معامله بدون اندیکاتور در فارکس ✳️ترید بدون اندیکاتور خوبه؟

15 مارس 2024 -

ترید بدون اندیکاتور در بازار فارکس

 

ترید کردن یکی از روش های جذاب برای کسب درآمد از بازار فارکس و ارز دیجیتال است؛ اما در این میان، روشی که افراد برای این کار پیش می گیرند تفاوت های زیادی با یکدیگر دارد.

اندیکاتورها ابزارهایی هستند که با استفاده از اعداد مربوط به «قیمت» و محاسبات ریاضی، یک خروجی [نموداری و گرافیکی] به تریدرها نشان می‌ دهند که می تواند مبنای معاملاتی آنان قرار بگیرید.

این ابزارها عملا اطلاعات جدید [یا فراتر از قیمت] به تریدر نمی دهند و همزمان با قیمت در حال تغییر است. به‌ همین دلیل، این روزها «ترید بدون اندیکاتور» یکی از مهم ترین بحث‌ها برای آموزش فارکس است.

ما قصد داریم در این مقاله به بررسی انواع سبک های معاملاتی بدون اندیکاتور بپردازیم و بیابیم که چگونه می‌توان در پروسه معامله‌ گری بدون استفاده از اندیکاتور موفق عمل کرد؟

ترید بدون اندیکاتور، معامله بدون اندیکاتور

روش معاملاتی ترید بدون اندیکاتور
مناسب برای
تریدرهای باتجربه
کاربرد اندیکاتور دریافت تاییدیه و واگرایی
معامله بدون اندیکاتور پیچیده (نیاز به تشخیص فردی)
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

روش های معامله در فارکس بدون اندیکاتور

 

معامله گران در بازار فارکس می توانند از ابزار اندیکاتور برای «دریافت تاییدیه» و یا «تشخیص واگرایی ها» و … استفاده کنند. اما شاید برایتان سوال باشد که “ترید بدون اندیکاتور امکان پذیر است یا نه؟”

پاسخ این سوال، آری است! شما می توانید با کمک سبک های معاملاتی مختلفی «بدون نیاز به اندیکاتور» در بازار فارکس معامله گر موفق و پر سودی باشید. البته امکان تلفیق سبک های معاملاتی مخلتف با اندیکاتور هم وجود دارد.

 

🔘معامله با الگوهای کلاسیک

 

یکی از روش های معاملاتی در فارکس، استفاده از الگوهای کلاسیک برای انجام معاملات است. تشخیص این الگوها بدون نیاز به اندیکاتور امکان پذیر است و بر اساس شکل حرکتی قیمتی امکان تعیین حرکت بعدی قیمت وجود دارد.

برخی از «الگوهای کلاسیک» در فارکس که بدون نیاز به اندیکاتور قابل معامله هستند، شامل موارد زیر است:

  • الگوی سر و شانه
  • الگوی پرچم
  • الگوی مثلث
  • الگوی اندینگ
  • الگوی سقف دوقلو
  • الگوی فنجان و…

 

🔘معامله با سبک های پرایس اکشن

 

ترید بدون استفاده از اندیکاتورها و با استفاده از سبک‌های پرایس اکشن، به معامله گر اجازه می دهد تا تنها با تکیه بر حرکات قیمت و الگوهای نموداری، تصمیم گیری کند.

در این روش، معامله گران به دنبال شناسایی الگوهای قیمتی هستند که نشان دهنده «منشا حرکات قیمت»، «رفتار توده‌ معامله گران» و «احتمال حرکات آتی بازار» می باشند.

 

🔘ترید با کانال سیگنال فارکس

 

یکی دیگر از روش های ترید بدون اندیکاتور، استفاده از کانال های سیگنال در فارکس است. بسیاری از معامله گران بدون نیاز به اندیکاتور از “سیگنال VIP فارکس” استفاده می کنند و به سود مستمر ماهیانه رسیده اند.

البته این روش ترید، به دلیل متکی بودن به کانال های سیگنال دهی، نیاز به آموزش خاصی ندارد و بر اساس شرایط هر کانال می تواند شرایط متفاوتی برای حساب تریدرها ایجاد شود!

 

معامله بدون اندیکاتور به چه کسانی توصیه می‌شود؟

 

معامله‌گری بدون استفاده از اندیکاتور، روشی چالش‌برانگیز و نیازمند صبر و حوصله، تمرکز و مهارت تحلیل بازار است. این روش برای همه معامله‌گران مناسب نیست و افراد زیر می‌توانند از مزایای آن بهره ببرند:

  • تریدرهای باتجربه: تریدرهایی که تجربه کافی در تحلیل تکنیکال و تشخیص الگوهای قیمت دارند، می‌توانند از ترید «بدون indicator» برای افزایش دقت و سودآوری معاملات خود استفاده کنند.
  • تریدرهای صبور: صبر و حوصله، فاکتوری کلیدی در معامله‌گری بدون استفاده از اندیکاتور است. تریدرهایی که توانایی انتظار برای فرصت‌های مناسب را دارند، در این روش موفق‌تر خواهند بود.
  • تریدرهای مستقل: ترید بدون اندیکاتور، نیاز به تفکر مستقل و تحلیل شخصی بازار دارد. تریدرهایی که به‌دنبال سیگنال‌های [خرید و فروش] آماده نیستند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.
  • تریدرهای علاقه‌مند به یادگیری: یادگیری «الگوهای قیمت»، «روانشناسی معامله» و «اصول مدیریت ریسک»، برای موفقیت در معامله‌گری بدون اندیکاتور ضروری است. معامله‌گرانی که علاقه‌مند به یادگیری و ارتقای مهارت خود هستند، در این روش موفق‌تر خواهند بود.

 

💡نظر کارشناس درباره ترید بدون اندیکاتور

 

ترید بدون اندیکاتور” یکی از روش‌های معامله گری است که به شما این امکان را می دهد که با تکیه بر رفتار قیمت اقدام به انجام معامله کنید. هیچ‌کدام از اندیکاتورها، نمی‌توانند در زمان درست و بدون تاخیر، سیگنال به تریدر بدهند.

به همین جهت، بهتر است که از استراتژی های مبتنی بر «عرضه و تقاضا» یا سیستم‌های معاملاتی براساس خطوط روند و الگوهای کلاسیک استفاده کنید و از اندیکاتور ها هم [برای دریافت تاییدیه های تحلیل خود] استفاده کنید.

اگر شما هم از روش های معامله بدون اندیکاتور استفاده می کنید، آن را در کامنت ها به اشتراک بگذارید. در صورتی که علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر هستید می توانید با پشتیبانی تلگرام در تماس باشید.

سوالات متداول

معامله کردن بدون اندیکاتور چیست؟

ترید بدون indicator، روشی برای تحلیل و معامله در بازارهای مالی بر پایه نمودارهای قیمت خام و تشخیص الگوهای رفتاری بازار است.

مزایای ترید بدون اندیکاتور چیست؟

امکان تحلیل رفتار بعدی قیمتی بر اساس الگوها از مهم‌ترین مزایای ترید بدون indicator هستند.

درج نظر