تفاوت حساب پم و کپی ترید – فرق حساب پم (PAMM) و کپی ترید (CopyTrade)

05 مارس 2024 -

بررسی تفاوت حساب پم و کپی ترید در فارکس

 

این روزها که تاثیر فناوری و اینترنت در زندگی ما بیش از پیش محسوس شده است، جستجوی روش های نوین و موثر در زمینه سرمایه گذاری و درآمدزایی از طریق بازار فارکس و بورس مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

انجام معامله در این حوزه نیازمند داشتن اطلاعات و دانش دقیق است، به همین جهت، افراد به‌دنبال موقعیت هایی هستند [که بتوانند با داشتن اطلاعاتی کم]، در این زمینه فعالیت داشته باشند.

«کپی تریدینگ» و «حساب پم» شرایطی را فراهم می‌آورند که فرایند کسب درآمد از انجام معامله را ساده‌تر می‌کنند. در‌ ادامه این مقاله ما قصد داریم به «تفاوت حساب کپی ترید و پم» بپردازیم.

تفاوت حساب پم و کپی ترید

حساب سرمایه گذاری حساب پم و کپی ترید
بهترین بروکر پم
بروکر آلپاری
بهترین بروکر کپی ترید بروکر لایت فارکس
تفاوت حسابها در مدیریت سرمایه
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

مقایسه حساب پم و کپی ترید

 

حساب پم” یا “PAMM”، نوعی حساب معاملاتی است که به تریدرها این امکان را می دهد تا وجوه خود را به یک تریدر حرفه ای بدهند. این معامله گر، با استفاده از دانش و تجربه خود، از طرف تریدرها معاملاتی انجام می دهد و سود حاصل از معاملات تقسیم می کند.

زمانی که شما یک حساب پم باز می کنید، دیگری نیاز نیست که به طور دقیق اطلاعات [و دانش زیادی در حوزه تریدینگ] داشته باشید، زیرا دسترسی های لازم در اختیار مدیر حساب است.

اما در روش سرمایه گذاری در حساب “کپی ترید“، معاملات تریدرهای حرفه ای در حساب شما کپی می شود و شما امکان مدیریت پوزیشن های معاملاتی را دارید.

«حساب پم» بهترین روش‌هایی است که می‌توانید آن را پیش بگیرید و بدون اینکه خودتان معامله کنید، از بازارهای مالی درآمد داشته باشید؛ پس می‌توان گفت که حساب پم می‌تواند سبب ساده تر شدن کار شما برای کسب سود از مارکت شود.

روش «کپی تریدینک» تریدرها را مجبور‌ به تحلیل کردن به‌صورت فردی نمی‌کند؛ به بیان دیگر، زمامی که یک ترید قصد کپی‌کردن تریدرهای دیگر را دارد؛ درواقع به فرد دیگری اعتماد کرده است.

با این شرایط، دیگر نیازی نیست که خود سرمایه گذار تمام نکات مربوط به تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال را بداند!

 

🔘تفاوت حساب پم و کپی ترید

 

حالا که با مفهوم کپی ترید (CopyTrade) و حساب پم (PAMM) آشنا شدید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که اصلی ترین «تفاوت حساب پم و کپی ترید» چیست؟

کپی تریدینگ و حساب پم هر دو روش‌ هایی برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی هستند که به معامله گران این امکان را می دهند تا از دانش و تجربه معامله‌ گران حرفه‌ای استفاده کنند. با این‌حال، این دو روش تفاوت‌های مهمی نیز با یکدیگر دارند.

مهم‌ترین تفاوت حساب پم و کپی ترید در میزان کنترل معامله گر بر معاملات است. در “حساب پم“، تریدرها سرمایه خود را به‌طور کامل در اختیار معامله گر حرفه ای قرار می دهند و هیچ کنترلی بر معاملات و میزان حجم آن‌ها ندارند.

در واقع، سرمایه گذار در “حساب پم” تنها در سود و زیان معاملات شریک هستند. در “کپی تریدینگ“، معامله گران و سرمایه گذاران کنترل بیشتری بر معاملات دارند!

