چگونه حساب پم بسازیم ✅ساخت حساب PAMM در فارکس

21 آوریل 2024 -

چگونه حساب پم بسازیم؟

 

حساب پم که کوتاه شده عبارت (Percentage Allocation Money Managment) است، سرمایه گذار مبلغی از دارایی خود را در اختیار فردی به نام «مدیر پم» می گذارد تا به جای وی با سرمایه موجود به معامله بپردازد.

مدیر پم (PAMM) یک تریدر حرفه ای است که دارای سابقه بلند مدت در معاملات فارکس است. قبل از انتخاب فردی به عنوان مدیر حتما از «عملکرد» و «سابقه وی» اطمیمنان حاصل نمایید.

توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در حساب پم مشابه با حساب کپی ترید در فارکس نیست؛ بلکه دسترسی بیشتری به مدیر حساب داده می شود تا بتواند با مدیریت مالی سود کسب کند!

پس از افتتاح حساب پم و واریز کردن سرمایه خود در این حساب، بروکر [مثلا بروکر آلپاری] آن را در اختیار مدیر قرار می دهد، تا وی سرمایه شما را با سرمایه خود ادغام می کند و سپس به معامله در فارکس می پردازد.

چگونه حساب پم بسازیم

سود حاصل از معاملات انجام شده در نهایت به حساب شما واریز خواهد شد. در این نوع از معاملات درصدی [از سود به دست آمده] به مدیر حساب تعلق می گیرد؛ چرا که معاملات توسط او انجام شده است.

به علاوه همانند هر نوع دیگری از معاملات در فارکس «ریسک ضرر» وجود دارد و شما در صورت موفقیت آمیز نبودن معاملات انجام شده، بخشی از سرمایه خود را تحت عنوان ضرر معامله از دست می دهید!

نام حساب
پم (PAMM)
حداقل سرمایه
از 20 دلار
بروکر مناسب پم آلپاری
سود ماهیانه تا 50% در ماه
دریافت راهنمایی پشتیبانی تلگرام

 

مراحل ساخت حساب پم در فارکس

برای ساخت حساب پم در فارکس، ابتدا باید در یکی از بروکرهای فارکس ثبت نام کنید تا بتوانید از طریق پلتفرم سرمایه گذاری آنها، حساب پم را ایجاد کنید.

انتخاب بهترین بروکر برای حساب پم باید با دقت بسیاری بالایی انجام شود. ابتدا لازم است از اعتبار کارگزاری اطمینان حاصل فرمایید. به همین منظور به رگوله بودن و اعتبار آنها توجه داشته باشید!

🟢مرحله اول؛ ثبت نام در بروکر مورد نظر

پس از انتخاب بروکر مناسب برای «افتتاح حساب پم» ابتدا باید در بروکر ثبت نام کنید. برای ثبت نام به سایت رسمی بروکر مراجعه کنید.

در قسمت مربوط به ثبت نام اطلاعات خود را به صورت کامل و منطبق بر مدارک شناسایی خود وارد کنید. پس از «اتمام مراحل» و گذراندن «فرایند احراز هویت» شما اکنون می توانید به افتتاح حساب بپردازید.

🟠مرحله دوم؛ واریز به حساب

برای شروع فعالیت در حساب پم ابتدا لازم است بسته به بروکری که انتخاب می کنید حداقل «مبلغ تعیین شده» را به حساب خود واریز کنید.

در مدت زمانی قادر به برداشت از حساب خود نخواهید بود که شما مبلغی از حساب خود را در اختیار مدیر قرار داده اید. تنها با پایان دوره مشخص شده این قابلیت دوباره برای شما فعال خواهد شد.

🔴مرحله سوم؛ سرمایه گذاری حساب پم

با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد «کابین شخصی» خود در بروکر شوید. به بخش حساب های پم مراجعه کنید. اگر بروکر انتخابی شما دارای پشتیبانی زبان فارسی است حتما زبان سایت را تغییر دهید.

این نکته کمک شایانی به ساده سازی روند استفاده از حساب پم می نماید. پس از انتخاب حساب پم بیشتر بروکر ها امکان مشاهده صندوق های سرمایه گذاری را در اختیار شما قرار می دهند.

چگونه حساب پم بسازیم
چگونه حساب پم بسازیم؛ مشخصات حساب

 

🟣مرحله چهارم؛ انتخاب مدیر حساب

در این مرحله شما با توجه به عملکرد و سابقه مدیران حساب های پم باید یکی را انتخاب کنید. به احتمال زیاد انتخاب مدیر حساب مهم ترین بخش از فعالیت در فارکس از طریق حساب پم است.

اگر فرد مورد انتخاب شما نتواند عملکرد خوبی در طول معاملات از خود نشان دهد شما سرمایه خود را از دست خواهید داد پس به این مورد توجه ویژه داشته باشید!

 

💡نظر کارشناس درباره ساخت حساب پم

 

به طور کلی ایجاد حساب‌ های پم (PAMM) به سرمایه‌ گذاران در بازار فارکس اجازه می‌ دهد تا با به اشتراک گداشتن سرمایه خود با دیگر تریدر های ماهر فارکس به سود برسند.

سرمایه‌ گذاران می ‌توانند سرمایه خود را در اختیار مدیران پم بگذارند که این مدیران، تریدر هایی حرفه ‌ای هستند. با کمک این سیستم، سرمایه‌ گذاران بدون نیاز به مشارکت فعال در معاملات فارکس، سود دریافت می‌ کنند.

ریسک معاملات به دلیل حرفه ای بودن مدیر پم در این روش به صورت چشم گیری کاهش می یابد که بسیار به نفع سرمایه گذاران است. بنابراین باید، سرمایه‌ گذاران به درستی از عملکرد و سابقه مدیران حساب‌ های پم آگاهی داشته باشند.

سوالات متداول

آیا مدیران حساب پم می ‌توانند از حساب سرمایه گذاران پول برداشت کنند؟

خیر، مدیران حساب پم نمی‌ توانند بیش از مبلغی که سرمایه‌ گذاران در اختیارشان قرار داده است، از حساب آن ها برداشت کنند.

سود و زیان در حساب ‌های پم چگونه محاسبه می ‌شود؟

سود و زیان هر سرمایه گذار در حساب ‌های پم بر اساس میزان سرمایه ای که در اختیار مدیر گذاشته است محاسبه می شود.

درج نظر