کلاهبرداری فارکس چیف صحت دارد؟ ⚠️آیا بروکر فارکس چیف معتبر است؟

12 ژانویه 2024 -

کلاهبرداری فارکس چیف از شایعه تا واقعیت

 

اعتبار کارگزاری های فارکس در ایران همیشه مورد توجه مشتریان ایرانی بوده است. بسیاری از افراد به دلیل عدم دسترسی معامله گران ایرانی به مراجع قانونی و نظارتی، هیچ یک از بروکرهای فارکس را قابل اعتماد نمی دانند.

کلاهبرداری فارکس چیف، موضوعی است که در این سالها در میان برخی از معامله گران ایرانی بازار فارکس مطرح شده است. البته تاکنون مستندات کاملی در اینباره برای بروکر فارکس چیف به دست ما نرسیده است.

از آنجایی که در بازار های سرمایه، امنیت مالی کاربران اهمیت ویژه ای دارد، شایعات [مربوط به کلاهبرداری و فیشینگ] نیز حساسیت بالایی پیدا می‌ کنند. در ادامه به بررسی اعتبار این کارگزاری و موضوعات مربوط به کلاهبرداری فارکس چیف می پردازیم.

نام بروکر
فارکس چیف
رگوله برای ایرانیان
موهلی
سال تاسیس 2014
دفتر مرکزی سنگاپور
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

آیا بروکر فارکس چیف قابل اعتماد است؟

 

کلاهبرداری فارکس چیف موضوعی است که هر کاربری باید قبل از ثبت نام، واریز و معامله در این بروکر، مورد بررسی و تحقیق قرار دهد. اما سؤالی که مطرح می شود این است که یک معامله گر چطور می تواند اعتبار کارگزاری و پلتفرم معاملاتی مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهد؟

در حوزه بازارهای مالی همچون بورس و فارکس، سازمان ها و نهادهای نظارتی خاصی به صورت رسمی فعالیت کرده و به عنوان سازمان های رگولاتور (Regulator)، شناخته می شوند.

در واقع رگولاتورها سازمان های وابسته به دولت ها هستند و با ایجاد قوانین و استانداردهای خاص بر فعالیت بروکرها نظارت می کنند و بر اساس میزان سخت گیری آنها، اعتبار رگولاتوری آنها افزایش پیدا می کند.

کلاهبرداری فارکس چیف

البته موضوع دیگری که وجود دارد این است که سازمان های رگولاتوری دارای سطوح اعتباری متفاوتی هستند. به این بدان معناست که برخی از رگولاتورها استانداردهای سخت‌ گیرانه تر و نظارت های دقیق تری را اعمال می کنند.

 

کلاهبرداری بروکر فارکس چیف!

 

کلاهبرداری فارکس چیف forex اگرچه تاکنون اثبات نشده است، اما یک موضوع مهم بوده و معامله گران باید با حساسیت بالا این موضوع را بررسی و پیگیری کنند.

بروکرها و پلتفرم هایی که با هدف فعالیت صادقانه و قانونی وارد بازار می شوند، می توانند با پیروی از این قوانین و استانداردها، تحت نظارت رگولاتورها قرار بگیرند. بنابراین بروکر فارکس چیف در لیست بروکرهای کلاهبردار قرار نمی گیرد.

به این ترتیب، کارگزاری هایی که تحت نظارت سازمان های رگولاتور قرار گرفته باشند به عنوان “بروکر رگوله”، شناخته می شوند؛ و از آنجایی که بروکر فارکس چیف دارای رگولاتوری VFSC قرار گرفته فارکس چیف یک بروکر رگوله است.

 

آیا بروکر فارکس چیف می تواند کلاهبردار باشد؟!

 

براساس تحقیقات و گزارش های موجود، هیچ شواهد معتبری دال بر کلاهبرداری بروکر فارکس چیف یافت نشده است؛ اما گزارش های پراکنده ای از نقدینگی پایین حساب های آن در تایم خبر و مشکلات ناشی از آن به گوش می رسد.

با این حال، همانطور که می دانید این بروکر تحت نظارت رگولاتوری های درجه پایین مانند VFSC وانواتو و کمیسیون مالی موهلی فعالیت می کند که اعتبار و دقت نظارت آن ها چندان بالا نیست.

از طرفی، به دلیل تحریم های بین المللی، بروکرهای ایرانی دسترسی به رگولاتوری های معتبر مانند FCA انگلیس، CySEC قبرس یا ASIC استرالیا را ندارند که نظارت دقیق تری بر فعالیت بروکرها دارند.

بنابراین اگرچه گزارش یا شکایت رسمی در خصوص کلاهبرداری فارکس چیف گزارش نشده، اما عدم نظارت دقیق رگولاتوری ها همواره این ریسک را برای معامله گران به همراه دارد.

 

💡نظر کارشناس درباره کلاهبرداری فارکس چیف

 

کلاهبرداری فارکس چیف می تواند یک موضوع کاملاً جدی و مهم باشد. اما با در نظر گرفتن چند مورد شایعه در اینباره می تواند این فرضیه را به طور کلی رد کرد.

از این رو، بر اساس نظر کارشناسان بهتر است قبل از واریز وجه و شروع معامله در بروکر از طریق تکنیک های ذکر شده در قسمت های قبل، تا حد امکان از سلامت فعالیت بروکر مورد نظر مطمئن شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان بروکرهای فارکس در ایران، می توانید از طریق پشتیبانی تلگرام مجموعه دیجی تریدرز، درخواست خودتان را برای ما ارسال کنید.

سوالات متداول

کلاهبرداری بروکر فارکس چیف حقیقت دارد؟

از آنجایی که بروکر فارکس چیف یک بروکر رگوله بوده و تاکنون هیچ شکایتی علیه آن ثبت نشده می توان گفت این شایعات حقیقت ندارد.

آیا فارکس چیف رگوله است؟

بله، بروکر فارکس چیف تحت نظارت سازمان رگولاتوری موهلی (MWali) و VFSC قرار دارد.

نظرات (1)
  1. دذ مورد کلاهبرداری بروکر – مصخرفترین بروکری که تا بحال دیدم – سفارشات را با تفاوت ۱۵۰ تا باز میکند – بای را بالاتر میبرد و سل را پایینتر – من دو سال هست سابقه این بروکر دارم هنوز هم خطوطش درست نشده و به شما ضرر میزنند – و پشتیبانی که جواب بی ربط میدهد تا پیگیری نکنید – در صد تا بروکر فقط الپاری حساب سنت دیدم که اون هم حذف شد از بروکر –

درج نظر