آنها می توانند علاوه بر نظارت و بررسی معاملات معامله گر مورد نظر، استراتژی های خود را برای ثبت سفارش اعمال کنند و تمامی فرآیند معامله از جمله انتخاب «جفت ارز»، «حجم خرید» و … را شخصا انجام دهند.

 

🔘جدول مقایسه حساب پم و کپی ترید

 

در ادامه جدول «تفاوت حساب پم و کپی ترید» ارائه شده است:

ویژگی کپی تریدینگ حساب پم
میزان کنترل معامله‌گر بر معاملات بیشتر کم‌تر
امکان شخصی‌سازی معاملات بیشتر کم‌تر
امکان استفاده از استراتژی‌های شخصی بیشتر کم‌تر
امکان انتخاب جفت ارز و حجم معاملات بیشتر کم‌تر
امکان نظارت بر معاملات بیشتر کم‌تر

 

حساب پم یا کپی ترید؟! کدام بهتر است؟!

 

برای انتخاب حساب پم یا کپی ترید می توانید به عوامل مختلفی توجه داشته باشید، از جمله:

  • میزان تجربه و دانش معامله‌گر؛
  • میزان ریسک پذیری معامله‌ گر؛
  • هدف معامله‌ گر از ترید کردن.

اگر معامله گر تازه کار هستید و تجربه و دانش کافی برای انجام معاملات را ندارید، سرمایه گذاری در «حساب پم» می‌ تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

در حساب پم، شما می‌توانید از دانش و تجربه معامله‌گر حرفه‌ای استفاده کنید و بدون نیاز به دانش و تجربه کافی، در بازارهای مالی تریدرهایی را انجام دهید.

اگر تریدر باتجربه هستید و می‌خواهید کنترل بیشتری بر معاملات خود داشته باشید، «کپی تریدینگ» می‌ تواند گزینه مناسبی برای شما محسوب شود.

در کپی تریدینگ، شما می‌توانید علاوه‌ بر استفاده از دانش و تجربه معامله‌ گر حرفه‌ای، استراتژی های خود را نیز اعمال کنید و مدیریت سرمایه [مثل ریسک فری و استاپ تریل] را انجام دهید.

 

💡نظر کارشناس درباره حساب کپی ترید و پم

 

با بررسی تفاوت حساب پم و کپی ترید، متوجه آن می‌شوید که این دو روش به تریدرها کمک می‌کنند تا معاملاتشان را به‌شکل ساده‌تری انجام دهند.

حساب پم برای افرادی مناسب است که اطلاعات بسیار کمی در حوزه تریدینگ دارند؛ درحالی‌که کپی ترید به افرادی پیشنهاد می‌شود که دانش نسبی در تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دارند.

همان‌طور که گفته شد، حساب پم و کپی تریدینگ به افرادی که اطلاعات زیادی در حوزه تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ندارند،  کمک می‌کند که معاملات آنلاین خود در بازارهای مالی را به‌ بهترین شکل انجام دهند.

برای داشتن حساب پم شما باید اختیار کامل حساب معاملاتی خود را به یک تریدر حرفه‌ای‌ بدهید؛ اما برای کپی ترید، شما می‌توانید خودتان در برخی از قسمت‌های معاملات تغییر ایجاد کنید.

سوالات متداول

تفاوت حساب پم و کپی ترید در چیست؟

در حساب پم، سرمایه شما در اختیار مدیر حساب قرار می‌گیرد و او با آن سرمایه معامله می‌کند. در کپی ترید، شما معاملات یک تریدر حرفه‌ای را در حساب خود کپی می‌کنید.

در حساب پم، سود یا زیان شما به چه چیزی بستگی دارد؟

در حساب پم، سود یا زیان شما به عملکرد مدیر حساب بستگی دارد. اگر مدیر حساب سود کند، شما نیز سود می‌کنید و اگر مدیر حساب ضرر کند، شما نیز ضرر می‌کنید.

درج نظر