نماد طلا در تریدینگ ویو (Tradingview) شاخص اونس طلا در تریدینگ ویو

07 مارس 2024 -

نماد طلا در تریدینگ ویو چیست (TradingView)

 

تریدینگ ویو” یک پلتفرم تحلیل تکنیکال و معاملاتی است که به کاربران امکان می دهد تا با استفاده از ابزارهای مختلف، نمودارها و اندیکاتورهای متنوع، بازارهای مالی مختلف را تحلیل و بررسی نمایند.

یکی از بازارهایی که در تریدینگ ویو قابل دسترسی است، بازار نماد طلا در فارکس است. طلا (Gold) یکی از فلزات [گرانبها و ارزشمند] است که در سراسر جهان به عنوان یک دارایی امن و یک سرمایه گذاری مطمئن مورد توجه قرار می گیرد.

طلا در تریدینگ ویو با نماد «GOLD» ارائه می شود اما چارت بروکرهای فارکس در تریدینگ ویو، طلا را با نماد «XAUUSD» نمایش می دهند. معامله گران برای تحلیل طلا می توانند از هر دو نماد در تریدینگ ویو استفاده کنند.

در این مقاله، ما به بررسی «نماد طلا در تریدینگ ویو» [که شامل شاخص طلا، اونس طلا جهانی و قیمت و چارت طلا در این پلتفرم] می پردازیم.

نماد طلا در تریدینگ ویو

بروکرهای تریدینگ ویو
نماد طلا
بروکر OANDA
XAUUSD
بروکر FXCM XAUUSD
بروکر Capital.com GOLD
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

شاخص طلا در تریدینگ ویو

 

«نماد طلا در تریدینگ ویو» شامل سه حرف (XAU) می شود. (X) مخفف index و (AU) بیانگر نماد شیمیایی طلا است؛ که «اسم طلا در تریدینگ ویو» در بازار فارکس برگرفته از کلمه لاتین «aurum» است.

این نماد به سرمایه گذاران امکان می دهد که قیمت هر اونس طلای فیزیکی را در بازار جهانی دنبال کنند. این قیمت تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند “تقاضا و عرضه”، “نرخ بهره”، “شرایط سیاسی و اقتصادی”، “رویدادهای جهانی” و غیره قرار می گیرد.

در تریدینگ ویو، می‌توانید قیمت طلا را با استفاده از انواع مختلفی از نمودارها [مانند خطی، شمعی و غیره] مشاهده کنید. همچنین می‌توانید از اندیکاتورهای مختلفی [مانند «میانگین متحرک»، »مکدی» و غیره] برای تحلیل طلا استفاده کنید.

شاخص طلا یک شاخص است که نشان می‌دهد که قیمت طلا در مقایسه با سایر ارزها چگونه تغییر می‌کند. این شاخص با استفاده از یک معادله ریاضی محاسبه می‌شود.

در شاخص طلا، قیمت طلا به دلار آمریکا را تقسیم بر میانگین قیمت طلا به یورو، پوند انگلیس، یکی از ارزهای اسکاندیناوی، یکی از ارزهای آسیایی و یکی از ارزهای اقیانوسیه می‌کند.

این شاخص به سرمایه گذاران کمک می کند که بفهمند که قیمت طلا نسبت به سایر ارزها ضعیف یا قوی است. اگر شاخص طلا بالا باشد، یعنی قیمت طلا نسبت به سایر ارزها قوی است و برعکس.

 

اونس طلا جهانی در تریدینگ ویو

 

اونس طلا جهانی یا اونس تروا یک واحد اندازه‌گیری جرم است که برای فلزات گران بها مانند طلا، نقره، پلاتین و غیره استفاده می شود. هر اونس طلا جهانی برابر با 31.1034768 گرم است.

