ماشین حساب طلا فارکس 🧮ماشین حساب [پیپ و محاسبه لات] Gold

06 مه 2024 -

ماشین حساب طلا در فارکس

 

برای دقیق تر شدن معاملات نماد طلا در فارکس، ابزارهای مفید و کاربردی مانند ماشین حساب طلا فراهم شده اند. اگر نحوه کار با ماشین حساب طلا فارکس را بدانید و از آن به درستی استفاده کنید، در معاملات خود دقت بیشتری اعمال خواهید کرد.

طبیعتا انجام معامله با دقت بالاتر، می تواند به سود بیشتر نیز منجر شود. شما می توانید در معاملات فارکس به راحتی از «ماشین حساب پیپ طلا» برای محاسبه سود و زیان خود استفاده کنید.

همچنین با توجه به تفاوت میزان کانترکت سایز نماد “XAUUSD” یا “Gold” در بروکرهای فارکس، می توانید برای محاسبه لات طلا از ابزار ماشین حساب به سرعت حجم معاملات خود را تعیین کنید.

ماشین حساب طلا در فارکس، محاسبه پیپ و لات طلا

 

ماشین حساب پیپ و لات طلا چیست؟

 

ماشین حساب طلا در حقیقت یک محاسبه گر اتوماتیک است که وظیفه محاسبه آنلاین قیمت طلا را برای معامله گر ها انجام می دهد. قیمت طلا در فارکس، معیارهای خاص خود را دارد که تریدرهای این حوزه به خوبی با آن آشنایی دارند.

در ابتدا طلا در فارکس با واحد انس اندازه گیری می شود که مبنای آن دلار است؛ اما لات معاملاتی طلا، بر پایه انس است [و هر لات طلا، معادل 100 انس طلای جهانی خواهد بود]. به این ترتیب “مینی لات” و “میکرو لات” هم به ترتیب معادل 10 انس و 1 انس طلا هستند.

اهمیت ماشین حساب قیمت طلا در فارکس در امکان محاسبه پیپ طلا در معاملات فارکس است. پیپ به کوچک ترین واحد قابل تغییر در هر نماد بازار فارکس گفته می شود. اما در طلا، محاسبه پیپ کمی متفاوت است، چرا که لات معامله، در محاسبه پیپ تاثیرگذار خواهد بود!

 

بهترین ماشین حساب محاسبه طلا

 

سایت های مختلفی وجود دارند که ماشین حساب طلا را به عنوان بخشی از خدمات خود، ارائه کرده اند. در حقیقت کارایی تمام آن ها یکسان است و تنها نقطه تفاوت در دسترسی آسان تر، کاربر پسند بودن، اعتبار مرجع ارائه دهنده و مواردی از این دست است.

در اینجا چند نمونه از ماشین حساب های خارجی طلا فارکس را به شما معرفی می کنیم:

 

🔘ماشین حساب TradingView

یکی از رایج ترین وب سایت ها و اپلیکیشن های معاملاتی در ایران، تریدینگ ویو است. این وب سایت هوشمند در قسمت measure یک محاسبه گر ساده و کارآمد تعبیه کرده که می تواند برای هر نمادی، پیپ و دیگر محاسبات را متناسب با آن انجام دهد.

 

🔘ماشین حساب سایت Babypips

 وب سایت BabyPips یک سایت معتبر آموزشی در حوزه فارکس است که یک ماشین حساب برای محاسبات طلا نیز ارائه کرده. ماشین حساب طلای جهانی در این وب سایت، امکان محاسبه پیپ، مارجین، سود و زیان و… را با ضریب خطای اندک و دقت بالا فراهم می آورد.

 

🔘ماشین حساب Myfxbook

 یکی از وب سایت های جامع ارائه دهنده ابزارهای معاملاتی در فارکس، سایت MyFXBook است. این وب سایت دارای انواع ابزارهای لازم برای مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک و… است.

یکی از امکانات اختصاصی این وب سایت نیز، ماشین حساب طلا در فارکس است که تمامی امکانات لازم را در اختیار کاربران قرار می دهد!

 

🔘ماشین حساب Investing.com

 یکی دیگر از وب سایت های معتبری که امکان محاسبه پیپ تمام فلزات را در یک ماشین حساب با کاربری ساده فراهم آورده، سایت Investing است. ماشین حساب پیپ طلا در این وب سایت، امکان محاسبات تمام فلزات گرانبهای دیگر را نیز دارد.

 

💡نظر کارشناس درباره ماشین حساب طلا

 

محاسبه پیپ طلا در فارکس، دارای پیچیدگی اندکی است که ممکن است از حوصله بسیاری از معامله گر ها خارج باشد. به دلیل همین پیچیدگی های کوچک است که ماشین حساب طلا فارکس از اهمیت بالایی برخوردار است.

این ماشین حساب همچنین «مارجین معامله»، «ریسک به ریوارد» و «سود و زیان» را نیز محاسبه خواهد کرد. در حقیقت این ابزار محاسبه گر، هر آنچه برای دقیق تر شدن معاملات شما لازم است را در اختیار شما قرار خواهد داد.

سوالات متداول

ماشین حساب طلا در فارکس چه کاربردی دارد؟

این ماشین حساب با دریافت قیمت هر انس طلا (عدد مورد نظر شما) و اندازه لات معاملاتی تان، پیپ معامله به همراه مارجین مورد نیاز، سود و زیان و… را محاسبه می کند.

بهترین ماشین حساب طلا در فارکس کدام است؟

از نظر کارایی، تمام ماشین حساب ها مشابه هستند. این که شما با کدام یک از آن ها راحت تر هستید و دسترسی به کدام یک برای شما آسان تر است، بستگی به شما خواهد داشت.

درج نظر