجم معاملاتی در حساب مبتدی، 100 واحد است. حساب Begginer با اسپرد های ثابت و شناور ارائه شده است.

بروکر آی اف سی مارکتس، ثبت نام در ifc markets

فرق حساب میکرو و استاندارد چیست؟

 

تفاوت حساب میکرو و استاندارد چیست؟” این یکی از سوالات متداول معامله گران در بروکرهای فارکس است. بروکر IFC به طور کلی دو نوع حساب معاملاتی میکرو و استاندارد را ارائه کرده است.

بسیاری از معامله گران برای شروع کار خود، به دنبال تحقیق در مورد فرق این حساب ها هستند. تفاوت های اصلی این حساب ها شامل موارد زیر است:

🔵حداقل واریزی اولیه

 

با توجه به قیمت بالای ارز، حداقل واریزی برای بسیاری از معامله گران، به خصوص در کشور ایران اهمیت بسیاری دارد. یکی از دلایل مهم بررسی تفاوت این حساب ها از سوی معامله گران، پایین بودن حداقل واریز حساب میکرو می باشد.

در حساب استاندارد بروکر ifc باید 1000 دلار واریز نمایید، تا حساب شما فعال شود در حالی که در حساب میکرو با حداقل 1 دلار، می توانید معامله نمایید.

🟢سقف لوریج حساب معاملاتی

 

سقف لوریج یا اهرم معاملاتی در حساب های میکرو و استاندارد تفاوت دارد. حداکثر لوریج حساب میکرو 1:400 است در حالی که در حساب استاندارد بیشترین اهرم 1:200 است.

البته توجه داشته باشید که بروکر ifc برای تمامی حساب های خود از اهرم پیش فرض 1:100 استفاده می کند. در صورتی که بخواهید از لوریج بالاتر استفاده نمایید، باید درخواست خود را ارائه کنید.

🟡حداکثر حجم معاملاتی و اکوئیتی

 

سقف موجودی در حساب استاندارد و میکرو تفاوت دارد و همین موضوع باعث موجب می شود تا حداکثر حجم معاملاتی در حساب های این بروکر تفاوت داشته باشد. حداکثر حجم معاملاتی در حساب میکرو 1 لات است.

در حالی که حداکثر حجم معاملات در حساب های استاندارد تا سقف 10 هزار لات می تواند باشد. همچنین حداکثر اکوئیتی یا موجودی حساب با سود معاملات در حساب میکرو محدود به 5000 دلار است اما در حساب استاندارد محدودیتی وجود ندارد.

🔴جدول تفاوت حساب میکرو و استاندارد

 

در جدول زیر می توانید تفاوت حساب های میکرو و استاندارد بروکر IFC را بررسی کنید:

تفاوت حساب میکرو و استاندارد
مشخصات حساب
حساب میکرو
حساب استاندارد
اسپرد
ثابت/شناور ثابت/شناور
حداقل واریز اولیه
$1 $1000
سقف اهرم
1:400 1:200
حداکثر حجم معاملات
1 لات
10000 لات
حداکثر اکوئیتی 5000 دلار
بدون محدودیت

بروکر آی اف سی مارکتس، ثبت نام در ifc markets

💡نظر کارشناسی دیجی تریدرز درباره حساب میکرو IFC

 

حساب میکرو ifc برای معامله گران فارکس بسیار کاربردی طراحی شده است. از ویژگی های ممتاز حساب میکرو در بروکر آی اف سی، ارائه دو نوع اسپرد ثابت و شناور در آن است.

بسیاری از بروکرهای فارکس، حساب سنتی با اسپرد ثابت ارائه نمی کنند. این حساب فرصت خوبی برای معاملات الگوریتمی و تست استراتژی با ربات اکسپرت می باشد.

البته این حساب برای معامله گران حرفه ای مناسب نیست. متاسفانه حساب ecn در بروکر IFC Markets ارائه نمی شود و همین موضوع نیز یکی از مشکلات معامله گرانی است که به دنبال اسپرد پایین هستند.

در صورتی که علاقه مند به شروع معامله در بروکر IFC هستید، می توانید از کارشناس دیجی تریدرز در این زمینه مشاوره لازم را دریافت نمایید و از خدمات اختصاصی مجموعه استفاده کنید.

سوالات متداول

حساب میکرو ifc چیست؟

حساب میکرو ifc یک نوع حساب سنتی است که حداقل واریز اولیه آن 1$ می باشد. این حساب در پلتفرم متاتریدر 4 و 5 با اسپرد ثابت و شناور ارائه شده است.

نظرات (1)
  1. سلام وقتتون بخیر
    در حساب میکرو می توان روی شاخص داوجونز ترید کرد

درج نظر