ترید با هوش مصنوعی [در فارکس] 🎯روش ترید با چت جی بی تی (ChatGPT)

09 فوریه 2024 -

ترید با هوش مصنوعی برای معامله گران فارکس

 

ترید یا معامله گری یکی از فعالیت های مالی است که در آن افراد یا سازمان ها سعی می‌کنند با خرید و فروش انواع دارایی ها مانند سهام، ارز، طلا، نفت و غیره سود کسب کنند.

ترید یک فعالیت پیچیده و ریسک بالا است که نیاز به دانش، تجربه، تحلیل و تصمیم گیری سریع دارد. برای اینکه تریدرها بتوانند بازار را بهتر بفهمند و از فرصت های موجود استفاده کنند، ممکن است از ابزارها و روش های مختلفی استفاده کنند.

ترید با هوش مصنوعی (AI trading) به معنای استفاده از الگوریتم‌ها و مدل‌های هوش مصنوعی برای تصمیم گیری در مورد خرید و فروش در بازار فارکس، بورس اوراق بهادار، ارزهای دیجیتال، و سایر دارایی های مالی است.

ترید با هوش مصنوعی در فارکس، ترید با چت جی پی تی

ترید با هوش مصنوعی می تواند برای معامله گران مزایای زیادی داشته باشد، مانند:

  • کاهش اثر عواطف؛
  • افزایش سرعت و دقت؛
  • کشف فرصت های جدید؛
  • تحلیل داده های زیاد در بازار؛
  • بهبود و ارتقای سیستم معاملاتی.

هوش مصنوعی در آغاز مسیر خود در بازار فارکس قرار دارد و در آینده نقش پر رنگ تری خواهد داشت. در ادامه به بررسی نحوه ترید با هوش مصنوعی می پردازیم.

ترید با هوش مصنوعی
در فارکس و ارز دیجیتال
دریافت کد اندیکاتور
از ChatGPT
دریافت سیگنال از تریدینگ ویو
نحوه ترید با کمک تاییدیه و سیگنال
مشاوره با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

آموزش ترید با هوش مصنوعی

 

معامله گران برای ترید با ربات هوش مصنوعی می توانند باید مراحل زیر را انجام دهند:

  • پیدا کردن ایده و استراتژی معاملاتی با کمک هوش مصنوعی؛
  • کد نویسی و ایجاد ربات یا اندیکاتور؛
  • راه اندازی ربات یا اندیکاتور؛
  • ارزیابی عملکرد اندیکاتور و بهینه سازی آن؛
  • شروع ترید با استفاده از اندیکاتور.

در ادامه با نحوه ایجاد یک اندیکاتور سیگنال با هوش مصنوعی در تریدینگ ویو را آموزش داده ایم. شما می توانید برای ساخت اندیکاتور از چت جی پی تی و یا هوش مصنوعی گوگل (Gemini) استفاده نمایید.

 

ترید با چت جی پی تی (ساخت استراتژی)

 

شما می توانید برای انجام ترید با استفاده از یکی از بهترین موتورهای هوش مصنوعی به نام «چت جی پی تی ChatGPT» یک دستیار ترید و یا یک اندیکاتور سیگنال دهی بسازید. در ادامه نحوه ساخت این اندیکاتور را به صورت ساده آموزش داده ایم:

 

🟢گام 1: انتخاب یک استراتژی یا ایده

 

در ابتدا باید یک استراتژی یا ایده معاملاتی را برای ساخت اندیکاتور خود انتخاب کنید. برای این کار می توانید از خود چت جی بی تی هم کمک بگیرید! همچنین می توانید یکی از اندیکاتورهای معروف بازار را انتخاب نمایید و بر اساس آن معامله کنید.

ترید با هوش مصنوعی

به عنوان مثال می توانید از چت جی بی تی بخواهید تا برای شما یک استراتژی معاملاتی با کمک “اندیکاتور RSI” ایجاد نماید و پس از تکمیل ایده خود، از هوش مصنوعی آن کمک بگیرید تا آن را تبدیل به کد نمایید.