این واحد فقط برای اندازه گیری فلزات گرانبها کاربرد دارد و وزن شمش ها و سکه های طلا و دیگر فلزات گران بها و نیز قیمت آن ها معمولا با اونس تروا بیان می شود.

«اونس طلا جهانی» در بازار جهانی در مقابل دلار آمریکا بیان می شود و در تریدینگ ویو با نماد “XAUUSD” قابل دسترسی است. اصطلاح «یک اونس طلا» به معنی طلایی یک تکه یا ساچمه با وزن یک اونس تروا و با خلوص 99.99% (24 عیار) است.

 

چارت طلا در تریدینگ ویو

 

برای مشاهده نمودار قیمت طلا در تردینگ ویو می توانید چارت Gold را در بروکرهای معتبر مشاهده نمایید. برای این کار کافی است طبق مراحل زیر، وارد چارت طلا در تریدینگ ویو شوید:

🟢گام 1: ورود به بخش «Metals»

 

از منوی بالای سایت Tradingview بر روی منوی «Markets» کلیک کنید و موس خود را بر روی گزینه «Futures» قرار دهید. در سایدبار سمت راست منو، بر روی نماد «Gold» کلیک نمایید.

اسم طلا در تریدینگ ویو

 

🟡گام 2: تعیین نماد طلا در تردینگ ویو

 

برای مشاهده نماد طلا در تریدینگ ویو، می توانید از چارت بروکرهای مختلف استفاده نمایید. نماد طلا در اغلب بروکرهای فارکس با نماد “XAUUSD” ارائه شده است. همچنین در معدودی از کارگزاری ها می توانید طلا را با نماد “Gold” مشاهده کنید.

چارت طلا در تریدینگ ویو
چارت طلا در تریدینگ ویو در بروکرهای مختلف

 

🟠گام 3: چارت طلا در تریدینگ ویو

 

پس از تعیین بروکر و نماد طلا در تریدینگ ویو، برای مشاهده چارت کامل آن در این پلتفرم، بر روی لینک «XAUUSD chart» کلیک کنید.

قیمت طلا در تریدینگ ویو

 

💡نظر کارشناس درباره نماد طلا در تریدینگ ویو

 

در پایان این مقاله، ما چند نکته مهم را در مورد “نماد طلا در تریدینگ ویو” برای شما بیان می‌کنیم:

نماد طلا در تریدینگ ویو فقط نشان دهنده قیمت طلا در بازار جهانی است [و نه موجودی واقعی طلا]. بنابراین، اگر شما قصد خرید یا فروش طلا را دارید، باید با نماینده های فروشنده یا خریدار طلا در بازار محلی خود تماس بگیرید و قیمت و شرایط معامله را با آن‌ها هماهنگ کنید.

نماد طلا در تریدینگ ویو یک نماد مجازی است و نه یک نماد واقعی. بنابراین، شما نمی‌توانید با استفاده از تریدینگ ویو طلا را خریداری یا فروش کنید. تریدینگ ویو فقط یک ابزار تحلیل و آموزشی است و نه یک بروکر یا صرافی.

نماد طلا در لایت فارکس، یکی از بهترین شرایط معاملاتی طلا را در بازار فارکس دارد. شما می توانید از طریق حساب های ECN با اسپرد بسیار پایین، این نماد را معامله کنید.

سوالات متداول

نماد طلا در تریدینگ ویو چیست؟

نماد طلا در تریدینگ ویو با «Gold» نشان داده می شود اما چارت طلا در تریدینگ ویو در بسیاری از بروکرهای فارکس با نماد «XAUUSD» ارائه شده است.

آیا امکان تحلیل طلا ایران در تریدینگ ویو وجود دارد؟

خیر، نماد انس طلا جهانی در تریدینگ ویو ارائه می شود و طلا در مقابل ارزهای دلار آمریکا، یورو و برخی از کشورهای دیگر ارائه شده است اما متاسفانه این نماد در مقابل “ریال ایران” ارائه نشده است.

درج نظر