 

🟡گام 2: کد نویسی اندیکاتور با ChatGPT

 

در مرحله بعدی باید از چت جی پی تی بخواهید تا استراتژی را تبدیل به کد قابل استفاده در تریدینگ ویو یا سایر پلتفرم های تحلیلی نماید. در اینجا از چت جی پی تی خواستیم یک اندیکاتور سیگنال دهی با کمک اندیکاتور RSI برای تریدینگ ویو بنویسد.

ترید با هوش مصنوعی
ترید با هوش مصنوعی؛ کد نویسی با ChatGPT

 

🟠گام 3: ساخت اندیکاتور با هوش مصنوعی

 

پس از ساخت اندیکاتور با هوش مصنوعی «ChatGPT»، وارد پلتفرم تحلیلی تریدینگ ویو (TradingView) شوید و چارت یکی از نمادهای بازار را باز نمایید. در پایین نمودار بر روی تب «Pine Editor» کلیک کنید و کد خود را جایگزین کد موجود در آن بکنید.

ترید با هوش مصنوعی
ترید با هوش مصنوعی؛ ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو

 

🟣گام 4: نمایش اندیکاتور در چارت

 

پس از جای گذاری کد اندیکاتور خود، بر روی دکمه «Add to chart» کلیک نمایید تا اندیکاتور به چارت یا نمودار قیمتی اضافه گردد. مشابه تصویر می توانید سیگنال های ارائه شده توسط اندیکاتور هوش مصنوعی را مشاهده کنید.

ترید با چت جی پی تی

 

🔴گام 5: روش ترید با هوش مصنوعی

 

توجه داشته باشید که ترید با هوش مصنوعی خالی از اشکال نیست بلکه می تواند به کمک معامله گران آید و کار آنها را برای تحلیل موقعیت های مناسب آسان تر کند. به عنوان نمونه در تصویر زیر نواحی پیشنهادی خرید و فروش را مشاهده می کنید.

ترید با ربات هوش مصنوعی
ترید با هوش مصنوعی؛ دریافت سیگنال

شما می توانید با تحلیل سایر موارد و دریافت تاییدیه مناسب، وارد پوزیشن های خرید و فروش با کمک اندیکاتور هوش مصنوعی خود شوید.

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره ترید با هوش مصنوعی

 

هوش مصنوعی به سرعت در حال رشد است و صنایع مختلفی را در آینده نزدیک تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. معامله گران فارکس هم می توانند از این ابزار برای هوشمند سازی استراتژی های خود استفاده نمایند.

البته توجه داشته باشید که این کار نیاز به وسواس و بررسی زیادی دارد و در حال حاضر ایرادات و اشکالات زیادی در عملکرد هوش مصنوعی قابل مشاهده است. بنابراین باید بررسی لازم را برای صحت داده های آن انجام دهید.

در این صفحه بر اساس نیاز معامله گران فارکس و مخاطبین سایت، روش های جدید استفاده از هوش مصنوعی در فارکس را قرار خواهیم داد. در صورتی که سوال دارید می توانید در قسمت کامنت ها از ما بپرسید.

سوالات متداول

آیا امکان استفاده از هوش مصنوعی برای ساخت اندیکاتور در فارکس وجود دارد؟

بله، این امکان وجود دارد. شما می توانید برای ساخت اندیکاتور با هوش مصنوعی از ابزارهای مختلفی مثل چت جی پی تی و هوش مصنوعی گوگل (Gemini) استفاده کنید.

ترکیب توانایی های انسان و ماشین چه فایده ای دارد؟

انسان می تواند از توانایی های تحلیلی و سرعت هوش مصنوعی استفاده کند و با دخالت به موقع، کاستی های آن را جبران کنید.

آیا سیگنال های اندیکاتور هوش مصنوعی معتبر است؟

سیگنال های ارائه شده توسط اندکاتور هوش مصنوعی می تواند قابل استفاده باشد. البته مثل تمامی اندیکاتورها خالی از ایراد نیست و باید با استفاده از تاییدیه های مختلف استفاده شود.

درج نظر